Pilot Charlie Lavery nastupuje do letadla, aby dopravil palivo do vzdálené arktické oblasti. Po vyložení nákladu odlétá zpět s nemocnou ženou, kterou má vzít do nemocnice. Jeho stroj má však poruchu a zřítí se na místo daleko od civilizace. Oba dva pád přežijí. Charlie se vydá napříč krajinou, aby nalezl pomoc. Po bezcíleném hledání zkolabuje. Těsně před smrtí se u něj objeví žena, kterou nechal v letadle, a která ho začne pomalu učit jak přežít v divoké krajině na rozlehlých místech vzdálených desítky kilometrů od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. (oficiální text distributora)

elEStet

Podľa mňa prakticky dokonalý film, ktorý mám z času na čas si pozrieť znovu, čo je naozaj znakom kvality. A v rodine nám priam zľudovela tá vtipná poznámka tej "zaostalej" Kanaalaq voči "rozvinutému" tvorovi z našej civlilizácie o tom že má 30 a stále nemá ženu.... Kanaalaq žije a prijíma svoj život so všetkým čo v ňom je, a charlie dozrieva.....V tomto filme je to naopak ako človek očakáva a klišé tam veľmi nenájdete, tak preto sa to veľmi podobá na skutočnú sfilmovanú poviedku ako nejaký ámerický film... Prakticky nepoznám žiaden iný film ktorý by sa tomuto podobal. 9/10 ()

Jarinek82

Film krásný, syrový, drsný. O přežití v divočině, uvědomění si životních priorit a poznání sebe samého. Příběh emocionálně velmi silný, až člověka některé věci zamrzí, že se staly tak jak se staly. Ale to je jedno. Pořád jsem přemýšlel, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Dal bych tři a půl. Možná z důvodu několika nelogičností, které by se v realu určitě řešily jinak a pak taky pro ten pro mě až moc otevřený konec jsem se rozhodl zaorkouhlit dolů. I přes silný zážitek z filmu, který ve vás po skončení nějakou dobu zůstane... ()

Bedro

SPOILER. Otravná survival drama extrémne nesympatického pilota. Už po 10 minútach som dúfal, že čoskoro zomrie, ale on nie, on to vydržal až do konca...A ja kvôli manželke tiež. ()

onevoice

Nádherný film odohrávajúci sa v drsnej prírode s fantastickým Barrym Pepperom. Je veľmi málo filmov, ktoré ma dokázali dojať k slzám. Tento je jeden z nich. ()

Sandai

Tak teď čučím do klávesnice a přemýšlím, proč se mi film vlastně líbil a zjišťuji, že nevím. Není tam žádná akce, sex, výbuchy, efekty a není to ani nijak dramatické. Ale film jako celek funguje víc než dobře. Dva lidi ztracení v pustině arktické tundry, která je nemilosrdná i krásná zároveň, se snaží přežít. Film je .. no... hm... pěkný. Zní to blbě, ale nic lepšího mě nenapadá. ()

Rathe

Krásný film o tom, jak se dá žít v přírodě, i když jste zvyklý na moderní život. Příroda byla krásná a děj velmi zajímavý. Pro mě zde chyběl jen nějaký lepší konec (třeba, že se dostal zpět domů). Ještě tak 5 min. bych tomu filmu klidně přidal. ()

lineker

Příjemný dobrodružný film na dlouhé zimní večery. Film o dvou rozdílných kulturách, kterým je "díky" nehodě letadla souzeno se sblížit a spolupracovat. ()

DURANDURAN

Dobré, pustá príroda, príbeh , mám rád filmy kde nie je americký prezident v stíhačke a ide zachrániť náš svet proti mimozemšťanom. nerátal som, že tá žena zomrie myslel som že to prežijú obaja ona vyzdravie a budú šťastný až do smrti. ()