Pilot Charlie Lavery nastupuje do letadla, aby dopravil palivo do vzdálené arktické oblasti. Po vyložení nákladu odlétá zpět s nemocnou ženou, kterou má vzít do nemocnice. Jeho stroj má však poruchu a zřítí se na místo daleko od civilizace. Oba dva pád přežijí. Charlie se vydá napříč krajinou, aby nalezl pomoc. Po bezcíleném hledání zkolabuje. Těsně před smrtí se u něj objeví žena, kterou nechal v letadle, a která ho začne pomalu učit jak přežít v divoké krajině na rozlehlých místech vzdálených desítky kilometrů od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. (oficiální text distributora)

Jirka_Šč

Příjemné kanadské překvapení z levných DVD. Příběh pilota, který se s nemocnou inuitskou dívkou zřítí uprostřed "ničeho" v nekonečné tundře. Tvůrci vycházeli z odlišnosti kultur, krásné arktické přírody (ani náhodou mi nepřipadala fádní) a reálného boje o život v zemi, ve které civilizací postižený člověk nepřežije déle, než několik dní. Dost dlouho jsem si říkal, že cca 70%, ale pak přišel realistický závěr a já dávám 4* bez uzardění. Konečný result: 77%. ■ Upozornění: Nenechte se zmást komentářem na přední straně DVD, který zní "Ve stylu filmu Tanec s vlky". To jen nějaký pitomec viděl pouze obal filmu a potřeboval napsat text, který zaujme. ()

Anderton

Veľmi pekný film, ktorý vzhľadom na svoj potenciál mohol použiť trochu inú formu. Totiž mohol byť menej sladkobolný. V závere sa vyberie scenár trochu inými chodníčkami, ako by divák možno čakal a režisér ukázal, že v jeho filme sa skrýva viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Vec kazí aj hudba, ja by som sa napríklad úplne bez nej (aj akejkoľvek inej) bez problémov zaobišiel. Pepper je presvedčivý, ale triumfom je herečka jednej úlohy Annabella Piugattuk, čo je možno škoda, na druhej strane je dobre, že jej krásnu tvár neobjavil Hollywood. ()

klerik

NA OSTRIE NOŽA+KUKUŠKA Barry Pepper (aj napriek Bojisku Zem) opäť dokazuje, že je pán herec a dokáže utiahnuť film. Jednoduchý príbeh je skvelo zahraný, je strhujúci. Niektoré scény mohli byť natočené lepšie, ale velkým plusom je, že film neskĺzáva do klišé, ktoré sa pri tejto téme ponúka. Reálne, minimalistické a obrazovo krásne... ()

bila.tecka

Docela sympatická kombinace Trosečníka a Tance s vlky... Od počátku čitelný scénář ve své přímočarosti nenutí o čemkoliv přemýšlet. Ty sympatie ve mě vzbuzuje "neambicióznost" filmu, citové vydírání se nekoná. Přesně zapadá do škatulky výchovného snímku pro adolescenty a to nemyslím nijak pejorativně. ()

Ashar

Pilot Charlie byl idiot. Udělal tolik průserů a celou první polovinu filmu mne strašně nasíral. Nebýt nemocné eskymačky, zhebnul by v pustině po pár dnech. Film ukazuje nadutost, degeneraci a hloupost mužské populace. Naopak vyzdvihuje nutnost návratu matriarchátu, aby se muži začali od žen učit vše, o co v době své nadvlády nad ženami přišli. ()

• V průběhu lovecké scény stálo stádo zkrocených sobů na místě díky divokému karibu. (orkadimenza)
  • Po dobu natáčení se s filmařskou skupinou pohybovali i strážci vyzbrojení střelnými zbraněmi, kteří chránili štáb před ledními medvědy. Jeden z medvědů dokonce přerušil natáčení, když poškodil videozáznam. (orkadimenza)