Ve stínu lovce

Rob Merilees

Alison Grace

Kostýmy:

Allisa Swanson

Hlavní roli zde hraje krajina. Příběh je obměnou toho, co již bylo natočené mnohokrát předtím, ale přesto je vkusný a hlavně herecky zvládnutý. Ačkoliv na to obvykle nejsem příliš háklivý, zde mi přece jen malinko vadilo, že jsem většinou několik minut dopředu tušil, co se následně přihodí. Celkový dojem je však velice příjemný.(26.5.2012)

Veľmi pekný film, ktorý vzhľadom na svoj potenciál mohol použiť trochu inú formu. Totiž mohol byť menej sladkobolný. V závere sa vyberie scenár trochu inými chodníčkami, ako by divák možno čakal a režisér ukázal, že v jeho filme sa skrýva viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Vec kazí aj hudba, ja by som sa napríklad úplne bez nej (aj akejkoľvek inej) bez problémov zaobišiel. Pepper je presvedčivý, ale triumfom je herečka jednej úlohy Annabella Piugattuk, čo je možno škoda, na druhej strane je dobre, že jej krásnu tvár neobjavil Hollywood.(17.8.2015)

Tahle kanadská lahůdka mi nějak unikla, naštěstí jsem to dnes napravil. Peppera mám rád, ale bral jsem jej vždy jako takového podpůrného herce méně důležitých postav k nějakému tomu hlavnímu hrdinovi. No tak tady byl film jen jeho a svoji roli dal uvěřitelně a snaprostým přehledem !. A tedy klobouk dolů. Kdo něco ví o Aljašce a severu Kanady, ví co v tamních bažinách jsou za peklo komáři. Každopádně to co na něj sedalo a co neustále rozmazával po obličeji a rukách nebylo ani doděláno počítačem ani rozsypáváno štábem. Komáři jej prostě regulérně žrali celou dobu a asi nejen jeho, ale celý štáb. A když ho nežrali, stříhal si to neustálým běháním v mokrých hadrech, případně ve sněhové vánici. Prostě klobouk dolů. Jaho hlavní hrdina mi byl velmi sympatický a ještě sympatičtější mi byl, když jsem se dozvěděl, že létal za druhé světové s Bostony a Mosquity... Film se totiž odehrává v roce 1953 a přepravní letecká společnost pochopitelně rekrutovala bývalé armádní letce. Škoda, že pro jeho parťačku nevybrali někoho více domorodého. Annabella Piugattuk je hezká baba a jistě má eskymácké kořeny, ale působila moc kontinentálně... Navíc tak trochu mi dost připomínala moji oblíbenou zpěvačku Katie Meluu za mlada... Snímek je klasický survival film s mírně duchovním přesahem a dle mého mohl být krapánek kratší. Ale i tak se na něj nádherně koukalo a to putování v západech slunce s polární září nad hlavou bylo překrásné. Není to za plné 4, ale tentokráte zaokrouhlím nahoru a dávám za 4 kly. * * * *(31.7.2018)

Příjemné kanadské překvapení z levných DVD. Příběh pilota, který se s nemocnou inuitskou dívkou zřítí uprostřed "ničeho" v nekonečné tundře. Tvůrci vycházeli z odlišnosti kultur, krásné arktické přírody (ani náhodou mi nepřipadala fádní) a reálného boje o život v zemi, ve které civilizací postižený člověk nepřežije déle, než několik dní. Dost dlouho jsem si říkal, že cca 70%, ale pak přišel realistický závěr a já dávám 4* bez uzardění. Konečný result: 77%. ■ Upozornění: Nenechte se zmást komentářem na přední straně DVD, který zní "Ve stylu filmu Tanec s vlky". To jen nějaký pitomec viděl pouze obal filmu a potřeboval napsat text, který zaujme.(28.2.2011)

Napínavý dobrodružný príbeh o pilotovi, ktorý preváža ťažko chorú ženu do nemocnice, bohužiaľ sa však jeho lietadlo zrúti a oni dvaja zostanú sami ďaleko od civilizácie. Barry Pepper známy napr. z Nepriateľa štátu alebo Flákačov dostal konečne hlavnú úlohu a dokázal, že mu nejdú len tie vedľajšie. Smithov film je skutočne jednoduchý, ale okrem spomínaného výborného Barryho Peppera nám ponúka aj napätie a celkovo veľmi krásne prostredie, v ktorom sa takmer celý film odohráva...(2.11.2007)