Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

FilmWave

"Beetlejuice Jima Carreyho podle Lemony Snicketa" - Dětský film o týrání malých dětí. Proč ne. Jim Carrey terorizuje jako strýc Olaf osiřelé Baudelaireovic děti Klause, Violet a malou Sunny podobně jako kdysi Beetlejuice Micheala Keatona. Režisér Brad Silberling má podobný cit pro kouzelné a lehce úhylné obrazy jako Tim Burton či Barry Sonnenfeld (koproducent filmu). Carrey, v ne zcela hlavní roli, je nepřekonatelný a dětské party skvěle zvládnuté (prefektní casting). Želbohu, tomu ale poněkud schází, narozdíl od Burtonovských klenotů jako Beetlejuice nebo Střihoruký Edward, příběh. Skvělá je hudba Thomase Newmana (jeho klasika, které ovšem do tohoto filmu až nečekaně padne). ()

Akana

Výsledný dojem mi připomíná vaření sourozenců Baudelairových naruby. Oni neměli z čeho a přece díky svojí fantazii dokázali ukuchtit poživatelné jídlo. U filmu jsou naopak všechny ingredience v pořádku, ale celek je jaksi nedovařený. Něco mu zkrátka chybí, všechno proběhne nějak moc rychle a bez výraznějších vzepětí. Kouká se na to moc pěkně, je to velmi "vizuáles", jak říkají španělští pašeráci porna, líbí se mi ta lehce nadsazená a pro děti přijatelná morbidita, ale během nekonečných (ale taky hezky vyvedených) titulků ve mně zůstával pocit, že se na něco podstatného zapomnělo. 70% ()

Axident

Vynikající věc, po všech stránkách, silně nedoceněná, řekl bych. Po těch šesti letech jsem to teď dal znovu a mé nadšení nijak neochablo, ba naopak. Jim Carrey si svou uchylnou, chameleonskou roli užívá přesně ve svém poťouchlém stylu, který leckde může bát otravný, ale tady zatraceně sedí, dětští představitelé jsou (všichni tři!!!) až neuvěřitelně dokonalí a vizuálně jsou to trikové orgie, které si nezadají s úrovní o dost let mladších filmů! Krásně praštěné! ()

merigieren

Prvních 25 minut nadchne, ponurá atmosféra, vtípky které nerozesmějí, ale hrabě Olaf má své kouzlo. Jenže pak dojde k natahování, stále stejné nudné vtipy, potrhlí opatrovníci. Třeba jak se to dítě mazlí s hadem je hezký, ale to nedokáže zachránit půlhodinu o ničem. A pak projdem do dalšího domu. Docela nudná pohádka. ()

Smejdik

Film s krásnou výpravou, výborným obsazením, úžasnou hudbou, ale bohužel bez uspokojujícího konce. Navíc, nemám rád přehrávání Jima Carreyho... být tam lepší konec nebo vidina pokračování, dal bych víc. Takhle je to spíš promarněná hodina a půl čekání na nic. ()

KHkomiks

Výborný scénář přebíjející příběh, který je i tak docela zajímavý. Bez Carreyho bych nad 4* asi neuvažoval, protože tomu role náramně seděla. Taková oddechovka pro pobaveni. ()

Elyon

Knižní sérii miluji a když jsem se dozvěděla o filmu, byla jsem nadšená. Film jsem viděla už dávno, ještě někdy na základce a také asi před dvěma lety, ale vím, že se mi moc líbil. Až si ho pustím znovu, tak napíšu delší komentář. ()

Rockerman

Dal jsem čtyři hvězdy, ale je to spíše tak na tři a půl. Nejdříve pozitiva. Nádherné kulisy ( všechny domy a zvláště ten tety Josefíny jsou úžasné!), velmi pěkné triky, přítomnost naší TATRY 603 a dobrý scénář. Negativa jsou jasná. Příliš mnoho slov, tak nějak nepoutavé strnulé tempo vyprávění a v neposlední řadě dost špatné výkony dětských herců (až na malou Sunny). Také Jim Carrey se opět dostal ke svému pitvoření a v této poloze ho fakt nesnáším. Škoda, protože jinak je to pěkná pohádka pro odrostlejší děti. Vcelku jsem s filmem o třech sirotcích (vynalézavém, sečtělém a všekousajícím) spokojen, jen mi něco říká, že jsem mohl být jěště spokojenější. ()

fisikk

Tohle je přesně typ filmu, který nám říká: nikdy to nevzdávej, vždycky se dá najít východisko, stačí jen chtít! A tohle přesně oceňuji. ()

Heroine odpad!

Je jedno že to má hvězdné obsazení, protože tady někomu naprosto chybí vkus. Knížky jsem v dětství hodně četla, a i když z toho za chvilku leze otravná samo-účelnost, bavilo mne to, a udělalo to na mne velký dojem. Filmová verze ne jenom že naprosto zabila jakoukoli působivost, kterou ještě knížka měla, ale svojí pitvorností změnila tajemný dojem z dětských knížek, na dojem trapné frašky. Opravdu moc špatné. ()

BeranSon

Zajímavá, lehce povrchní, do temného kabátku nahozená fantasy pohádka. Tvůrci nechtěli, ani se nesnažili děsit, spíše naopak, díky Jimu Carremu měli snahu rozesmívat. Jim Carrey už je trošku přehnaný a v nějakých pasážích se mi jevil až trapně, za to ho pozitivně doplňují některá velmi věhlasná jména. Nejdříve asi "obrys" Jude Law, jehož role je je vísostně nezáživná, nuž jí nekazí. Poom je tu Meryl Streep, která hodně vydařeně předstírá vyděšenou pannu. Pěkná, ale nijak neobohacující komedie. -5/10- ()

lemonova

Občas mi to prišlo až úchylné (tá svadba.. brrr!!), ale mám rada tieto polo-fantazijné príbehy s prepracovaným vizuálom. Je to originálne, nápadité a mohlo to byť spokojne aj dlhšie ;) A záverečné titulky sa oplatí pozrieť. ()

Rathalos

Je to taka rozpravka,ktora dokaze zaujat i dospelych,ma to svoje caro i zaujimavy pribeh,herci su tiez ok,cize moze byt...:-) ()

GMVajgl

Tenhle film nese hlavně Jim Carrey (viz "Jim Carrey Improvising as Count Olaf" na youtube) a ostatní dospělí herci. Ústřední dvojice (trojice) dětí je proti nim nesympatická a strnulá. Příběh je hloupost. Do očí bije laciné a zastaralé CGI - a to měli rozpočet $140 milionů. Přitom filmy z toho roku: Troja $175 milionů, Harry Potter a vězeň z Azkabanu $130 milionů, Dannyho parťáci 2 $110 milionů, Kill Bill 2 $30 milionů a Incredibles $92 milionů. Kam se ty peníze zakutálely? ()

Geoffrey

Nechybělo moc a ze srdce rád bych vytáhl hvězdiček pět, to něco málo mu ale přeci jenom scházelo. Nic z toho však nezmění fakt, že jsem se ohromně bavil, nechal se prostupovat kouzlem strastiplného údělu Baudelairových sirotků a patrně nebude trvat dlouho a pustím se i do četby předlohy (v tomto ohledu mě Snickettova magie oslovila víc jak Harry Potter). Moje hodnocení zůstává pro osobní zaangažovanost stále vysoké, protože jsem ochoten pominout všechny nedostatky - nebylo jich málo a nebýt toho, že mě Carrey a do jisté míry i výprava, odzbrojila, určitě bych byl v hodnocení přísnější. ()

Ygnor

K pomyslnému trůnu neschází mnoho. Nesrovnávajte prosím s knihou (ale proč?). Důvod J. Carrey, prostě mám pro něj slabost. Netradiční pohádka pro nekonvenční děti. Je to příběh pro ně, nechte jim ho tedy... ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)