Profesionální jezdec rodea Junior Bonner se po delší době vrací do Prescottu v Arizoně, aby se zde zúčastnil rodea a pokusil se zvítězit nad býkem Sunshinem, který ho v jejich nedávném klání porazil. V rodném městě se setkává se svojí rodinou a není to setkání nijak radostné - rodiče spolu nežijí, otec Ace dokonce leží v nemocnici a starší bratr Curly, úspěšný podnikatel, rozprodává rodinný ranč a nechává zbořit i dům ve kterém Junior strávil dětství. Setkání obou bratrů skončí hádkou a nakonec i fyzickým střetem, později ale dojde k jejich usmíření. Ace opouští na vlastní odpovědnost nemocnici. Na oslavách Dne nezávislosti se setká s Juniorem, se kterým se společně projedou na koni a účastní se soutěže v dojení mléka. Junior se na rodeu utká s dosud neporaženým Sunshinem. Podaří se mu tentokrát nad býkem zvítězit? (Crocuta)

Han22

Příjemný film i když trošku o ničem. Potulný kovboj přijíždí do rodného městečka porazit v rodeu býka, který ho naposledy shodil, potkává se s bráchou byznysmanem, tátou co se honí za sny a mámou co má táty plný zuby :) A to je v podstatě celé, ale nijak zvlášť to nevadí. Výborné rodeo scény včetně finální, solidní vidlácká atmosféra plná country, pajzlů, koní a krav, sympatické postavy a parta herců okolo frajera každým coulem Steva McQueena si to dává naprosto s přehledem. A krásné synovské gesto na konci. Solidní 3*. ()

aLPaC

Rodeo, country, špína, prach. Tento životní styl jde úplně mimo mě. Stáhl jsem si to kvůli Stevovi. Příběh o ničem, bylo by lepší zaměřit se více na rodinné vztahy a nedávat tak velký prostor trapným soutěžím. Polovinu filmu jsem projížděl wikipedii. Strašáci nebo Útěk, to je jiný kafe. Nejhorší Stevův i Samův film. ()

Mikino00

McQueen přijede po letech domů na vesnickou zábavu a pokořit býka. Toť vše, nic více se ve filmu neděje a dohromady tam o nic nejde. Sam v jednom filmu zabije desítky lidí a v druhém zabije diváka nudou. ()

Klajnik odpad!

Tenhle film film bude fungovat na ty, kteří mají ten správný vztah k tomuto prostředí, případně typu chlapáckých lidí v tomto prostředí. Ostatní si tam toho moc nenajdou. Je to poměrně bezobsažné, pomalé a plytké. Drama a vztahy uvnitř jedné rozhádané arizonské rodiny se pořádně nerozpitvají, ale divák skrze herectví tak nějak chápe, kdo s kým v jakém vztahu je. Bohužel z toho nic moc nevyplyne. Ač spolu postavy nejsou často za jedno, tak je očividně pojí společná historie a často se berou na milost, protože ten druhý prostě je takový, jaký je. Na zadek si z toho ale nesednu. Dramatickej oblouk nefunguje. Junior Bonner dělá rodeo a na začátku ho zraní býk. Když se vrací domů, zjistí, jak na tom je rodina a na konci vleze znovu na býka, udrží se konečně 8s, vyhraje prachy a pomůže nezodpovědnému otci, kterej chce odjet do Austrálie, kde si vyhlídl další vágní sen. ___Já mám velmi rád Peckinpahovu Divokou Bandu, Pata Garretta a Billyho Kida i Železný Kříž. Baladu taky můžu. Útěk a Strašáci mi nejsou dost dobrými filmy a Hlavu Alfreda Garcii či Konvoj fakt rád nemám. Junior Bonner je jim nejpodobnější. Je to utahané, nejde to dost do hlubky a spíš to působí, že se režisér rochní v nějaké poetice nebo zasazení, aniž by měl co říci. Zbylé Peckinpahovi filmy už jebu. Hádám, že jsem od něj viděl vše, co za to stálo (bohužel i to, co nikoli) a na zbytek mu už kašlu. ()

ilclassico

Rodeo nemusím, country hudbu také ne, což by nevadilo, kdyby film měl pořádně napsaný příběh. Žel, nic takového se nedočkáme, a navzdory slibnému hereckému ansámblu, dej se utápí v nic neříkajících kvazi konfliktech. Scénárista není Tennessee Williams, Peckinpah není odborník na drama, takže, jakkoli se snímek tváří vážně a osudově, děj (a jaký vlastně?) se rozplývá v poklidnou nudu a pocit bezvýznamnosti. Podobnou tematiku řeší film The Lusty Men (1952), a dělá to na nesrovnatelně vyšší kvalitativní úrovni. V rámci žánru za 2,5. ()

kubilov

Steve McQueen aka Junior Bonner, jenž se vrací kvůli rodeu do rodného města, které je docela v rozkladu, podobně jako jeho rodina, neboli jen další průměrný film o zoufalé snaze zachránit žánr. ()

omega_SK

Strašnááááááá NUDA ... ani komédia ... ani western ... ani dráma. Také nemastné-neslané nič. Jediná hviezdička = z úcty k Steve-mu. ()

MayB2

Slušně depresivní pohled na konzumní společnost, kde už jsou nějaké ideály a vztahy úplně vedlejší. ()

StaryMech

Divoký západ ještě nezemřel, třebaže Amíci nové ražby vytěsňují zavedené staré páky, a Steve McQueen si ještě vydělal, aniž by ztratil svoji filmovou tvář. Rvačka v baru mi připomněla obraz Josefa Lady - bez onoho ironického "Našemu konání buď Boží požehnání". Nic pro české ženy, aspoň ne ty soudné. ()

Sejkorka

Bez recenze jsem dal 4*, z nostalgie, byla možnost se na to kouknout už v sedmdesátkách (snad už v roce 1974) Tehdy vyl jakýkoli americký film v kině událost. Aktuálně váhám, zda nesnížit hodnocení o jedničku, ale těch 70% řekl bych sedí,3,5 zaokrouhlím nahoru. Trochu mé váhání ovlivnila nekvalitní kopie (po zrušení Uložto musím brát za vděk druholigový FastShare), možná i dabing SMQ od Borise Rosnera není příliš padnoucí. Bohužel, on neměl dvorního dabéra, něco jako Luděk Munzar - Paul Newmana, neřkuli Filipovský_Funes. No,ale je to bezprostřední,žádné kudrlinky, romantika skoro žádná. Prostě rodeo. Jeden film z tohoto prostředí se mi líbí úplně nejvíc - Nejdelší jízda s mladým Eastwoodem a Britt Robertson. ()