3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

KayTee

Už toho bylo napsáno hodně, takže já už jen děkuji za tento film. Děkuji jako pedagog a děkuji jako máma. ()

Lukin413

Pet hvězdiček hlavně proto, že tohle je prostě must see. Mě osobně to dost nabouralo moji představu o tom, čeho jsou lidé schopní. Velký respekt ke všem třem holkám, tohle opravdu nebyla lehká "role". Závěrečná scéna konfrontace je asi nejvýmluvnější. ()

Israha

Nebudu kecat. Obával jsem se, že šokantnost odhalených skutečností a důležitost prezentovaného tématu udělá "V síti" výrazně pozitivní hodnocení sama o sobě, a dokument za tyto aspekty schová méně kvalitní zpracování, ale nestalo se. Natočeno přesně, linka se postupně rozvíjí nořením hlouběji do morálního bahna, stopáž není vycpána nicneříkajícími záběry a rychlým dávkováním odhalení udržuje pocit tíživosti. Potud super, a závěr zrovna tak, protože konfrontovaný "Ústečan" nejen ukázkově zosobňuje prohnilost sorty lidí, do nichž spadá, ale paradoxně při té zoufalé obhajobě vlastní špíny říká i pointy, které jsou svým způsobem velmi trefné. Dva zásadní nedostatky však vidím - Tereza Těžká byla i přes snahu druhých dvou figurantek jediná opravdu přesvědčivá v roli 12letého děvčete, to zaprvé. A zadruhé - krom odkrývání a upozorňování na znepokojivý stav věcí by bylo na místě, aby se využila přítomnost odborníků přes sexuologii, psychologii, právo, atd., a film prostřednictvím jejich komentářů rodiče, děti i samotné predátory důrazněji informoval o možných dopadech toho, co se děje. Klidně za cenu 15 - 20 minut stopáže navíc. ()

Vesecký

Je to dokument skutečně potřebný, varující, ale obávám se, že jeto jen zrnko v poušti. Rodičům puberťáků bych jej dal vysledovat povinně, protože skutečně mnozí nevědí, co jejich děti na síti dělají. A sociální sítě, zde především použit Skype a Messenger, lákají zdánlivě anonymní úchyláky k tomu, aby se pokoušeli ukájet se na nezletilých. A film to tady ukazuje bez jakýchkoliv příkras. Je to tvrdá realita. ()

popelka595

Vít Klusák mě už dříve v "českým snu" přesvědčil o tom, že je skvělý režisér a scénárista. A co na něm nejvíc oceňuji, je, že mají jeho dokumenty nějaký přesah. Za mě je "v síti" určitě jeden z nejlepších (a nejpotřebnějších) dokumentů v současné době. Chci věřit tomu, že si díky němu budou dávat (nejen) děti větší pozor na to, co všechno sdílí a s kým komunikují na sociálních sítích. Co mě ještě dostalo, bylo, jak to holky neuvěřitelně přirozeně zahrály.. A že Tereza Těžká v jednom rozhovoru přiznala, že při jednom z osobních setkání s predátorem vypadla z role, to bylo taky jen ku prospěch. Psát tohle někdo mému dítěti, tak se neznám. Sama už pár let nemám fb, twitter, instáč ani přehled o tom, co se kde děje. A přesto (nebo právě proto) si žiju docela šťastně. Takže to jde, je to jen o prioritách.. ()

Mallyyy

Šílený. co za verbež je na internetu opravdu. 5* dávám kvůli té myšlence a doufám, že se to bude povinně promítat ve škole. ()

Amper01

Zajímavý počin, který měl být natočen o dost dřív! Takhle vyšel nejen trochu pozdě, ale ve zcela nevhodnou dobu - překryla ho korona... ()

barteca

Záslužný počin. Něco jiného je o tom slyšet a něco jiného je vidět praktiky predátorů očitě. Rozhodně to vyvolalo potřebnou diskuzi. ()

Saur.us

Mrazivá výpověď z dívčích pokojíčků, která nás až na pár příjemnějších a dokonce i veselejších momentek (pes mstitel je neplánované zlato) nenechá celou dobu vydechnout a servíruje nám plejádu starých zvrhlíků, mladých zvrhlíků, prapodivních cizinců a penis penis penis penis. Velký potlesk nejen tvůrčímu týmu Chalupová/Klusák ale stejně tak ústřední trojici Dlouhá/Pithartová/Těžká, která si musela protrpět hodiny a hodiny nejrůznějších individuí. V Síti nakonec skončilo neuvěřitelné množství lidí a je dobře, že narozdíl od jiných dokumentárních počinů dočkal tento cca po roce kýžených výsledků v podobě řady trestních oznámení a udělených trestů. A v přesah v podobě školní osvěty, verze pro 12leté s bližším pohledem hlavních hrdinek a doufám, že i strach mezi predátory. A nakonec i zasloužené Lvy. ()

inachisio

O tomhle dokumentu se nedá říct, že by se mi líbil. To rozhodně ne! Ale byl udělán tak dobře, bez chybičky, herečky byly skvělé. Jsem ráda, že se tohohle úkolu, natočit ten film, zhostil režisér tak profesionálně. Škoda, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadlo s predátory. ()

stepankoby1

Uplynul čas a já si se svými dvěma hvězdami přijdu pořád zvláštně, tak doplním ještě i komentářem. Dokument samotný si zaslouží tři. Je kompetentně natočený, ale přehnaně dlouhý (proto časem repetitivní, což by opravdu být neměl) a chybí mu struktura. Moc by chtěl šokovat pouhým faktem, že se takové věci dějí. Pokud se mu to u někoho podaří a dotyčný se konečně probudí do moderní doby, tak sice asi nechodí moc na internet, ale v pohodě, alespoň by pak film splnil nějaký účel. Mě ale dost naštval bulvárním marketingem podkopávajícím tentýž účel, KTERÝ JE DOKONCE PODPOROVANÝ TVŮRCI. Ten z celého filmu, a potažmo tématu, když je film pouze poukázáním a jakousi sondou, udělal jednu masivní událost. U obyčejných lidí byla povinnost na to jít do kina, pohoršit se nad nemocnými lidmi a občas to vytáhnout v konverzaci s tím, že "to bylo strašný". U mladších zůstal v hlavě jen jako meme, který si občas připomenou frází "dvanáct, to je pohoda". A to mi připadá velmi nebezpečné u tak vážného tématu. ()

Extrakritik

Dokument vsází na "šok". Díky tomuhle filmu zrušili lidé.cz .Jako by se to nikde jidne nedělo. Děkujeme zachráncům Klusákovi a Chalupové. ()

pirko7

Na to že holky nejsou zrovna veliký herečky svou roli sehrali neuvěřitelně. Obdivuji jejich odvahu se i s těmito lidmi sejít. Nicmeně nejhorší na tom všem je, že tu nejde o film, ale o skutečnost a o dost smutnou skutečnost. Myslim že v každém normálním člověku tento dokument něco zanechá a mnohýma otřese. ()

Majkak

O potřebnosti filmu tohoto filmu nejvíc svědčí komentáře, které ho hejtují. Tvůrci jim šlápli na kuří oko. Jen 3 – 5 % z těch chlapů jsou pedofilové. Z toho se nelze vykecat, nejsou to nějací uchýlové, kteří by měli být zavřeni se svojí diagnózou. Ano, je to popisné, neřeší odkud se ti chlapi berou, proč právě tak mladý holky a jaké jsou příčiny, že loví právě mezi nimi. Klusák říká jen to, že existují. I tak toho říká dost. Nejodpornější není ten vyděrač, sice se chová fakt drsně, ale přiznává si, že je hovado. Daleko horší je ten organizátor akcí s dětmi. S pokrčenými rameny prohlásí, že je to vina rodičů, kdyby je pořádně vychovali, tak mu nepodlehnou. To je fakt ekl. Je to dokonalý manipulátor, který umí perfektně dítě dostat tam, kam potřebuje, a pak cynicky prohlásí, že je špatně vychované. Charakterově je pro mě hnusnější než ten vyděrač. ()

rybicka11

Bomba! Parádní dokument ve stylu filmu, ne tak ledajakého dokumentu. Věděl jsem, na co jdu, obsah zajímavý, palčivé téma. To nemohlo zklamat a ani nezklamalo. Ale bál jsem se, že to třeba zklame z jiného hlediska. A ne. Pořád si divák udrží pozornost. Byl první dlouhý rozhovor, pak druhý a už jsem si říkal, že třetí už mě bude nudit. Ale u třetího to začalo odsýpat. Film získával na rozmanitosti díky sem tam komickým prvkům, které zlehčovaly celý děsivý příběh. Potom nejvíce překvapující byl "predátor" bez masky, který vlastně predátorem nebyl. Konec výborný. 5 hvězd zaručeně. PS: Jediné, co se mi nelíbilo, byl font. Ten Times New Roman mě tam štval. Na plakátu dobrý, ale v kterémkoliv titulku byl špatný. ()

CaptainCzech

Konečně český projekt, který opravdu stojí za shlédnutí. Režisér Klusák se rozhodl nenatočit další novodobou trapnou Troškovinu, ale zaměřil se na ožehavé téma a to zneužívání dětí na internetu úchylákama. Celý dokument je na vysoké úrovni, od ústřední trojice hereček (které tu předvádějí skvělé výkony i přes psychický tlak kterému museli během natáčení čelit) až po profesionální přístup celého týmu okolo. Každý rodič by se měl na tohle podívat a svým dětem následně pustit ''dětskou'' verzi filmu, kterou doufám povinně nasadí do základních škol. Jelikož by se o tomto tématu mělo více mluvit a aby nedocházelo ke zneužívání v takové míře jakou uvádějí statistiky. Tenhle projekt dost uznávám a doufám, že i do budoucna se dočkáme z naší produkce podobných dokumentů, který se zaměří na podobný témata o kterých všichni vědí, ale s hlavou v písku si nepřipouští že by se to mohlo dít. Velký palec nahoru a vřele doporučuji. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán