Thom je nadaný student inženýrství na Cambridgeské univerzitě, o kterého se uchází několik velkých ropných společností, které mu slibují stále vyšší platy a pracovní výhody, pokud pro ně bude pracovat. Thom nabídky odmítá a později u večeře svému otci, řediteli ropného koncernu, vysvětluje, že nechce žít život v ropném koncernu. Během tohoto rozhovoru obdrží anonymní textovou zprávu od někoho, kdo ho v restauraci pozoruje a kdo mu řekne, aby se s ním sešel v klubu. Vydá se na místo, kam byl instruován, a setká se s ženou jménem Lorraine, která ho následně seznámí s Walterem, jenž vede záchranářskou společnost, která ze dna oceánu vyzvedla cenný poklad známý jako "poklad z Guadalupe", ale ten byl zabaven španělskou vládou, protože Walterova společnost prováděla záchranné práce nelegálně. Walter sestavil tým složený z členů s různými schopnostmi, mezi něž patří Lorraine, podvodnice a zlodějka, Simon, expert na logistiku, Klaus, počítačový hacker, a James, Walterův dlouholetý partner při hledání pokladu. Walter potřebuje Thomova inženýrského génia, aby jim pomohl dostat se do trezoru uvnitř Španělské banky, kde je zabavený poklad uložen. Thom s pomocí souhlasí a připojí se k nim v Madridu během mistrovství světa ve fotbale 2010, kde Španělsko bojuje o titul mistra světa. Jako své krytí využívají hluk davu mnoha fanoušků, kteří se ve městě shromáždili, aby sledovali zápasy, a mohli prozkoumat banku. Díky tomu zjistí, že trezor se nachází na obří váze pod velkou vodní nádrží. Pokud se hmotnost na váze jen trochu pohne, trezor bude zaplaven vodou a utopí v něm všichni, kdo se ho pokusí ukrást... (TV Nova)

zodiak217

Som úplne nadšený z tohto filmu. Takto má vyzerať európsky akčný veľkofilm, kde sa neustále niečo deje, má to grády, akciu, skvelé nápady a sympatické herecké obsadenie, ktoré ťahá bravurny Liam Cunningham. Veľmi, veľmi dobre. Neviem sa dočkať ďalšieho pokračovania. Naviac to zasadili do súčasného Madridu počas MS vo futbale v Južnej Afrike, no výborne premyslená akcia. Napriek zatvoreným kinám aspoň takto sa môžeme potešiť zo súčasnej produkcie. Tlieskam. ()

Grázl83

Poměrně strhující tempo, velmi dobra režie na úrovni hollywoodskych trháku i herecké výkony. Bohužel moc klišé, náhod a nelogicnosti. Jaký má smysl, aby trezor zaplavila voda a zničila uchovane cennosti? ()

Heywood

Milé, vtipné a nápad s trezorem byl originální. To film odlišovalo od podobných snad jen...každý lovec pokladů ví, že nálezy na území nebo ve výsostných vodách musejí mít povolení a předem je sjednána úhrada nákladů a výše nálezného. Ale to by tu nebyla ta zápletka... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Snakefinger

Už od asi 15 minuty bylo jasné jak to skončí. Nicméně příjemná kratochvíle s momenty, kde bylo opravdu znát velké napětí. Je to takový sequel pro všechny fanoušky La Case de Papel, kteří se těší (stejně jako já ) na pátou řadu. Nechyběl humor, napětí, a hlavně nechyběl Sir Davos ze Hry o Trůny, který hrál s grácií, ledovým klidem a fakt sqěle. ()

uletov

Já se bavil.. taková jednohubka se super nápadem jak během mistrovství světa ve fotbale ojebat Španěly :-) ()

jojo33

Money Heist: light version. Liam Cunningham tomu nakoniec vybojoval slabu stvrtu hviezdu. Na jeho herectvo by bola radost pozerat aj keby sedel dve hodiny na hajzli a cital Hospodarske noviny. A kadernik Freddieho Highmore-a by mal byt oceneny zlomenim prstov. Inak ale pekne dynamicka, spanielskou futbalovou atmosferou nasiaknuta heistovka, ktora keby neangazovala herecke drevo Sama Rileyho a tu blondatu divnost v hlavnej zenskej ulohe mohla byt este lepsia. ()

Dusty56

Začátek dobrý, první polovina dobrá, druhá polovina parádní. Mám rád fotbal a žánr o bankovních loupežích, což se tady nádherně zkloubilo (za výjimku bych považoval ten poslední gól, to už bylo až moc na sílu). Pak mám ještě další výtky - ten samotný vstup do banky byl až moc jednoduchý, nemluvě o tom dostaní se k samotnýmu trezoru zespoda a opravdu by mě zajímalo, jak se dostali ven po zaplavení, když všude byli vojáci. Jinak to byla ale jízda. Celou dobu jsem seděl přikováný u obrazovky a v závěru v trezoru se to posunulo na ještě vyšší level. Co se týká obsazení, tak Highmore hraje to ucho dobře a ostatní taky nekazí. 80% ()

nudlis

Zbytečná vykrádačka všeho možnýho (počínaje Ocean's Eleven přes Mission Impossible a všelijaký bondovky) ve španělským balení, navíc s nesympatickejma mlaďochama v hlavních rolích. A Famke jsem hned ani nepoznal, nechala se vytunit a vypadá jak volítaná stará Felicie na hlínách a f plný palbě. ()

mdf

Taková slušnější vykrádačka.Při samotném vykrádání už to tolik napínavé nebylo,jako když se dělali všechny přípravy a to mě docela mrzelo,přestože tenhle styl filmů mám rád,žádné velké ovace nebudou.. ()

jethrotull

Pohodova oddychovka na nedelne poobedie.Trochu pritiahnute za vlasy,ale nijak to nenarusuje dej.Snad len ten unik zo zaplaveneho trezoru,to posrali. A samozrejme aj s tou botoxovou Famke.Zaver jasne ukazuje na mozne pokracovanie. ()

Pavlis.xxx

Za chvilku vykrade Španělskou banku i uklízečka :D Každopádně film se mi líbil. Je to příjemná jednohubka se zajímavými herci, ale nic navíc to nenabízí. První půlka mi přišla skvělá, druhá už moc realistická nebyla. Bohužel v podání filmařů tyto vykradačky působí tak strašně jednoduše a jsou plné klišé, že to ve finále sráží celý film dolů. Takový příjemný mezischodek mezi čekáním na pátou řadu La Casa de Papel. Co mě vůbec nepotěšilo byl vzhled F.Janssen, která se ze sexbomby stala zombie a F.Highmore, jakožto dětská hvězda co se snaží vypadat drsně, ale já tam prostě vidím to ušatý dítě... ()

Jindra_S

Neurazilo ani nenadchlo, možná to mohlo být hlavním hrdinou, který byl takový divně nesympatický a jeho motivace k některým krokům podivná. No a myšlenku samotného trezoru (a vůbec celý scénář) to chtělo aspoň jeden den uležet, pak by dávala větší smysl a neměla by takové "díry". ()

McGuffin

Tahle Velká španělská loupež, Way Down, má cíl v sejfu španělské národní banky i lupiče, kteří ho chtějí dosáhnout, mají plán, nevadí jim riskovat, a bankovní ochranu, která o plánu zatím neví, ale. Plán má bílá místa a ochrana banky ne. Proto do týmu přibude lupič analytik na řešení bílých míst přímo stvořený. A věřte, že je to dobrá volba, na kterou banka doplatí a publikum pobaví. Jen ten výsledek, jen ten hubený výsledek. Ale co, snad scenáristé Rafa Martínez, Andrés M. Koppel, Borja Glez. Santaolalla, Michel Gaztambide a Rowan Athale vědí, co dělají, když lupiče z obřího trezoru nechají odnést krabičku velikosti tranzistorového rádia, tedy jen takovou malou španělskou loupež. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

ezop1012

Celkom zábavné a hlavne treba vypnúť premýšľanie a logičnosť, je tam trocha napätia akcie. Avšak ťahúňom celého príbehu je cibuľový kráľ, kto pozeral tróny vie. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /klasický děj, šťastný konec, celé takové pohádkové/, + /nějaká akce a napětí bylo a Liam byl dobrej, zase jsem zavzpomínal na GoT/, hodnocení - trochu Lovci pokladů, trochu Logan lucky, trochu Mission Impossible, taková slušná hovadinka, co nějak ušla, nakonec jo, proč ne ()

Vercajk

Proč ne... Film sice nemá kdovíjakou zápletku, ale proč vlastně ne.. Way down je takový "odpočinkový" film, u kterého může člověk vypnout a nemusí se kdejak soustředit. Film je sice prošpikovaný typickými nesmyslnými akčními prvky, ale za to nabízí skvěle natočenou show, u které se nudit nebudete. ()