Chlap na střídačku

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny. (Bohemia MP)

JHappy

Vtipné a nenudí, trochu předvídatelné, ale na české poměry slušné. Kdo nečeká zázrak se pobaví a film užije a zasměje. ()

Maraboy odpad!

Co je tohle zase za sračku ? Jako že nevěra je prostě hrozně cool věc a navíc lidi sbližuje? Jo přesně takhle to funguje IRL? každý muž je přirozeně Casanova, což by jeho ušmudlaná žena v domácnosti měla tolerovat a sama mu nahánět jiné ženy do postele, to se přece od slušné manželky očekává. Scénář jak z dílničky Michala Viewegha. Odpad! ()

Anife odpad!

Tehle film má přesně o 43 % víc, než by mít měl. Nejzaslouženější odpad v celé historii udělených odpadů. Až se skoro stydím za to, že jsem to viděla a vůbec to hodnotím. Bohužel, tenhle skvost hrál v dálkovém autobuse a nedalo se mu vyhnout, ani když jsem se hodně snažila jej nevnímat. Scénář naprostý zločin proti lidskosti. To, že je něco 'romantická komedie', ještě neznamená, že to musí být mdlé kvality. Romantická komedie může být i nějaká fajn oddechovka. Tohle ale není fajn oddechovka, tohle je odpad všech odpadů. Ivanu Chýlkovou mám moc ráda, o to víc mě mrzí, že se objevila v něčem takovým. O mé milované paní Janžurové nemluvím. Ženský, tohle přece nemáte za potřebí. Všechno špatně - děj, scénář, herecké výkony...člověku se doopravdy dělá fyzicky nevolno. Třešnička na dortu je stereotypní zobrazení homosexuála jak z devadesátek. Jestli se někdy stanu diktátorkou z neomezenou mocí, tak jako první tenhle film pošlu do trezoru. ()

allegria

Ze začátku to bylo místy docela vtipný, pak už bylo jasný, že zase už někdo nevěděl, kdy přestat, kdy je toho dost. Nakonec to byla překombinovaná slátanina plná nechutností a táhlo se to jak nekonečnej příběh. ()

Salvator

Byla to makačka, rozhodnout se mezi jednou hvězdou a odpadem. A protože Jiří Langmajer už hraje dlouhá léta stále stejnou postavu, drží film před pádem na dno žumpy jen Martin Pechlát. ()

visor_13

Šel jsem na film od kterého jsem čekal vtipné scény a přesně to jsem dostal a jako bonus beru hlavní myšlenku celého filmu, která je minimálně zajímavá. Pokud nejste vyloženě puritáni a neurazí vás jednodušší humor tak se určitě pobavíte. ()

Cesty timem

Pobavilo nás to a to bylo v plánu. Čekal jsem to horší, takže to pobavilo nad plán. Do kina pro dva, kdy ti dva mají přeci jen trochu jiné nejtipy pro filmy, je takováto komedie ideální "spojovák"... První třetina až polovina lepší, čekal jsem že už bude konec (nevnímal jsem čas, to je dobrá zpráva, asi jsem se vážně bavil). Pak už to začínalo být trochu překombinované, ale jo, celkem se z toho všeho vybruslilo... Tak za 3,5 kdyby v TV. Když k tomu přičtu opravdu přijemné odreagování v kině tak zaokrouhlím na 4*... 26.4.21 Po roce v TV mne už to tak nebavilo, místy trapnější. Opravdu dobré do kina na začátek pěkného večera, ale jednou a dost. Hodnotím i dle toho, kolikrát a jak nadšeně film chci znovu vidět. A tady dnes sundavám na 3* ()

Slepejsek

Současnou bídu českých komediálních scénářů obešel Petr Zahrádka "počeštěním" francouzské předlohy (film GARDE ALTERNÉE z r.2017 - mimochodem i český plakát je počeštěnou verzí francouzského). Originál bohužel neznám, takže nemohu posuzovat nakolik se počeštění povedlo a nakolik ne. Ať tak či onak, stačí to v každém případě na to, aby měl scénář hlavu a patu. To samo o sobě už film vystřeluje k výšinám. Výchozí situace obecně dobře známá, použitá cesta neortodoxní, výsledkem je celkem inteligentní zábava. Škoda jen pár laciných momentů, které film sráží ("pindíci" a "kašpárkové", homoušské pitvoření či občas přehnané přehrávání Chýlkové). Za zmínku stojí ještě hodně okatá podobnost s jiným českým filmem - MUŽI V NADĚJI, co se týče náhledu na manželskou věrnost mužů a roli žen. V obou to vypadá, jakoby muži byli nezkrotní rozsévači (tady Nový, v MUŽÍCH Polívka) a ženy velkorysé udržovatelky rodinného krbu (tady Janžurová, v MUŽÍCH Stašová). "Kdybych měla nabídnout střídavou péči každé, se kterou mne podvedl, potřebovala bych dispečera!" Mám pocit, že jde o brutální vztahové klišé, které je vytvořené víc fantazií než realitou. Jinak bych dřív nebo později musel dojít k závěru, že tyhle filmové manželky jsou jediné vdané široko daleko anebo je výskyt takové ženy možný jenom mimo běžnou realitu. Možná je to dokonce tak, že tohle klišé vytvořily a šíří samy ženy, aby podepřely svoje ego (jakoby říkaly: jsem lepší než vy všechny kolem, protože MÝHO chlapa byste chtěly - a na chvíli i můžete - mít všechny, ale on se nakonec vždycky vrátí ke MNĚ. Jakoby si tím chtěly dokázat, že JEJICH ženství má vyšší hodnotu než ženství těch OSTATNÍCH flunder a cour, pardon, žen...) ()

breckakamil odpad!

Věta: ,,Prosím zabijte mě,, mi během filmu zaznněla v hlavě tak 20x...... Pak jěšte věty : zabijte ho, ji, režiséra, scénaristu, a tak dále.... ()

Peabody odpad!

zmíněná mušlička a kašpárek mi v tomto filmu přišly snad vulgárnější než píča atd. Sympatická postava neexistuje a nejde o nic jiného než o šukání, je to tedy stejně blbé jako některé US teenagerovské komedie. Primitivní sexismus, herecké šarže sama sebe trvale recyklujících herců v českých komediích (bohužel Ivana Chýlková do toho zapadla jako malina). škoda řečí ()

Mates Hradecky

Ivanka Chýlková je prostě kočka - neuvěřitelných 57 let !!! Od Dobrého světla se prakticky nezměnila a může i dnes fotit akty. Potkal jsem ji osobně na MFF Karlovy Vary a je to sympatická a vůbec nenafrněná dáma. Tak kvůli ní jsem se vůbec odhodlal toto shlédnout. Čekal jsem průser a byl to průser. Naštěstí jsem vydržel až do konce a tak se teď můžu ptát - Zahrádko, proč doprčic nemůže být celý film jako posledních 5 minut? Závěrečná píseň má potenciál velkého hitu. Není škoda použít ji pouze na závěrečné titulky? ()

Bohdy67

Uff...Sice už od začátku nereálně stupidní příběh se povedlo tvůrcům natáhnout na skoro dvě hodiny a udělat celou věc ještě trapnější než už tak byla...Do chvíle pyžamové párty, kde se Chýlková projevila jako slušná bestie a intrikánka, to docela jěště šlo. Druhá půlka filmu, to bylo snad to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. A to mi ty rádoby české komedie s Langošem nijak nevadí a třeba Po čem muži touží, se mi díky skvělé Polívce líbili fakt dost. Tady ovšem vtipnost přešla v trapnost a vrcholem byla závěrečná scéna u bazénku. Byť tedy zjištění, že to vlastně Langoš hraje bylo trochu nečekané, ale o to více ta pointa filmu byla debilní... Jít na to do kina, tak si nechám za trest dělat felaci 5x za noc od prvního bezdomovce co bych potkal cestou z kina...12% ()