Reklama

Reklama

Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (177)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jednotka bola klasická osemdesiatková inteligentná situačná belošská komédia v ktorej náhodou hralo kopa černochov. Dvojka je pre zmenu typická negerská komédia typu Soul Plane v ktorej sa černosi trápne pitvoria (tu smutne kraľuje záporák Snipes), nonstop spievajú a keby to nebolo v PG-13 ratingu, tak by sa tu nonstop fuckovalo a bolo by to plné nechutností. Najviac ma mrzí Murphyho postava. V jednotke bol síce naivný a neskúsený, ale rozhodne bol inteligentný a zakaždým jednal zmysluplne. V dvojke to je regulérny full retard, ktorý sa len priblblo smeje a vôbec som nechápal jeho rozhodnutia. Jednu hviezdičku dávam za cameo výstupy skoro všetkých postáv z jednotky. Síce nikto z nich nič vtipné nepredviedol, ale rád som ich videl. Nejak som nepochopil, prečo to režíroval Craig Brewer. Veď nie je schopný zo žiadnej scény vydolovať aspoň jeden jediný vtip. Výsledkom je film, ktorý budem už zajtra ignorovať. Cesta do Ameriky existuje len jedna. ()

JohnZ87 

všechny recenze uživatele

Více Zamundy, méně humoru, návrat většiny původních postav (včetně všech "převlíkacích" rolí Murphyho a Halla). Postrádal jsem jen Darryla, Patrice McDowell, královnu Aeon (tady je to vzhledem k úmrtí představitelky pochopitelné) a Samuela L. Jacksona. Všichni navrátilci stárnou s grácií a nebo spíše zrají, takže jsou i po více než 30 letech k poznání hned na první pohled. Film hraje hodně na nostalgickou notu a navzdory menší recyklaci a vykrádání sebe sama se mu to celkem daří. Zápletka s hledáním nemanželského následníka trůnu působí trochu lacině a jeho představitel mě nijak zvlášť nezaujal. Eddie Murphy se po cca čtvrtině filmu stáhne malinko do pozadí, ale nijak zásadně to nevadí. Wesley Snipes si roli lehce vyšinutého generála Izziho (bratr původní Akeemovy snoubenky Imani) náramně užívá a často si krade film pro sebe. Pokračování legendární Cesty do Ameriky zůstalo daleko za svým předchůdcem a těží hlavně z nostalgie, velkého množství navrátivších se postav a celé řady odkazů na původní film (kostýmy, známá místa, původní resp. rozšířené flashbackové scény, hlášky atd.). Dějová linka je slabší, ale bližší prozkoumání Zamundy rozhodně potěší. PS: Trochu mě překvapilo, že Semmy v českém dabingu Akeemovi vyká, zatímco v původním filmu si tykali. 65% ()

Reklama

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Od režiséra Dynamita jsem čekal trochu víc, protože tam dialogy bezvadně fungovaly. Tady bohužel tolik vtipných momentů není, ale nakonec mě to ale neuráželo tolik, jako jiné recenzenty. Škoda naprosto nevyužitých záporných postav. Vlastné většina lidí tu je jako nemluvící křoví, ve kterém se jako machr pohybuje postarší Murphy. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Cesta do Ameriky (1988) je dle mne jedna z nejlepších komedií osmdesátých let, ale tohle "pokračování" nemá s poetikou, vtipem a způsobem vyprávění nic společného. Dvě hvězdy jen za vyčerpávající obsazení snad všech herců z původního filmu, tenhle retro sentiment z toho nedělá odpad, ale jinak to je neskutečně nevtipné, nezábavné, trapné viz. nadměrný počet užití slova vagína jako základ vtipu. Tohle ocení snad jen někdo kolem dvanácti let. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Začátek je výborný. I když se Coming 2 America samozřejmě odehrává po mnoha letech, jedná se o přímé pokračování. Vrátí se snad všechny postavy a jejich herci (z výraznějších postav mě napadá jen kudrnáč, princův rival v lásce), dokonce se objeví i král James Earl Jones. Vypadá to na fakt působivý návrat, ale to bohužel netrvá dlouho. Přichází totiž nové postavy a nový děj. I když nejsem nijak obří fanoušek prvního dílu, tamější postavy byly fajn a snad každá mi aspoň jednou vyloudila úsměv na rtech. To se bohužel o těch nových říci nedá, ti spíš soutěží v tom, kdo bude méně vtipný a více trapný. V prvním díle byl hlavním hrdinou princ Akeem v podání Eddieho Murphyho, takže dává smysl, že zde bude hlavním hrdinou také princ, kterým je jeho ztracený americký syn. Akeem byl hodný naivka, zatímco nový princ je nafoukaný drsňáček, jehož největší starostí je být co nejvíc cool. Projde si jako ústřední postava filmu nějakým tím vývojem, ale ten nestojí za rozbor. Nejhorší je, že první film měl v podstatě poselství, že fyzická práce je fajn i pro budoucího krále a že člověk si musí leccos oddřít a nevzdávat se... Zdejší princ si spíš jen tak přitancuje ke koruně a jeho vývoj spočívá v tom, že je o něco míň debil. První Návrat do Ameriky měl pohádkový děj a sequel ho má také přepálený a nerealistický, jenže ve zdejším scénáři už jsou fakt dost ujeté věci. Především mě zarazilo, že jak se film snaží být moderní a "woke" (třeba tam nejsou téměř žádné sexistické fóry, napadá mě jen jeden, co je ale na účet mužů), tak se nebojí přijít se stupidní představou, že v království Zamunda mají ženy méně práv, například tam vůbec nemůžou podnikat. To pak samozřejmě ve filmu (po uměle vyvolané "krizi") dopadne, ale vůbec mi nedává smysl, že by něco takového vyřešili tak pozdě, když Akeem byl vždy otevřený moderním "vymoženostem" a jeho královna byla v prvním díle velká levicová bojovnice. Celkově Lisa byla v prvním díle milá moderní kráska, co se zajímá o chudé, zatímco tady je její úlohou prudit krále. No, napsal jsem toho víc než bylo asi potřeba... Začátek super a úplný konec, který také připomíná slavnostní znovushledání po letech, jsou skvělé, zbytek je něco strašného. (4/10) ()

Galerie (81)

Zajímavosti (8)

  • Původní premiéra snímku byla plánovaná na srpen roku 2020, avšak díky epidemii covid-19 společnost Paramount Pictures prodala práva k snímku společnosti Amazon Studios, která film distribuuje na své VOD platformě Prime Video od 5. 3. 2021. (Kuzmik)
  • Závěrečné titulky obsahují bonusové a vystřižené scény. (SONY_)

Související novinky

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno