Gelflingové a Skeksiové se chystají na finální bitvu a Alchymista začíná pracovat na nové tajné zbrani. (Netflix)

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Očakávané finále nebolo tak veľkolepé, ako si ho fanúšikovia seriálu predstavovali a pravdu povediac sklamalo aj mňa. Predpokladaná záver však iba zahnal Skeksiov naspäť do zámku, kde si už chystajú bojovníkov do druhej série. Či si na ňu spomeniem, je otázne, určite ju nebudem očakávať v takom napätí ako pokračovanie seriálu Dark. ()

Krnac

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

7/10 Prišlo finále ktoré bohužiaľ zbrzdili 2 veci, potreba aby väčšina Skeksiov prežila kvôli zapadnutiu do Canonu filmu a potreba mať pár postáv v 2. sérii a možno aj v pokračovaní po filme. Bitka bola vizuálne výborná ale je toto čo by som si predstavil že by malo byť v epizóde 9 alebo 8 a nie ako veľký finálny boj. Ale príbehovo aj spracovaním to bolo dobré tam tú 4. hviezdu dám. Úprimne strašne by som rád vedel čo chcú robiť v 2. sérii pretože okrem pár detailov ktoré treba dotiahnuť je to už skoro priama náväznosť na film, napriek tomu že to bude mať zjavne 8-10 častí osobne dej vidím na 4 epizódy ktoré nemajú čím osloviť pretože proste všetci dobre viem čo sa stane a najlepšie čo môže seriál spraviť je že by to pár postáv prežilo pre zápletku po filme prípadne dej priamo na pozadí filmu. ()