Parta přátel si pro legraci nainstaluje aplikaci, o které se tvrdí, že umí předpovědět čas zbývající do smrti. Je to trapný pokus o žert nebo již každému začal děsivý odpočet? (Vertical Entertainment)

helloween93

To je tak, když se démon rozhodne přejít online. Film by se měl jmenovat zkoukni a zemřeš, protože tohle byla hrozná bolest. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za pár povarů, ale za ten debilní konec jsem ještě jednu sundal. Nejlepší scéna byla, jak ten prodejce mobilů programoval ten kód té aplikace Countdown. To byl meme film. ()

pumpkinqueen

Nezvratný osud v novém, modernějším kabátku. K filmu jsem přistupovala jako k obyčejné teenagerovské blbosti (protože už trailer nám ukázal partu znuděných studentů, kteří zabíjí čas mobilními aplikacemi), ale nakonec mile překvapila svým napětím a sympatickými postavami. V kině bych to asi vidět nepotřebovala, ale na páteční večerní sledování v pohodlí domova je to ideální. Nejedná se o nic náročného a dokáže to bavit. Zatímco zmíněný Nezvratný osud na můj vkus nenabízel zrovna sympatické postavy, tady se jich pár vyskytlo, ale bohužel těm nejlepším se nevěnovala dostatečná pozornost (například kněz zapálený do své profese byl perfektní). Dalším zklamáním byly odfláknuté způsoby smrti a jejich příšerné vizuální zpracování. Nejpoutavější na filmu bylo to, že příběh byl založen na zajímavé legendě, která by mu mohla dát perfektní závěr, nicméně ten se nekonal a legenda se (společně s knězem) zametla kamsi pod koberec a namísto toho všeho jsme dostali naprosto nelogický závěr. PROČ? Škoda. ()

Vabr

Bohužel jsem měl očekávání, která mě dost zklamala. Vím, už trailer vypadá jak jasný béčko, ale já čekal, že to bude třeba na lepší 3 nebo horší 4 a bude to zajímavé a nápadité. Úvodní smrt už dost napoví o zbytku filmu. Naposledy jsem takovou špatnou úvodní scénu viděl u Polaroid. Samozřejmě ten nápad je dobrý, já když píšu do různých soutěží texty, tak mě taky napadá hodně nápadů, ale on je pak problém to zrealizovat do textu, v tomhle případě do filmu. A v tom je ta chyba. Můj bratr uhádl po 20 minutách filmu logiku finálního fightu. Smrti jsou hrozné, chování postav jak by smet a ten posun děje je fakt o ničem. Nevím, ale přijde mi, že když se někomu odpočítává čas, tak ten čas ve filmu moc nesedí v následující scéně, ale nevím. Logických chyb tu je hromada. Konec mě naštval. Scéna v titulkách je totální hovadina. Opravdu ale opravdu se divím, že je tohle 15+. Mnohem líp by udělali, kdyby zamířili na 12+. VYHDONOCENÍ: APPKU JSEM SI STÁHL A ZBÝVALO MI 56 LET A JE MI TEĎ 14 ()

Davidkkk odpad!

Čekal jsem sranec. Dostal jsem megasranec. Na místě režiséra a scénáristy absolutně neznámého Justina bych se co nejdřív sebral a táhnul do hajzlu. ()

misbos

Holka Šilhavá Čas Odpočítává - aneb - asi pokus o reflexi fentanylové epidemie (to soudím podle konce). Jedna je za Who is Randy. ()

helraiser

Zcela průměrná duchařina která ničím neurazí, ale ani nenadchne. Démon či co to bylo za bytost byla v pohodě, lekačky obstojný a postavy se daly snést. Suma sumarům pohodová podívaná, která svůj účel jistě splní. ()

Sala1

A máme tu ďalšiu z tohtoročných komédii, ktorá sa jednoducho musí stať klasikou! Už teraz vidím Justina Deca ako dáva odtlačok svojich rúk do Chodníka slávy v Cannes. Nie? Hm... Po roku 2010 sa pre nás začína éra akéhosi hľadania a nachádzania nových hororových postupov a poetík a delí sa na tri vlny. Prvá je klasická a nebyť Jamesa Wana, nemali by sme ju. Druhá je invenčná, Jordan Pelle alebo Ari Aster sú priekopníkmi v desaťročí, ktoré invencii našťastie praje (a to aj hlavne vďaka streamovacím službám a ich osobným projektom). Tretia vlna sú paródie, ktoré sa blížia k pozerateľnosti, pokiaľ sa naozaj neberú vážne (napr. Všetko najhoršie). Tento konkrétny film nespadá ani do jednej z týchto vĺn a pritom patrí do každej. Je to nezmyselný guláš mytológie a boja so zlom, ktoré má nejakým spôsobom apelovať na dnešnú dobu a dostať zlo k mladým divákom formou, ktorej rozumejú. Pokiaľ prijmete pozadie príbehu a akceptujete pôvod zla, ste na dobrej ceste. Pokiaľ nie, vaše sledovanie filmu bude náročné. Film balansuje medzi scénami, ktoré pre postavy majú byť "mučením", hovoríme o typických ľakačkách a známych situáciách kedy je kamera pred vami (nič), za vami (nič), pred vami (niečo), za vami (BU!). Druhý typ scén je komédia, ktorej hlavnými aktérmi sa stáva opravár mobilov (!!!) a kňaz (!!!). A potom tu máme sociálne problémy ako je strata matky v rodine alebo sexuálne harašenie na pracovisku. Dajte si to dokopy a dostanete toto. Bizarnú snahu o zarobenie pár peňazí dávno po Halloweene. Najhoršie na tom je, že Elizabeth Lail sa zdá byť naozaj schopná herečka, ale dajte jej, prosím vás, normálnu šancu, nie tieto .......... . Viac tu: https://youtu.be/7IfZ07nJ97I ()

Maximilianus

Klasický horor, ktorý nie je ničím výnimočný. Na jednej strane to pripomína Final Destination avšak ide na to po svojom, čo kvitujem, avšak tým, že divák vie kedy hlavní hrdinovia zomrú, čiže tam nie je žiadne prekvapenie. Ďalej je tu malo úmrtí a chyba je, že tým, že sa všetci snažia vyhnúť smrti, jediné, čo zostáva je príchod demona a tým to prestáva byť zaujímavé. Koniec bol odfláknutý a veľmi zlý. 5,6/10. ()

Hashirama

K negativním reakcím svádí již sám distributor, jelikož v anotaci je uvedeno horor/thriller, což potenciálního diváka, který v životě viděl aspoň jeden horor, zbytečně odvádí do úplně jiných dimenzí, a hlavně zdejší distribuční text popisuje asi prvních deset minut filmu, které se zbytkem téměř vůbec nesouvisí. Ale to je jen jedna ze známek méněcennosti tohoto filmu z pohledu distribuce. Vzhledem k tomu, že ve filmu nikdo nemá iPhone, evidentně ani Applu nestálo za to si v tomto filmu, který stojí na konceptu aplikací a mobilních zařízení, zaplatit reklamu, a to už bych si teda jako producent pořádně utíral prdel od potu. Nicméně to je jen výčet úkazů, že s tímto filmem nikdo nic velkého nezamýšlel, což mě mrzí, protože subžánr podtaktovaných komediálních teen hororů je třeba živit, což vzhledem k produkčním nákladům není zas tak těžké, a člověk si musí během toho maratonu Felliniho, Tarkovského a Tarra trochu vypláchnout mozek od oddechnout si. I za cenu toho, že vás po natočení Countdownu vyhodí od státnic. Každopádně ať už jste hororový fanoušek nebo ne, když si napíšete seznam těch nejohranějších žánrových klišé, můžete si je v průběhu filmu chronologicky odškrtat. Všechno je na svých defaultních pozicích nezměněné (hezký mařky, skepse, odhalování mytologie, finální twist) a jakákoliv sebemenší žánrová nadstavba (snad kromě potitulkové scény) tu není. A jak jsem psal již stokrát, přesně tak to mám rád, čili si každý musí rozhodnout, jestli chce to, co film zcela očividně nabízí, bez jakékoliv přidané hodnoty, nebo si pustí další spotřební low cost teen horor s nepodloženým očekáváním žánrové události. Já jsem spoko. ()

Likan7

Novodobá variace Nezvratného osudu pro teen? Nápad bych dokázal přežít, protože dává teoreticky prostor vzniku spoustu lekačkám a fajn atmosféře. Jenže po konci jsem byl vlastně zklamanej. Lekačky tu jsou asi 3, z toho 2, které na mě trochu fungovali. Nervózní jsem nebyl a protože to je PG-13, nedočkáte se ani nějakých pěkných záběrů, ať už na holky nebo mrtvoly. Takhle to dopadá, když film točí někdo, kdo ani nechce přijít s něčím novým a opakuje už 100x omletou věc. Jenže diváka to už moc nebaví. ()

rublik05 odpad!

Horor, který nikterak nevybočuje a směle se zařazuje k těm nudným, mizerně natočeným moderním hororům. Od filmu jsem nic moc nečekal a po pravdě jsem taky nic moc nedostal. Od mizerných herců, nudného a nezajímavého děje bez nějakého zvratu či většího potenciálu, až po bubáky a s tím spojené už dopředu jasné lekačky a navíc víceméně nulová atmosféra. Moc nechápu smysl točit takové dementní filmy, na které si divák za půl roku ani nevzpomene. Na filmu nemám co hodnotit, v ničem mě nenadchnul, nebavil mě a bylo utrpení vydržet tu hodinu a půl až do divného a velmi nepovedeného závěru. Díky, víckrát fakt ne. 0/10. ()

gemi

Variace na Nezvratný osud, akorát chytrý scénář nahradily laciné a samoúčelné lekačky. Myslím, že tou trojkou jsem to ještě lehce nadhodnotil. ()

kukkik

Proč sakra nepoužili znovu ten solný pentagram, když očividně fungoval, jen kdyby z něj ten debil nevylezl? ()

Shanen29

Samozřejmě se čekalo na to kdy budou APKY použity i v hororové scéně a tak můžeme očekávat více takových filmů,ikdyž doufám že lepších,jelikož tento potenciál je nově otevřený. ()

Clark_Kent

Poslední roky tyhle novodobě pojatý horory, rychle a celkem dost svižně vyčichnuly a rychle zapadnuly. Tento příběh patří , díky bohu mezi ně. Opravdu ale opravdu mě tahle nastavená laciná slepenina, nepotěšila. ()

Najt

Tohle mě překvapilo, čekal jsem nějakou obyč. sračku a ono to bylo dobrý. Super herci, dobře se na to koukalo, občas jsem se i lekl a co se týče příběhu, tak prokletí démona na základě stáhnuté aplikace, to mě docela bavilo ( v dobré slovasmyslu) .. když jsem po dokoukání stál tu samu aplikaci i na svůj telefon a při spuštění se objevily ty samé podmínky, cosi jako napodobenina toho latinského textu, potom se zobrazilo kolik času mi zbývá, to mě celkem vystřašilo. A umocnilo to i to, že appka pak nešla vypnou a když se mi to podařilo, tak se buď sama zapla, nebo začala hrát tu temnou uspávačku, přesně jako ve filmu :D Cool ()