Krvavá nevěsta

Nevesta na zabitie

Ready or Not

Horor / Thriller / Komedie

USA, 2019, 96 min

Dokud sám nejsem bohatý, nemám problém s touhle vybíjecí svéráznou pohádkou sympatizovat. Zábavně oživený koncept honu na člověka, který se zvrhává v morbidní vyvražďovačku v oblíbených kulisách velkého barokního sídla. Sice tomu občas podráží nohy lacině oddalované vyvrcholení a s tím spojená nemohoucnost lovců, ale divák se pořád může upínat k výborné a fuckující hlavní postavě (Samara Weaving je pro tyhle role fakt jako zrozená) a ve finále se může naštěstí spolehnout na nepředvídatelnou vlnu nadhledu, díky níž to lze celé akceptovat jako zvrhle a otevřeně zábavný brak v áčkovém provedení. Víc takhle kvalitních vymývačů mozku do kin, a klidně všechny se Samarou.. 75%(16.9.2019)

Snad poprvé souhlasím s názvem filmu, který je úplně jiný než anglický a za mě lépe popisuje filmu. Není to úplně na 4 hvězdy, ale jedná o letní svěží překvapení, o kterém nikdo moc nevěděl. Dokonce bych řekl, že tvůrci mohli ještě 10 minut přidat. Film má dvě slabší pasáže a to pomalý rozjezd a rychle utnuté finále.(25.8.2019)

Ready or Not mě velmi příjemně překvapilo, a to především proto, jak umně kombinuje napětí, gore a humor. Ve výsledku se ale nejedná o žádnou krvavou taškařici – humor je filmem sice prostoupen dost, ale rozhodně z děje nedělá úplnou frašku, spíš mu dodává nadhled a zvyšuje tím divácky zážitek. Příběh je sám o sobě dostatečně promyšlený a nastolená mytologie byla rozhodně zajímavá. Ze začátku mi to přišlo lehce o ničem a na první nadechnutí jsem z toho trošku cítil smrádek fádnosti – dopředu jsem počítal s mnoha nedostatky a dírami –, ale tím, jak se příběh vyvíjel, se tyto zdánlivé nedostatky začaly hezky vyjasňovat a pomalu do sebe vše krásně zapadalo, až jsem musel uznat, že je to vlastně promyšlenější, než jsem předem čekal. Měl jsem pocit, že rozehraná zápletka nemůže utáhnout celovečerní film, ale naštěstí měl děj připravená esa v rukávu. Jak stopáž plynula, užíval jsem si to víc a víc a i samotné zakončení bylo více než uspokojivé. Ready or Not je morbidně zábavná laskomina a opravdu kvalitní komediální horor, který stojí za to vidět.(11.9.2019)

Ready or Not krásně splňuje svoje žánry, protože se doslova jedná o hororový thriller s dávkou zvrhlé černé komedie do toho a ta kombinace je prostě parádní. Je to vtipně šílené, napínavé a rozhodně to nezklame ani fanoušky gore. Ale hlavně mě překvapila samotná nevěsta v podání Samary Weaving, která svým šarmem a herectvím pomáhá celému filmu a zvedá ho ještě výše. Konec mi potvrzuje, že není třeba logiky, aby si člověk film užil. Slabší 4*(26.8.2019)

50% — Taková trochu „Addamsova rodina“. Hřebíček byl opravdu dobrý, ten mě pobavil, konec kdyby byl jiný, tak snad srazím jednu hvězdičku, ale kdyby hlavní hrdinku nakonec zavřeli za masovou vraždu a za žhářství, tak bych snad jednu hvězdičku i přidal. Takhle to necháme „za lidovku“.(24.9.2019)

• - Svatební šaty hlavní hrdinky jsou postupem noci čím dál více zničené. Aby se to podařilo přesvědčivě zachytit, vytvořila kostýmní návrhářka Avery Plewes pro Grace (Samara Weaving) sedmnáct verzí šatů. (D.Moore)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)