Adam Duncan se narodil 11. prosince 1987 a zemřel při tragické nehodě v den svých osmých narozenin. Zoufalí rodiče se po smrti milovaného syna obrátí na doktora Richarda Wellse (Robert DeNiro), který se na špičkové úrovni zabývá genetickým výzkumem. Bez většího váhání přijmou jeho nabídku ke klonování jejich mrtvého dítěte. Adam se znovu narodil 23. září 1996. Brzy se však ukazuje, že je trochu jiný, než byl předtím. Zprvu drobné změny v jeho chování jsou stále patrnější. Rodiče se nejdřív snaží děsivou proměnu svého synka nevidět. Brzy však poznávají, že se někde stala chyba. Adamova povaha se začíná zlověstně měnit. Podaří se osudný omyl napravit? (Magic Box)

Flynn

Zajímavý film, Robert De Niro v roli, v které ho moc neznám. Chlapec je skutečně hodně zvláštní a je mi skutečně nesympaticky :) Příběh se hezky rozuzluje. Docela zajímavý thriller, když si ho pustíte nic s tím nezkazíte. ()

Wormboy

Uz z mojho hodnotenia vyplyva, ako sa na film pozeram, avsak nechapem ako sa podarilo do takehoto snimku dostat De Nira a Kinneara. Ta R.R.Stamos je celkom pochopitelna, ale aj tak. Jedinym vysvetlenim mi ostava, ze islo o nejake predchadzajuce studiove zavazky ako tomu uz bolo parkrat. Ale ak nie, tak potom hanba De Nirovi a Kinnearovi... ()

ic

Klon s genetickou pamětí a vražednými sklony... to je přece je přece jesný goauld, tak co tady řeší XD ()

Juto

Neuspokojivá, príliš zdržanlivá nuda, zakončená tak zvláštnym a nepresvedčivým koncom, že to vyzerá ako niečo, čo by ste našli v časti ''vymazané scény'' DVD. 1/10 ()

lennyd

Šťastná to rodinka, Paul (Greg Kinnear) a Jessie (Rebecca Romijn), a jejich syn Adam (Cameron Bright). Ale brzy po Adamových osmých narozeninách se stane tragická nehoda - při které malý Adam umírá. Zoufalým rodičům ale nabídne pomoc záhadný doktor Wells (Robert De Niro) - je schopen z jedné Adamovy buňky naklonovat jeho DNA. I přes etické výhrady s tím nakonec rodiče souhlasí, a nově narozený Adam je stejný jako dřív. Ale brzy po osmých narozeninách se jeho chování začne dramaticky měnit. Koho to vlastně doktor Wells stvořil ? ... Už jak jsem film zmerčil, nemohl jsem se dočkat. Na podobný typ filmů se vždycky těším, a i když vím, že to většinou nedopadne podle očekávání, stejně dalšímu podobnému znovu dám šanci. To je (bohužel) i případ Godsendu - námět sliboval mnoho, ale Nick Hamm z toho moc nevytěžil. I když herecké obsazení je skvělé (škoda že Robert De Niro nedostal více prostoru), tak mi přišlo, že konci autoři neví jak z kruhu ven, a začali se v tomu trošku motat. I tak ale nemůžu říct, že bych byl úplně zklamanej, film nebyl úplně špatnej, jen jsem čekal o něco víc... ()

Antek

Není to vůbec tak špatné, jak slyším ze všech recenzí. V prvé řadě se nejedná o žádný thriller nebo horor, jak by se mohlo zdát, ale spíš o drama, které thrillerové prvky pouze obsahuje. Pravda, je to všechno předvídatelné a už jsme to viděli i jinde, ale na druhou stranu je tento film velmi citlivě zrežírován a opět dokazuje, že Greg Kinnear je výborný herec, neprávem opomíjený. ()

Jello Biafra

Je vidieť, že aj keď máte po ruke starého hereckého barda De Nira, tak to nemusí byť automaticky dobrý film. Tento film je absolútne nepresvedčivý, béčko plné prehmatov okorenené navyše chaotickým a nedotiahnutným scenárom. Záver filmu radšej ani nekomentujem. ()

solskjaer

De Niro jako doktor? Hm to tu ještě nebylo.A výsledek? Mírně nadprůměrný film o nebezpečí klonování lidských bytostí. Kdy se manželé kteří přijdou nešťastnou náhodou o syna dlouho rozmýšlí zda-li mají vzít nabídku o znovunaklonování svého syna. Kdo by odmítnul že? Ovšem nikdo nečekal co se bude dít dále ... Film, který se chvílema mění v docela dobře nadupaný horor s nejednou velmi efektivní lekačkou mě docela bavil a i když mi při sledování tohoto filmu před očima lítalo pár mušek film se mi líbil. Škoda, že nemůžu dát půl hvězdy , protože GODSEN by u mě správně dostal 3 a půl hvězdy a jelikož naposled jsem u Nira půl hvězdy odebral teď mu jako drobnou satisfakci půl přidám:-) ()

sedm.1

Velmi povedený začátek,nudící prostředek,trapný konec!Thriller bez špetky napětí nemůže být dobrý thriller.Jediný,kdo mě nezklamal,byl můj oblíbenec Greg Kinnear,Robert De Niro mi přišel dost nevýrazný a dětský představitel vyloženě odpudivý!Přišlo mi,že tvůrci chtěli vytvořit něco originálnějšího,ale vytvořili neoriginální nudu s nemastným,neslaným a hlavně hloupým dějem.A opakuji,naprosto bez napětí a atmosféry! ()

Zemi11

Málokdy se stává, že film nedokoukám do konce. A obzvlášť, když druhý den není škola. Godsend mě dokázal uspat. No a to je u hororu docela mínus... ()

bruceman7

Jako horor bych to s největší pravděpodobností neoznačil, ale atmosféru to má skutečně tísnivou. Není to špatný film, minimálně jeho první polovina. Po pomyslném přelomu do druhé části to začíná jít koprem. Postavy jednají podivně a celkově se zbytek filmu odvíjí docela (dost) nelogicky, alespoň co se týče očekávaných následků atp. Je to škoda, čekal jsem víc. 60% ()

cab

Nenarocna podivana s hereckym vyrazem Adama ála 6smysl, ktery tragicky zahyne a jeho milujici rodice nachazeji zpusob jak ho vratit k zivotu. Duvera se nevyplaci a vse se hrouti diky promyslenemu planu v geneticke uprave Adama. Ke skode je, ze pan scenarista si nevedel rady se zakoncenim, takze ho nechal otevrene a plne nejasnosti. Greg Kinnear sympatickym vykonem drzi film ve snesitelne forme. Klonovani je zradna vec. 45% ()

Radim

Tento temný thriller s prvky nereálna má vše, co má správný horor mít - dusnou atmosféru, stupňující se napětí, lekavé scény, atraktivitu určitě přidá také hvězdná přítomnost Roberta De Nira. Přesto nemůžu dát víc než tři hvězdičky - z příběhu se, podle mě, dalo vyždímat více, navíc základní dějová linie je celkem odhadnutelná. Přesto doporučuji. A určitě si nenechte ujít 4 alternativní konce na DVD. ()

aLPaC

Podprůměr. Čirý podprůměr. Dětský hrdina za moc nestojí, dospělé postavy také ne (Kinnear nejlepší, ale zachránit to nedokáže, Romijn nemohla využít svůj sexappel), příběh a režie také ne. Navíc mi to přišlo všechno poněkud zmatené a odfláklé. Včetně počátečního rozhodnutí mladé dvojice, které jsem teda vůbec neschvaloval. Musím zaťukat, aby se mi nikdy nic podobného nestalo, ale být na jejich místě, určitě bych se takto nerozhodl. No, podle tohoto komentáře ani vlastně nevím, za co dávám ty dvě hvězdy. Za De Nira to není, protože ten je to hrozný stejně jako ve většině filmů z 21. století, takže možná asi za tu myšlenku, která je docela originální. ()

Geller

Co znamenal ten konec? To bylo pouzo zpodobnění toho co se mu odehrává v kebuli nebo neco víc? Film od druhé poloviny postrádá atmosféru, a prakticky žádné vyvrcholení a už je zde zmiňovaný konec a vy si říkáte jestli stálo vůbec za to sledovat jej. ()

McClane (bohužel) zpátky

McClane (bohužel) zpátky

03.08.2006

Noční můra všech zapřísáhlých fanoušků jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob dostává v těchto dnech konkrétní obrysy. Čtvrtou bitvu o přežití odstartuje Bruce Willis na plátnech kin v dalším… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)