Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Rodin

Ač mám slabost pro Polanskiho i Deppa - tohle se teda fakt nepovedlo. Ten film nemá žádnou gradaci, neustále ztrácí napětí a atmosféru a celý závěr je jakoby násilně přišroubovabý a izolepou připevněný přídavek k úplně jinému filmu. Tady tedy Satan nepřišel. Něco mírně přes 50%. ()

_aandyy_

Další prapodivná postava Johnnyho Deppa. Je u mě definitivně zaškatulkován a to je v tomto případě dobře. Příběh samotný je tak tajemný, tak pečlivě promyšlený, že se mi to zdá úžasné... Skvělá práce Romana Polanski a také herců, kteří byli ve svých rolích jedineční. Především tedy ten chytrý hlupák Corsa, kterého před bláznivým černochem s blond vlasy zachraňuje tajemná dívka, o které nic neví.... Zapůsobí to! Je tady jen malá chybička a co mi tak na filmu vadilo - ty přehnané erotické scény - ne, že bych jaksi žárlila, samozřejmě že do příběhu to patří, ale snad ne v takovém měřítku. Přece jenom slepec nebo hlupák by nepoznal, že pravým ďáblem byla ta tajemná dívka... Chybí tam trocha "decentnosti" a to je ta jedna hvězdička. Jinak jsem mimořádně nadšena. ()

Allegro.g.

Neuvěřitelný film se silnou magií. Už když jsem ho viděl poprvé, jsem mu docela propadl pro jeho "ďábelskou mysterióznost", uhrančivě pomalé tempo a noirového Johnyho Deppa. Od té doby jsem snad ale měl štěstí na všechna opakování, co v televizi běžela, a nikdy jsem se od nich nedokázal odtrhnout. ()

Paviozo

Nevím proč, ale tento film je prostě jeden z mých nejoblíbenějších. I když sám nevím čím mě tak zaujal, vždycky se na něj děsně rád podívám, a to Johnyho ani moc rád nemám. Satanistická tématika, knížky, které miluji....prostě vynikající film, ale asi musí člověku sednout. ()

DavidWebb

Temný, atmosférický, mysteriózny thriller. Roman Polanski zase raz drží režisérske opraty pevne v rukách a v tomto prípade si vybral naozaj originálny námet. Johnny Depp sa ako znalec starodávnych kníh necháva vtiahnuť do nebezpečnej hry, v ktorej ide o knihu ilustrovanú samotným Luciferom. Technické prevedenie filmu je veľmi slušné a sugestívne, hoci v samotnom príbehu sa nájdu aj trochu nudnejšie pasáže s pomalým tempom, ktoré ale mne osobne nijako neprekážalo. Priznávam, že po prvom pozretí som celkom dobre nepochopil, kto vlastne bol to "dievča" a samotný Corso. Až po viacerých projekciách som si nato urobil názor, ktorý nezverejním jednoducho preto, aby som nikoho neovplyvňoval. V každom prípade mi Deviata brána príde ako hodne podcenený snímok, ktorý na mňa urobil silný dojem, zároveň mi je ale jasné, že to nie je film pre širokú verejnosť. 4 a ½ hviezdy zaokrúhlim hore, vzhľadom na dnešné vysoko hodnotené "hity". PS: Veľmi vhodne vybraná/skomponovaná hudba. ()

celticek

Dlouho mi film unikal, ale nakonec si mě našel. Parádní kamera, režie, Johnny Depp. Po tuctových snímcích milé překvapení. Určitě se brzy "vyšplhá do červených čísel", protože tam bezesporu patří. Závěr luxusní. ()

joelly01

Vsak me se nahodou libil tento film. Takove prijemne mysticno a sympaticky Depp, to ja nepovazuju za spatnou kombinaci. No a ta Emanuelle Seigner to je pro me take preveliky Idol. A miluju Pariz. Dokonalost to neni, ale pekne ctyri vpaluji bez dlouheho premysleni. ()

Belsazar

Některé knihy jsou nebezpečné, pokud nejsou otevřeny s dobrými úmysly. Dobrá hláška, ale jinak kravina. Škoda. ()

Marty7CZ

Myslím, že jedna z nejlepších Deppovek. Parádní příběh, temná atmoska, totálně trefna hudba, Polanski tradičně skvělá režie. 90% ()

hrumsrt

Děsivě strhující snímek! Johnny Depp prakticky hraje to, co bych od něho čekal, tedy velmi dobrý výkon. Ale není to právě on, co je na filmu to nejlepší... Perfektní napětí a extrémně napínavý mysteriózní příběh. Ačkoli se to místy trošku vleče a dává to zmatenější dojem, než by asi i mělo. Ocenil jsem tu gradaci, kdy se fakt těšíte k čemu to nakonec celé zamíří. Bohužel konec je jen hořké zklamání, ale i tak to mělo svoje kouzlo! Ve svém žánru skvělý to film. 80% ()

milwaukee

Von porád čekal, že něco přijde. Von porád čekal, nepřišlo vůbec nic. Asi tak by se dal shrnout dojem z tohoto filmu. Ten konec se nepovedl, jediné na co se dalo dívat, byly hýždě Leny Olin. ()

Homerking

Johnny Depp zde vystupuje jako Dean Corso cynický, jízlivý specialista přes knihy který je vtažen do záhadného světa okutilsmu poté, co si ho najme sběratel Borisem Balkan aby dohledal tři extrémně vzácné kopie knihy (Devět bran do Království Stínů) jenž má údajně moc přivolat samotného ďábla. Devátá brána nespoléhá na drahé speciální efekty, lekačky a krvavé scény takže moc nechápu zařazení horor, jedná s spíš o mysteriózní thriller (hororových prvků je zde jen po málu). Režisér Polanski vsadil na temnou atmosféru a napínavou zápletku díky níž jsem ani nevnímal dvouhodinovou stopáž. Depp sice zahrál už lepší role ale všechno mi vynahradila zmíňená atmosféra a okultní zápletka. ()

Emafera

3 výtisky 1 knihy, kolem které všichni, co s ní mají něco společného umírají. Je to zdlouhavé a moc mě to nenadchlo. O čem to vlastně bylo? Čekala jsem nějaký zajímavější závěr. Za mě ztráta času. ()

Ex_Machina

Knieža temnôt sa vždy raz za čas pokúša dostať z pekla do nášho sveta, aby tu rozsieval lásku a mier. Treba na to iba pár sfanatizovaných ľudí a tri knihy z roku 1666. A keďže "Na nikoho nie je väčšie spoľahnutie ako na muža, ktorého vernosť si môžete kúpiť", tak macher na bibliológiu Dean Corso dostane kráľovsky zaplatené, aby tieto knihy našiel a doniesol svojmu klientovi, ktorý chce, ako inak, slúžiť Gilgámešovi. . . Prvá polovica filmu magicky tajomná, druhá stráca mierne dych a vyvolávanie Belzebuda je priam diabolsky nezvládnuté. ()

Hydr0gen

Mě osobně se líbila poměrně kvalitní atmosféra tajemna stejně jako neotřelý námět. A přiznám se, že i Depp. Nenapadlo měpo Pirátech (viděl jsem to chronologicky po nich), že dokáže hrát normálně... Vážně, je prostě dobrej. ()

valkil

Docela zajímavě se to rozjíždělo, pak se bohužel zvrtlo v plytkou podívanou s naprosto hrozným závěrem, který navíc vizuelně připomíná blbé televizní pohádky. Trojku jen proto, že i tady z toho Depp dokázal jakž takž něco vytěžit a zahrál, co mohl. Zajímavé, jak Polanski vedle naprosto skvělých filmů umí vylézt s totálníma kravinama. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)