Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Ombak▼Penari

Když jsem film viděl před několika lety poprvé, tak mě v zásadě moc nezaujal, ačkoliv se mi nezdál špatný, ale teď jsem na něj změnil názor. Ačkoliv by se na filmu dalo leccos vylepšit, děj propracovat a atmosféru filmu zahustit, určitě tento snímek stojí za shlédnutí (o Johny Deppovi ani nemusím mluvit, to je značka kvality - snad jen mě překvapilo ho zase jednou vidět v nezvykle "normální", ačkoliv rozporuplné, roli). Pokud máte chuť podívat se na lehce temný (ale žádná děsivost nebo krev to rozhodně není) a částečně detektivní film z prostředí starých knih a jejích sběratelů, pak vás film rozhodně nezklame. Celý film je zahalen do příjemného nádechu tajemna a pokud jste milovníky starých ohmataných knih, možná po shlédnutí filmu pro jistotu prohlédnete některé tisky ve své knihovně, jestli vám náhodou něco neuniklo... ()

figliar

Keďže sa zišiel tvorca môjho najobľúbenejšieho filmu a môj najobľúbenejší herec, čakal som dve hodiny psycho hororového blaha. Johnny nesklamal, no Polanski sa ako keby nesnažil a tento projekt bral ako bokovku. Dej je pomerne nevyvážený a dosť predvídateľný, takže som celý film dúfal, že vyvrcholenie vysvetlí, prečo sa zvyšok pomerne ťahal. Ale nedočkal som sa. Ukončenie bolo neadekvátne či obsahu, dĺžke, tak aj myšlienke. Nebyť skvelého komicko akčne hororového výkonu Deppa, jednalo by sa o ďalšiu podpriemernú satanskú duchárčinu, ktoré ja vôbec nemusím. ()

merigieren

taková detektivka, kde lidi umírají, povídá se o knížkách, zkoumá se vazba a obrázky. Občas honička auty, hodně se kouří cigarety a na konci dojde k zvláštnímu rozuzlení s posledním obrázkem. Nenudí... ()

Wallis3

Té symboliky tam bylo nic moc a přece až moc, že z toho vyšlo cosi, co nevím, jak se k tomu stavět. No a ten konec? Jak to mám chápat, jakože se dobrovolně vydal navštívit skrze brány pekelné strejdu Lucifera?? ()

Pořez

Mysteriózní příběh, který se mi opravdu líbil. Nápad cesty do Pekla formou devíti "bran" je taky dost dobrý. Ale jaké je vlastně Peklo?.. Depp je prostě Pan herec, zatím si nevzpomínám, že by někde "propadl"... a okultismus a satanášek je moje krevní skupina. ()

Leoric

Nemohu si pomoci, ale mne tento film opravdu nadchnul. Trochu potrhaný scénář jsem přehlížel díky atmosféře, která zaměstnávala emoce, a vizuální zpracování vše umocňovalo. Konec mne sice zarazil, ale po druhém shlédnutí mi přišel logický, a vše mne utvrdilo v tom, že dám filmu nadhodnocený plný počet :) ()

GIK

Hlavně první tři čtvrtiny skvělá atmosféra tajemna a napětí. Strach ani moc ne, žádní bubáci, jen Skvělý Depp a také Emanuelle Seigner v roli záhadné dívky - ochránce Deppa. Filmu škodí závěrečná nudnější a pomalejší půlhodinka. Bez ní je to ale jasných 5* a já je napodruhé dávám. ()

foundation

3 hviezdicky za film..urcite zaujimavy pribeh a jedna samostatna samozrejme za Deppa ktory ako obvykle vytiahne film vyssie ako by to urobil hocikto iny. Repulsion, Ninth Gate,Rosemary a samozrejme famozny Pianista..tieto veci povazujem ja osobne za vrchol Polanskeho tvorby. Jeho dalsie filmy ma vobec nechytili. Teda aspon tie ktore som zatial videl ()

helraiser

Průměrný satanský horor kterému hodně škodí jeho délka a který tak trochu zachraňuje Johnny Depp. Na jedno zkouknutí určitě dobrý, ale moc často si ho určitě pouštět nebudete. ()

Kremik

Tento film není typická holywoodská produkce a musí se u něj přemýšlet. A asi je opravdu spíš pro lidi čtoucí... In fact - Depp ve vynikající formě, režie skvělá, scénář v rámci tématu realistický a konec, který vyřazuje běžného filmového konzumenta dává prostor všemocné fantazii... Vynikající film, ovšem ne pro každého... ()

Porp

Keby som bol ortodoxným satanistom asi by som veľmi trpel. Žiadne potoky krvi, ani žiadna vrieskajúca príšera na konci. Polanski je majster náznakov a dobre vie, že o túto reputáciu by ľahko prišiel, keby mal personifikáciu zla podať ako muskulatúrneho belzebuba s rohami, kopytom a neviem čím všetkým ešte. Miesto toho rozihráva s divákom hru na mačku a myš, a skalopevne sa drží toho, čo vedeli už mnísi v stredovekých kláštoroch. Diabol svoju tvár neukáže hneď a často berie na seba podobu lahodiacu ľudskému oku, v tomto prípade najmä tomu mužskému. ()

DAPDO

Skvělý Johnny Depp, výborná hudba, dobrý příběh. Ten film mě prostě chytil od začátku až do konce. ()

Kadas97

Toto je presne ten typ nehororového filmu s hororovým príbehom aké mám rád. Je pravda, že film má aj svoje nedostatky, ale Johnny Depp to zachraňuje na plnej čiare. U mňa plnohodnotná zábava počas celých dvoch hodín čo film trval. Hudba vo filme mi pripomínala v mnohom Sherlocka Holmesa, ale možno len mne. 7 z 10 kruhov pekla. P.S. Neviete, v ktorom antikvariáte majú takú buchlu? ()

Torpid

Tajemný satanistický film od mého oblíbeného režiséra. Mám trochu problém vnímat film vcelku, protože si vždy všímám Polanskeho stylu. Depp i ďábel hodně dobří v dost originálním příběhu. xxxxx / Satan je blízko / možná / nejblíž./xxxxx,,,,,,,,,,, Polanski a Kilar---mám pro tu dvojku slabost. ()

Kingjiri

Hrozně nudná podivaná, u který jsem se nenudil jenom já, ale i Johnny Depp před kamerou. Kromě toho se mi občas zdálo, že film smrdí nízkym rozpočtem (jenže 38 mega neni vzhledem k době vzniku vůbec málo). Mělo se spíš šetřit na stopáži, jenže v jejím případě došlo k opaku. Horový scény uplně chyběj a napínavejch momentů nebo mysteriozní atmosféry je zoufale málo, což neni pro film z žánrů "Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy" vůbec dobrá vizitka. Nicméně Polanskiho díla nikdy nebyly moje krevní skupina, takže nejsem z výsledku nijak zvlášť překvapenej, dvě silnější hvězdy. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)