poster

Koně se také střílejí

 • anglický

  They Shoot Horses, Don't They?

 • slovenský

  Kone sa taktiež strieľajú

Drama

USA, 1969, 120 min

 • mysicka
  ****

  vítejte na tanečním maratónu, kde se banda zoufalých a ztracených existencí snaží dotancovat až k finanční odměně, v čele cynickou, unavenou, ledovou královnou glorií.. vítejte v reality show.. zaplaťte lístek a zůstaňte, jak dlohou budete chtít.. tady vítěz nebere vše.. jen vás může uklidnit, že mnozí jsou na tom daleko hůř než vy sami..(29.11.2007)

 • Piškotka
  *****

  Kam až touha po penězích či lepším životě může dojít. Stádní chování udělat pro věc maximum, byť za únosnou mez. Týrat sám sebe a tanečního partnera. Až děsivé byly okamžiky s těhotnou ženou a lidmi na pokraji fyzického zhroucení. Alespoň herečka se snažila udržet svůj lesk a vybrané róby, ale nakonec dosáhla srovnatelné úrovně s ostatními. Naprosto bezbranné a zranitelné existence. Jane Fonda byla netradiční, hodně drzá a radikální. Zajímavé, jak bylo jejímu přání vyhověno. Film byl výborně ztvárněn a zahrán.(10.6.2010)

 • kaylin
  ****

  Film "Koně se také střílejí" rozhodně není z těch filmů, které odvedou nadchnout každého diváka, ale pokud si snímek trochu pustíte k tělu, dostanete velmi nevšední a zajímavý zážitek, který se neopakuje. Originální, zvláštní film s velmi silnou vypovídací hodnotou, pokud si ho tedy dovedete pustit k tělu.(9.9.2017)

 • snob
  *****

  Když si chce člověk odpočinout od fujtajblu moderní kinematografie, je nejlepší sáhnout do starších amerických filmů. Točilo se umění, ne jen popcornem zasypané plkání o ničem. Film Koně se také střílejí boří veškeré iluze, které člověk mohl růžovým proplouváním vlastním životem nabýt. Nádherný film. Vskutku nádherný.(27.5.2011)

 • Disk
  *****

  Kdo by si byl pomyslel, že film odehrávající se téměř celý v jediné budově bude mít tak neuvěřitelně intenzivní dopad. Taneční maraton, ve kterém jde nejen o výhru 1500 dolarů, ale hlavně o život. Bezchybná režie a perfektní herecké výkony zaručují nádherný zážitek. Všechny ty Hříšné tance, Let's Dance, Street Dance a jim podobné kýče se mohou jít zahrabat.(3.6.2010)

 • - Režisér Sydney Pollack dal herečke Jane Fonda volnú ruku pri nakladaní s jej postavou. Zo začiatku úlohu odmietla, prehováral ju aj partner Roger Vadim, ktorý mal knižnú predlohu v obľube. (classic)

 • - Dva z tanečních párů jsou sponzorováni firmou Winkler's Travel Agency a Sills Collection Agency. Irwin Winkler a Theodore B. Sills jsou jedni z producentů filmu. (HellFire)

 • - Film drží rekord 9ti nominací na Oscara, aniž byl nominován na Nejlepší film. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace