Takoví jsme byli

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

Sledoval jsem..hm..romantický příběh, ovšem vážnější a životnější než jakákoliv romantika s Hugh Grantem, navíc s politickými dobovými přesahy. Něco trochu zestárlo a dvě hodiny jsou až moc, ale Streisandová a Redford k sobě pasujou a oscarový hudební motiv Martina Hamlishe je výtečný. Streisandová dovede být opravdová, emotivní a část filmu dokonce svůdná, a to přes to, že jsem musel překousnout její plakáty sovětských soudruhů na zdi. Nikdy jsem si neuvědomil, jak moc je Brad Pitt podobný mladému Redfordovi...Viděna dabovaná verze (Stašová, Soukup), bez kritických připomínek. Slabší čtyři.(21.4.2011)

Pro mě asi jedna z nejlepších "Love story". Bavilo mě sledovat, jak se dva naprosto odlišní lidé přitahují. Především Barbra, která předváděla zamilovanost tak dokonale, byla v tomto ohledu skvělá. Bravurně natočené, city to z Vás vyždíme. Především závěrečná scéna je, po všem čím si společně prošli, opravdová. Vše je podbarvené krásnou hudbou. Pro mě osobně oblíbenější než např. Vzpomínky na Afriku.(11.8.2011)

Premiéru filmu jsem viděla, když mi bylo čtrnáct v kině Sokolovo. Dnes tam drandí metro a mých náct taky odplulo. Co ovšem nezmizelo moje nadšení pro tento film. Pravda, napoprvé mě spíše uhranul Redford v námořnické uniformě a ta zvláštní žena se zakrouceným nosem, ale podvědomě jsem cítila, že je to dobrý film. Postupem času jsem objevila, jeho pravé kvality, které nezešedly ani po tak dlouhých letech, díky velmi dobrému námětu a profesionálnímu přístupu nejenom obou hlavních aktérů.(19.1.2013)

Barbře i Robertovi to ohromně sluší. Příběh jak se seznamují a scházejí a rozcházejí byl milý a místy zábavný. Vlastně jediný a bohužel dost podstatný problém pro mě byla povaha Katie. Ani ne tak její politické přesvědčení, nedostatek nadhledu a humoru, ani její tendence neustále poučovat a bojovat, ale ta nechutná podbízivost s jakou se snažila získat Hubbella. Bylo to fak nechutný a na Hubbellově místě bych jí prostě dala ty prášky na spaní a snažila se zapomenout, že někdo tak hystericky zamilovaný existuje.(12.7.2012)

Náramně težký film ke zhodnocení. Pollack dokázal vytvořit mnoho silných momentů, které ale následně zazdil částmi, které působily jako nějaké výplňové přechody a mně jako divákovi přišly slabé a zbytečné. Jakoby film nedokázal držet strukturu, nebo se ztrácel v dramaturgické výstavbě častěji, než jsem ochoten u podobných snímkům odpustit. 6/10(26.11.2014)

• - Restaurace, v které se setkají Hubbell (Robert Redford) a Katie (Barbra Streisand), se nachází v Medberry Hotel v Ballston Spa v New Yorku. (Pavlínka9)

• - Warren Beatty odmítl hlavní roli v tomto filmu. (džanik)

• - Název knihy, kterou napsal Hubbell (Robert Redford), se dá přeložit jako „Země ze zmrzliny“ (A country made of ice cream). (Pavlínka9)