Legendy filmového plátna, Barbra Streisand a Robert Redford, se před kamerou proměnili v osudem zmítané milence, Katie Morosky a Hubbella Gardinera. V roce 1937 se horkokrevná Katie setká s konzervativním Hubbellem. O necelých osm let později se ti dva znovu potkávají v New Yorku – reportérka levicového rádia Katie totiž špehuje vojenského důstojníka v nočním klubu. Jsou absolutně odlišní a přesto (nebo možná právě proto) se do sebe zamilují a společně odjedou do Hollywoodu, kde má Hubbel pro svého kamaráda, producenta JJ, napsat scénář. Jenže je rozdělí Výbor antiamerických aktivit při svém honu na čarodějnice v roce 1947 – těhotná Katie odmítá mlčet o uvěznění Hollywoodské Desítky, zatímco zrádný Hubbell se rozhodne zachránit svou kariéru. Když se ti dva znovu potkají v průběhu šedesátých let, pocítí Hubbell, nyní televizní scénárista, i aktivistka Katie staré pouto lásky. Jenže se budou muset pořádně zamyslet, jestli spolu opravdu mohou být. (Cinemax)

docmen

Jak rozdílně lze vnímat tentýž film. Na počítači v roce 2010 za dvě hvězdičky. Na filmovém festivalu v Karlových Varech ve velkém sále v roce 2014 za pět hvězdiček. ()

Nikkilee

Tenhle snímek mi s každým dalším zhlédnutím způsobuje větší a větší bolest. Snad proto, že jak jde člověk životem a všemi vztahy, tak se ho tyto, k zániku předem odsouzené, lásky dotýkají hlouběji. Jednou se vidím v ní, jednou v něm - taková jsem byla! Láska nemusí vždy být dost na to, abychom s milovanou osobou mohli žít. Kudrnatá zatvrzelá komunistka Katie, která nikdy nedostala nic zadarmo a pohledný Hubbell, ke kterému vždy „everything came too easily“ jsou toho důkazem. Duo Redford/Streisand naprosto úchvatné, je radost se na ně dívat. Věříte jim každé slovo. Nádherně napsaný milostný příběh na pozadí tehdejší politické situace v USA, která mi to maličko místy ruší. Nicméně né natolik, abych hodnocení ponížila. Najdete tu i vtipné momenty! Tenhle příběh mě doopravdy vzal za srdce. Takovéto filmy se nebojím nazvat nesmrtelnými a Sydney Pollack si ho může vystavit do sbírky svých (již nebeských) perel! ()

Akana

Tentokrát mě Sydney Pollack svým vztahově-politickým dramatem příliš neoslovil. Problém určitě není v hercích - jak Redford tak Streisandová (skutečnost, že mi postava, kterou ztvárňovala, lezla někdy dost na nervy, nemá s kvalitou jejího výkonu nic společného) hrají skvěle. Analýza politického ovzduší, které obklopuje jejich románek, byla ale pro našince ne tolik znalého mccarthyovských reálií trochu nepřehledná a v mém případě ubíjela emoce, které byly v příběhu ukryté. Některé slovní přestřelky ústřední dvojice pro mě ztrácely srozumitelnost a zážitek z filmu to brzdilo. Pro Američany musí mít ovšem tahle konfrontační romance mnohem větší výpovědní i citovou hodnotu. 70% ()

agassi68

Brr. Streisand mi je nesympatická a v tejto roli dupľom. Redforda mám síce rád, ale tu nemal veľmi čo hrať. Robiť psychológa takej kačke zas nie je terno. Po treťom pokuse dosledovať tento film som to vzdal.. ()

Rathalos

Kto ma rad trosku romantiky,lasky ci dramy a vyhladava pribehy z bezneho zivota okorenene kvalitnym hereckym obsadenim,tak si pride na svoje a bude spokojny,ti ostatni nech sa radsej do tohto filmu ani nepustaju,kedze sa budu asi nudit,no za mna velka spokojnost...:-) ()

kocourMour

Dobové reálie z politicky rozjitřené Ameriky 40. a 50. let slouží Pollackovi jen jako záminka k rozehrání neuvěřitelně laciné romance, jejíž renomé zobrazení doby "honu na čarodějnice" (mimochodem dost naivní) rozhodně nezachraňuje. Pod heslem -protiklady se přitahují- zde Pollack vytvořil nesourodou dvojici Redford-Streisandová, kteří ovšem k sobě pasují asi jako ruská mafie k Yakuze, takže ani druhá romantická linie nevyznívá příliš přesvědčivě. Upřímně řečeno, nechápu dobový ohlas tohoto filmu. ()

Stíba

Příběh romantického dramatu postavený na pozadí příběhu komunistického aktivistky v USA rozhodně není zrovna typický. Je to ale asi z velké zčásti zapříčiněno mou nesympatií k Barbaře Streisand, která mi už ale lautr vůbec nepasuje k Robertu Redfordovi, že mě tohle až tolik nebavilo. U romantické komedie každý potřebuju dvojici, která je mu blízká a to když nesedne, spokojenost je ta tam. ()

fraktal

Slušivý Redford, okouzlující atmosféra, dobrá politická črta a výborné psychologické drama. Ale především nezapomenutelná Streisand a její úžasný herecký koncert. ()

Jakubik

Herci fajn hlavně „Strajsandka“ ale celkově se mi to nelíbilo. Charakterově si myslím, že by se k sobě ve skutečnosti tito dva lidé nedostali. Celkově to bylo takové bezcílné a prakticky bez nějakých bouřlivých emocí jak ze strany herců, tak k divákovi… ()

dakarin

Moje nejhorší hodnocení u režiséra Sydney Pollacka i herců Barbary Streisand a Roberta Redforda :-( Film mi jednoduše nesednul, to se může snadno stát ;-) ()

tranquill

"Seš si jistá vším, čím seš tak jistá? .. Jistě!" Já jsem si jistý, že jde o lehce politické romantické drama. Nic víc, nic míň. ()

pepa3rd

Prostě jen pomalu ubíhajici příběh dvou naprosto rozdilnych lidí, kteří se i přes to všechno do sebe zamiluji. Bez představitelů hlavních rolí by to dnes bylo nejspíš k uzoufání nudné, ale právě herecké výkony i po letech téhle film podrží nad hladinou. 65 % ()

Candid

Rozhodně se nejedná o klasický romantický film, protože láska v tomhle příběhu je víceméně jednostranná. Katie a Hubble jsou dva naprosto odlišní lidé, ona je neoblíbená, upjatá komunistická aktivistka, on je oblíbený sympaťák, který na mně osobně působí tak trošku „mouchy snězte si mě“ nebo v tomhle případě spíš „Katie sněz si mě“. Zajímavý a dojemný příběh dvou lidí, kteří k sobě vůbec nepatří a přesto se dali dohromady. Edit 2018... Viděla jsem nyní o několik let později a zapůsobilo to na mě tak, jako dlouho nic. Ještě několik dní po shlédnutí mám film stále v hlavě. Možná je to tím, co jsem za tu dobu zažila, nebo tím, že jsem větší cíťa... kdo ví. Každopádně bych k tomu ještě dodala, že je to příběh dvou lidí, kteří by spolu asi oba chtěli být, ale nemůžou, protože by pak popřeli a vzdali se sami sebe. Že jeden miluje k uzoufání víc, mi teď už nijak podstatné nepřijde, ani Hubblea bych tak tvrdě nehodnotila. Mimochodem Barbra Streisand je prostě famózní. Jen stále nevím, jestli je ošklivá nebo vlastně krásná. Přidávám hvězdu. ()

FireTight

"The Way We Were" je jedna z nejkrásnějších filmových písniček, které jsem kdy slyšel a bohužel také byla v některých okamžicích lepší než samotný příběh filmu. Já nevím, čím to může být, jestli jsem tak zatvrzelý cynik nebo byl problém někde jinde, faktem však je, že mne film v některých pasážích nebavil a já chvílemi klimbal. Jedno však vím jistě, postava Katie mi nevadila ani tak svými politickými názory, jako její neustálou ostražitostí a vážností. Jako kdyby se neuměla zastavit, uvolnit a zasmát. Takže zatím musím hodnotit třemi hvězdičkami, snad film docením, až budu starší. ()

Valkyria

Každý jiný a přesto doufali v dokonalou lásku a společný život. Chvíli idylka a chvíli nešťastný romantický příběh. Poté všichni přemýšlíme, jestli existuje pravá láska mezi ní - ortodoxní a vážnou a jím - volným a tak trošku lhostejný k dění kolem něj. :) Krásný romantický příběh, který Vás osloví. :) ()

haroska

Neuvěřitelně křehce a intimně vyprávěný příběh o dvou lidech, kteří pro sebe možná byli perfektně stvoření, ale ani tak jim to spolu nešlo. Film ve mě vyvolal silné emoce a ještě dlouho na něj budu myslet. ()

Zuzzka

Starší filmy mě nikdy moc nebraly, takže jsem se docela obávala. Ale tento film je kouzelný. Krásná Barbra a romantika na pozadí politiky 30. let. Je to prostě hezké. Možná napodruhé by to mohlo zanechat ještě trvalejší stopu. ()

bearmeedek

Kdyby v době, kdy tento film bodoval na světových plátnech, se hrálo i u nás v normálních kinech, a kdybych jej tehdy viděl, asi by to bylo u mě za plný počet. Protože jsem viděl až teď, tak nelze pominout, že téma už je vyčpělé a tudíž divák i jinak pohlíží na nenapravitelnou aktivistku, která není schopna se přizpůsobit životu jako takovému ani ve chvíli, kdy čeká dítě. Její celoživotní zatrpklost, chybějící smysl pro humor i úsměv na rtech už hraničí s fanatismem nebo duševní poruchou. Jinak dobré retro, skvělé herecké výkony ústřední dvojice a potřebné na doplnění vědomostí z filmové historie. ()