V pasti - Série 2

(série)
Island / Německo, 2018, 8 h 10 min (Minutáž: 49 min)

Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Sigurðsson, Sólveig Arnarsdóttir, Valdimar Örn Flygenring, Guðjón Davíð Karlsson (více)

Epizody(10)

Druhá série mezinárodně úspěšného seriálu V pasti, známého pod anglickým titulem Trapped je opět dílem výrazné islandské režijní osobnosti Baltasara Kormákura. Seriál se stal originálním příspěvkem k žánru temné severské detektivky, známého také jako nordic noir. Především měl čitelný národní ráz, do děje zakomponoval nejen působivou islandskou krajinu, ale i místní nehostinné přírodní podmínky, když vlivem blizardu zůstaly všechny postavy uvězněny v přístavním městečku, ve kterém řádil vrah. Civilní a uvěřitelné postavy mnohem víc než běžné filmové hrdiny připomínaly sousedy od vedle se všemi jejich problémy a slabostmi. S řadou známých postav se setkáme i v druhé sérii seriálu, která diváky opět přivádí do drsné spektakulární krajiny severního Islandu, jejíž strmá skaliska a mrazivé fjordy odrážejí povahu místních lidí a temná tajemství. (Česká televize)

petikacka

Island je nádherná země, ale ty postavy fuck divné...No, ale asi jako v každé jiné zemi...Tady to spíš umocňuje ta prázdná, rozlehlá a neobydlená krajina...A hlavně tajnosti a lži, ty udělají paseku ve vztazích vždy a všude...Za mě 85% ()

Mlle

Druhou sérii jako by točil někdo jiný. Kde je to skvělé Trapped, které přikovalo svou osobitostí, nadchlo zápletkou a získalo sympatie zcela výjimečným charakterem hlavního hrdiny? Místo toho je nám servírován nenápaditý sled snaživě atmosférických záběrů, tisíckrát okoukaný z jiných seriálů pro teenagery. Vážně ještě někoho baví zírat půl hodiny na rozháranou patnáctku, která rebeluje tím, že si dělá kafe, a její větry ošlehaný otec, naložen desítkami let zkušeností tvrdé práce se zákonem a zločinci s tím – chudák – nemůže nic dělat? Nebo je libo melodramatický dialog o ničem z postele homosexuálů, který jako by se tematicky zapomněl před padesáti lety? Proč? Třetí díl už si nepustím. ()

barteca

Jiný příběh, opět skvělé. Islandská produkce mě ještě nikdy nezklamala. Traumatická krajina, traumatické vztahy. Postavy hluboce prokreslené a hluboce zahrané. Jako fakt mají jen 350 tisíc lidu ?! a dělají vše na nejvyšší profi úrovni ?! Jen mě pak udivuje, jak hluboko jsme v naší kotlince klesli.... ()

FeroFabus

Nechápu, jak téměř stejný autorský tým po brilantrní 1. serii natočí takovou stupiditu. Stejně jako finské Desatero hříchu jsem to vzdal po třetím dílu. Že by přicházel soumrak nordic noir ? ()

chrispe

Druhá série je super. Líbila se mi víc, jak první a to tam prosím nebyl sníh :D to už by bylo extra pokoukáníčko ;). Po pomalejším rozjezdu přijde smršť skvělých dílů, ve kterých sice nenajdete akci jak v amerických filmech a seriálech, přesto se pořád něco děje a nenudí to. Navíc je to, mimo detektivní linku, prošpikováno mnoha tématy jako migrace, homofobie, puberta, výchova, dlouhodobé partnerství... je toho dost. A za mě fakt super. Jestli bude další řada a já pevně doufám, že jo, mají ve mně věrného diváka. ()

nula87

I druhá série islandské pasti je povedená. Už nejde jen o lokální problém, ale příběh se rozkročuje mnohem šířeji, zapojuje vládu, nadnárodní společnosti, imigranty, a homosexualitu. A přesto nabízí napínavý příběh sevřený islandskou nehostinnou krajinou a malým policejním týmem. Vyvrcholení je možná lehce překombinované, ale to je relativně malá kaňka na kráse.75% ()

iMbUS

Keď v prvej sérii sme boli počasím uväznení v mestečku, tu sa nám úžasná isladská príroda otvára naplno. Bohužiaľ hlúpe konania inak múdrych postáv ma vyrušovali natoľko, že v strede série som mal nutkanie ju nedopozerať. Na záver to však scenáristicky uspokojivo zachránili a tak dávam 3* ()

Mamutol

Pořád nechápu, proč policie na Islandu u sebe nenosí pistole (asi národní sport). Postavy tady chodí sem a tam, pak zírají někam a dlouho trvá, než něco řeknou. Jako perličku pro povinné zpestření děje tu máme teplej páreček mladíků a aby toho nebylo málo, tak jeden z nich je navíc bubák. ()

Elisson

Slabota. Povinné kvóty na homosexuálov, imigrantov a černochov splnené hneď na začiatku a ani potom nám s tým nedajú pokoj. Povinná odbočka ku "extrémnej pravici" a samozrejme typické západniarske deti-arogantné, rozmaznané, egoistické a tupé, hlavne, že poznajú Angelu Merkel. Dievčina by si zaslúžila hneď na začiatku poriadne zmlátiť a všetci rodičia tiež (Andri okrem iného aj za to koho poslal do basy minulú sériu, jaj títo strašne správni a zásadoví policajti :-D..) Všetko sa mohlo vyvíjať inak. A mimochodom ....začína ozajstný SPOILER.....s tým záporákom si snáď robili srandu. Už dávno som nevidela detektívku, kde by tak zle vybrali herca na postavu vraha. A nejde len o tú jeho tvár, i bez toho už pekne dlho od konca seriálu bolo jasné kto a čiastočne aj prečo. ()

hony23

Na Islandu se od první série nic nezměnilo. Krásná příroda, škaredé ženy a zajímavý příběh, který se jen velmi pozvolna rozjíždí. Tak pozvolna, že někdy po 3.dílu jsem zvažoval, že to ani nedokoukám. Druhá půlka seriálu už byla ale výborná. ()