Sam s Buckym vyrážajú zastaviť Karli Morgenthau. Tá aj so svojimi nasledovníkmi plánuje únos účastníkov konferencie GRC. No Falcon a Winter Soldier netušia, že nie sú jediní, ktorí sa chystajú zastaviť ju. A netušia ani to, ako ďaleko bude ochotná zájsť... (ČSFD)

Dolby.130

Tak to bolo perfektné finále. Na to, že to malo niečo okolo 45 minút ak sa nemýlim bolo to nabité akciou, napätím, emóciami a prekvapeniami. Takto ma vyzerať finále. Musím sa priznať, že John Walker sa mi v tejto epizóde sakra páčil, trio Sam, Bucky a John vo finálnom súboji bolo perfetkné a veľmi to fungovalo. Opäť niektoré postavy prijali svoje ďalšie komixové ja. Celkovo hodnotím seriál veľmi kladne. Povedal by som, že rovnako sa mi to páčilo ako WV a už sa teším na Lokiho, ďalší MCU seriál. V tomto období síce máme menej MCU filmov ale za to tieto seriály to celkom vynahradzujú. Len škoda, že to malo iba 6 epizód. Ale verím, že sa čoskoro s týmito postavami opäť stretneme v nejakom MCU projekte. Moja najobľúbenejšia postava tohto seriálu je jednoznačne Bucky. Ale celkovo som fanúšik Winter Soldiera už od druhého CA:WS. ()

MERKATtv

Pozor spoilery! Marvel začína robiť podobné chyby ako ich rival DC a to slabé ukončovanie seriálov. WandaVision mal veľmi priemerný koniec a plno liniek ktoré sa mohli roztiahnuť aj na dve epizódy. Finále tohto seriálu je zase veľmi nevyvážené. Minulá epizóda mala skvelé prvé 4 minúty a potom tam bolo 40 minút vaty. Teraz sa epizóda začala 20 minútovým akčným vyvrcholením kde som polovicu času nechápal čo sa deje. Veľmi rýchla akcia v tme. Častá chyba seriálov a celkovo aj filmov ale tuto to (ne)bilo do očí. Fakt sa nedalo rozoznať čo sa dialo. Ale inak 20 minút bolo fajn ale dalo sa to roztiahnuť ešte o jednu epizódu alebo keby dali nejaký úvod tej akcie do minulej. Takto začal fight, žiadny úvod, proste začal a aj skončil. Potom tu je zase plno takých vecí ktoré má napr. stáli pri DC Titans že koniec sa rýchlo vyriešil a potom tam bola zbytočná vata. Ja viem Amerika sa zaoberá veteránmi ale mňa nezaujíma nejaký veterán z vietkongu. Dávajú veľa priestoru niečomu, čo bolo brutálne zbytočné. Hej, je pekné čo Falcon spravil ale napr. v Captain America filmoch sa táto téma ani raz neriešila. Prečo? Lebo to bolo zbytočné. Marvel chce v poslednej dobe zaujať každým projektom iba ďalšie a ďalšie skupiny ľudí či sú to veteráni, afroameričania, aziati alebo LGBTQ+ komunita. Kebyže dej vymaže túto linku, možno by to bolo vyváženejšie a mohli sme sa zamerať na Buckyho a jeho cestu sebazlepšovaním, Falconova premena na Kapitána Ameriku alebo kľudne aj US Agentovi dať nejaký väčší screentime. Finále má rozuzliť dej a nie riešiť somariny ktoré sa tam nehodia. Chápem že to mal byť pilier pre Falcona a jeho premenu ale načo to je keď tá premena je úplne preč? V minulej epizóde bol tréning ale to je všetko? Naozaj? WTF? Ja niesom fanboy akcie a chcem aby Marvel mal viac dialógov a heartwarming scén ale toto je mierené na komunity ľudí do ktorej ak nepatríte tak vás to nebaví alebo to neoceníte. Ja viem že toto isté sa dá povedať aj naopak ale prečo iné seriály ako napr. Watchmen zvládli tému rasizmu a superhrdinov lepšie? Prečo seriály ako Doom Patrol skvelo reprezentujú LGBTQ+ komunitu? Ono sa to dá. Dá sa to spraviť dobre ale Marvel radšej spraví niečo takéto. Fakt sa bojím čo za animáciu bude Shang Chi lebo ževraj sa tam má objaviť drak a tak si myslím že to dopadne ako Black Panther. Marvel musí rýchlo nájsť cestu ako riešiť prezentovanie menšín a komunít lebo takto to je iba nasilu a je to vidno. ()

HenryX018

Fajn finále, oblek Falcona se mimořádně povedl stejně tak akční scény. Nebyl jsem nějak extrémně nahypen tudíž jsem nebyl ani extrémně zklamán. 7/10 ()

instageek_cz

Za mě velmi povedený závěr. Jo, "Karli" mě štvala opravdu neskutečně, ani bych nečekal, jak moc budu "díky" ní nakonec fandit Johnu Walkerovi:)) Ano, něco se možná tak úplně nedořeklo a tahle série by klidně snesla pár dílů navíc. Ale i tak jde o solidní počin, žádnou zbytečnou blbost. A Falcon alias Cap zvládl mít velký, patetický proslov, aniž by při něm člověk pociťoval jakékoliv rozpaky, nebo že to je přehnané, agitka apod. Super výkon od Anthonyho Mackieho! Tohle byl komiksový seriál zabývající se mimo jiné i hodně vážnými a hodně aktuálními problémy. Finále tomu odpovídalo. Hondocení: 8/10        Další recenze a zajímavosti nejen ze světa MCU čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

johnsnow

Solidný akčný finish a konečne som totok dopozeral a môžem dohnať seriálové a filmové marvel resty (a že ich je). Akurát musím vypichnúť dve veci, Falconova speech je super a má grády. Tou druhou je potvrdenie, že power broker je Carterová a teraz sa dostala ku zbraniam a boh vie čomu. Hold táto Carterová je čierna kurva rodiny, tak snáď skoro chcípne i keď v Marvele sa bars nechcípa. ()

Frca

Takhle má vypadat finále! Spousta akce už od začátku a asi všichni tak trochu tušíme, co měl Sam v kufříku.... (Bylo to boží. :D) Snažil jsem se Karli nějak sympatizovat, ale už to zkrátka nejde. Opravdu už překročila mez, ze které již není návratu. Akce skvělá a v takové dávce, až jsem se divil. Z Falcona bude skvělý Kapitán Amerika. A post credit scéna.... Začínají trable. ()

smarkus

asi som sklamany z finalnej epizody. Falcon v politickom prihovore, bolo to odveci a zbytocne az by som povedal cringe. Dalej Karli absolutne nezaujimava postava a navyse velmi otravna, ten fight ked Falcon nebojoval?! som vobec nepochopil, ona zabija ludi jej vyvoj postavy smeroval k teroristovi a on s nou nechce bojovat :D este sa z nej snazi vykreslit kladnu postavu.Aj cele podliezanie cernochom mi uz pride mega otravne a silene. Len to odrzkadluje situaciu v US ktora je uz aj tak sialena. Capitan Amerika 4 ma nelaka. US Agent aj Wintersoldier mali dostat viac priestoru, bez roznych inkluzivnych odkazov a liniek to mohlo vzniet lepsie. Je to priemer ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney+ || SPOILERY Závěr přece jen seriál trošku zvedá, ale o nějakou epickou řežbu nemůže být řeč. Přitom ty ambice tu byly. Samotná akce je stále na samé úrovní jako v předešlých epizodách a zase se bojuje v nějakém temném skladišti. Vlastně se všechno odehrává v noci, takže toho moc vidět není. Celá linka kolem nového Kapitána Ameriky končí tak, jak jsme očekávali po první epizodě. Pokud tedy látka nedokáže diváka překvapit, proč ji sledovat? Jaký smysl měl celý Falcon/Soldier nechápu. Falconův proslov po bitvě má něco do sebe, ale je podaný poměrně pateticky jako celý pokus o reakci na BLM a černým Kapitánem Amerika. Po Black Pantherovi to tak asi bude další marvelovka, která bude některé diváky štvát svou politikou. Jenomže Amerika míní a evropský divák hledí. Epilog a potitulkové scény vnadí opět na něco, ale tentokrát mě to jaksi nezajímá. Celé to bylo veskrze podprůměrná odbočka z MCU, na kterou budu těžko vzpomínat a na rozdíl od WandyVision si ji zřejmě nepustím znovu. Ani kvůli lotyšské Praze. 55%. ()

Simon.Dobes

Parádne finále ako má byť! Skvelá akčná scéna či prehovor Sama ako Captaina. Walker bol v tejto epizóde dosť v pohode a na jeho budúcnosť v MCU ako US Agent sa veľmi teším. Valentina celkom v pohode, som zvedavý, čo sa z tejto tajomnej ženskej verzií Nicka Furyho vykľuje. Samozrejme som zvedavý, ako to bude i s Buckym, Sharon a Samom. Pokračovanie ich príbehu pravdepodobne uvidíme vo včera ohlásenom filme "Captain America 4". ()

Doffy

Seriál vypadal posledních pět dílů dost originalně a svěže, ale poslední díl se nevyhnul pár zoufalým klišé. Superhrdinské zhacení dokonalého plánu padouchů během pěti vteřin, úlisný úšklebek padoucha na konci, superhrdinův proslov a promlouvaní do duše těm nahoře atd... Jako by Zemo odešel i s vychytralostí posledních epizod. Vcelku jde ale pořád o dost působivý počin. ()

Mukade odpad!

To bolo super ako "vybavil" stoličkou Samov štít ten francúz na začiatku, haha................. Tá idiotská helikoptéra lietala ako Airwolf LMAO. Blbosť ! .................... O zvyšku tejto brečky sa mi nechce písať lebo mi vyrážala dych svojou trápnosťou... ()

milanrejnus

20 minut normální bitka, která byla skvělá. Ale potom pokec kapitána Falcona se senátorem byl jak vytržený z televezní debaty, nekoukám na superhrdiny abych slyšel o politice, děkuji... ()

Tom10000

6. a poslední díl 1. série, jediné, jež vyšla a vyjde. Karli Morgenthauová zahajuje krutou a brutální operaci, díky níž se pokusí důrazně varovat celý svět před nebezpečím, jenž pro něj představují její spojenci, vyvrhelové po Probliknutí. Ačkoliv víme, co jí k těmto činům dohnalo, Walker, nový Kapitán Amerika, neváhá použít jakékoliv prostředky k jejímu zničení. Spojí se proto se Samem a Buckym, umírněnějšími povahami, a následně se s ní i párkrát utká. Oba naši hlavní hrdinové volí jinou cestu, i přesto, nakonec zůstane Falcon jediným, kdo ještě věří v její záchranu. Sama Karli se ocitá v nejistotě, když se její plány kazí, a když její spojenci pomalu prohrávají. Či právě naopak? Zrzavá dívka se ve své roli vůdkyně cítí již nepotřebná, má mnoho set tisíc lidí před sebou na kolenou, a ani její smrt tedy nemůže ohrozit pořádně zakořeněnou myšlenku. Jejím jediným nepřítelem se tedy stává už pouze Power Brooker. Z něj se vyklube mladá žena, Carterová, jež se dříve přátelila se Stevem Rogersem a pracovala coby agentka pro FBI. Nyní odhaluje svoji novou tvář. Touží taktéž po změně ve světě, na rozdíl od Karli si ale přeje i moc. Svoji sokyni proto, bez váhání, zabije. A to v nešťastný okamžik, kdy zrzka bojuje se Samem, kdy usiluje, aby jí odporoval, ale neúspěšně. Umírající v náručí se mu za vše omluví, a taktéž mu vše odpustí. Brzy poté pronáší před celým světem Sam pravdu o americkém systému a jeho chybách a o zbytečné oběti dívky, jež se po touze po spravedlnosti vydala na cestu Temnoty. V jeho projevu se též projevuje jeho nová role, od Wakanďanů dostal svůj vlastní oblek Kapitána Ameriky, jež stvrzuje i původním štítem. Po akci se vydává zpět za rodinou. Zima mezitím vše poslouchá z rádia v přísně střeženém vězení. Bucky zahladí zdánlivě poslední ránu ve svém srdci. Walker dostává novou šanci, jak se mstít. Sérum ho ale pravděpodobně pomalu mění, či dokonce zabijí. Carterová se (v dodatkové scéně) dočká milosti, a se svými spojenci plánuje převrat ve vládě USA (...). 90 procent, velice slušné zakončení. ()