Wayna som vo westernoch nikdy nemusel, jeho drsnosť, kilá nadváhy a obstarožný zjav mi dokopy nesedeli. Paradoxne mi nevadí vo vojnových filmoch, či už ako pešiak, pilot alebo ako námorník. Aj keď vo všetkých filmoch hraje úplne rovnako, vždy tie isté grimasy, výrazové prostriedky, tie isté drsné reči. Spolu s Douglasom však hrajú v pohode dvojicu veliacich námorných dôstojníkov v Pacifiku, každý iného charakteru, u Douglasa neskôr nečakane okoreneného. Radšej však tvorcovia mohli urobiť milovníka z Douglasa a nie z deda Wayna, pretože to vyzerá smiešne a silene. Vo vedľajších roliach potešia aj Henry Fonda, Rockyho tréner či George Kennedy. Spracovanie je kvalitné, vidíme prácu veliteľských námorníkov uprostred vojny, ktorá je okorenená o vizuálne veľmi vydarenú akciu. Žiadný vojnový chaos, ale pre diváka dobre predostrené akčné pasáže, v ktorej vidia a vedia, čo sa presne pred nimi deje. Námorné bitky sú atraktívne aj preto, že nie sú celkom bežné a tu je to väčšinou všetko robené vo veľkom. Obria stopáž vadí, nie však na konci, ale úvodným naťahovaním.(27.1.2019)

LEAVING, SIR? YES. BEFORE I PICK YOU UP AND THROW YOU TO THE FISH!!! Wayne ve své klasické roli tvrďáka, který neukápne slzu a spravedlnost je jeho druhé jméno. Na druhé straně živel Douglas jehož život jsou děvky a chlast. To mi nevadí, to je v pořádku. Co ale jeho postava podělala bylo to, jak té mladé husičce roztáhl kytary. Mno aspoň nakonec ukázal, že je týmovej hráč. A jelikož se jedná o válečný film a válka je peklo, tak hlavní postavy umírají, jako kamzíci, kterým uklouzlo kopýtko na skále. Jak už jednou plachtíš dolů víš, že je to v prdeli. Tu na vodě, tu na zemi, tu ve vzduchu. JOY RIDE WITH THE CHIEF OF STAFF!(13.5.2015)

Rozmáchlý velkofilm zachycuje (na dnešní dobu) válečné úsilí velice "čistě", gentlemansky, z pozic vyšších důstojníků, z nichž vypadá naplánovaně jako tahová strategie (pomalu bez lidí, ono to na těch modýlcích z trikového hlediska ani nešlo :-)). Staticky bouchající bojová část tedy již neoslní, o něco větší prostor věnovaný poměrně živým charakterům a jejich osobním záležitostem (otec hledá cestu k synovi, tvoří se romantické vztahy) i díky výrazným hereckým vkladům naopak stále má co říct.(21.7.2017)

Takový ten film, který má všechno, co by měl mít. Je to dáno bohatou stopáží, která Premingerovi možná až trochu moc nabobtnala. Je to válečné drama, je to místy komedie, je to vztahové, emotivní, smutné, ale jsou zde i silní hrdinové a pořádný záporák. Kirk Douglas je v tomhle směru neskutečně zajímavý a jeho postava je prostě skvělá, a to i proto, jak ji zahrál.(22.12.2014)

In Harm's Way je rozhodně zajímavý válečný snímek a to nejen díky hvězdnému hereckému obsazení. Otto Preminger v tomto počinu výborně kombinuje válku a osobní životy vojáků, přičemž obě tyto linie jsou poutavé a zajímavé. John Wayne, Kirk Douglas, Tom Tryon, Burgess Meredith a i Henry Fonda dokazují, jak skvělými jsou herci. Z vyzdvihnutí stojí také kamera a stopáž, která přes svoji délku nenabízí žádné výrazně nudné pasáže, čehož jsem se trochu obával. Kladně hodnotím také samotný závěr, takže nemám jediný důvod, proč nedát 5*.(29.12.2012)

• - Na začátku filmu na námořnickém bálu můžeme vidět cameo Jerryho Goldsmithe. Ten hraje klavíristu, který dá povel orchestru, aby přestal hrát. (Vampireman)

• - Při natáčení John Wayne trpěl rakovinou plic a dva měsíce po dokončení filmu mu byla levá plíce odstraněna. (Vampireman)

• - Při sekvencích námořních bitev byly použité modely tak velké, že se s nimi dalo operovat zevnitř. (Vampireman)