Rozmáchlý velkofilm zachycuje (na dnešní dobu) válečné úsilí velice "čistě", gentlemansky, z pozic vyšších důstojníků, z nichž vypadá naplánovaně jako tahová strategie (pomalu bez lidí, ono to na těch modýlcích z trikového hlediska ani nešlo :-)). Staticky bouchající bojová část tedy již neoslní, o něco větší prostor věnovaný poměrně živým charakterům a jejich osobním záležitostem (otec hledá cestu k synovi, tvoří se romantické vztahy) i díky výrazným hereckým vkladům naopak stále má co říct.(21.7.2017)

LEAVING, SIR? YES. BEFORE I PICK YOU UP AND THROW YOU TO THE FISH!!! Wayne ve své klasické roli tvrďáka, který neukápne slzu a spravedlnost je jeho druhé jméno. Na druhé straně živel Douglas jehož život jsou děvky a chlast. To mi nevadí, to je v pořádku. Co ale jeho postava podělala bylo to, jak té mladé husičce roztáhl kytary. Mno aspoň nakonec ukázal, že je týmovej hráč. A jelikož se jedná o válečný film a válka je peklo, tak hlavní postavy umírají, jako kamzíci, kterým uklouzlo kopýtko na skále. Jak už jednou plachtíš dolů víš, že je to v prdeli. Tu na vodě, tu na zemi, tu ve vzduchu. JOY RIDE WITH THE CHIEF OF STAFF!(13.5.2015)

Takový ten film, který má všechno, co by měl mít. Je to dáno bohatou stopáží, která Premingerovi možná až trochu moc nabobtnala. Je to válečné drama, je to místy komedie, je to vztahové, emotivní, smutné, ale jsou zde i silní hrdinové a pořádný záporák. Kirk Douglas je v tomhle směru neskutečně zajímavý a jeho postava je prostě skvělá, a to i proto, jak ji zahrál.(22.12.2014)

Velkoryse pojaté vyprávění (i stopáží) střídá válečné momenty s potížemi, se kterými se musí námořníci vypořádávat v osobním životě. Obě linie jsou zajímavé a ani jedna z nich není jednoznačná. Ve válce nejsou všichni hrdinové, v civilu nejsou všichni správnými hochy. Dvacetiletý odstup od druhé světové války umožnil natočit film, který není jednostranný a obsahuje i velice kruté scény. Délka snímku nenudí, spíš povoluje lépe rozehrát charaktery a jejich proměny ve válce i ve vztazích. A jenom na okraj: to, že se ve válce i v lásce dějí opravdu zlé věci, ještě neznamená, že bychom měli akceptovat, že je to povoleno. /13. 10. 14./(13.10.2014)

Zajímavý válečný film ze 60. let, něčím působí jakoby byl natočen o mnoho let dříve. John Wayne ve své šabloně (ne náhodou mu ve filmu přezdívají „The Rock“). O co lepší, příjemnějsí a na úrovni, než ta současná hora svalů. Kirk Douglas jako velitel s rozporuplným charakterem:„Za tím okouzlujícím šarmem, se něco skrývá“. Ve vedlejší roli admirála se objevuje postarší hvězda Dana Andrews. Pěkné. Nenudil jsem se.(11.12.2017)

• - Při natáčení John Wayne trpěl rakovinou plic a dva měsíce po dokončení filmu mu byla levá plíce odstraněna. (Vampireman)

• - Při sekvencích námořních bitev byly použité modely tak velké, že se s nimi dalo operovat zevnitř. (Vampireman)

• - Franchot Tone, který hraje admirála Kimmela, také trpěl rakovinou plic. (Vampireman)