Rychlejší než smrt

Rýchlejší ako smrť

Rýchly a mŕtvy

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Je to nehorzná blbost, místy jsem se té nadutosti i smál. Člověku se zdá, že se dívá na parodii na westerny, která ale chce být nejlepším z nich. Ta kamera je něco mezi zajímavě upravenou klasickou westernovou kamerou a otravným paskvilem, herecké výkony jsou otřesný (až na Hackmana a Crowea... a Leo docela ušel... no, vlastně byla hrozná jen Sharon, ostatní pitomci byli fajn karikatury), hudba se mi líbila, ale přišlo mi, že za celou dobu hrajou jen dvě skladby. Příběh westernová klasika (poslední retrospektiva se mi vážně líbila) a konec jakbysmet. No a nesmíme zapomenout na ten fakt, že Sharon ukázala prsa, i když jen na pár sekund. Abych to shrnul, moji milí, je to pakárna, která si moje hodnocení kvalitou nezaslouží ani náhodou. Ale když mě to tak bavilo, že nemůžu jinak než 4*, i když slabý.(4.7.2011)

Western to sice je průměrný (navíc nechápu, proč v něm má právě Gary Sinise takovou velkou roli:)) a Russel Crowe bez vousů taky není nic moc, ale Gene Hackman je naprosto neodolatelně odporný...stejně jako DiCaprio, jehož role oplývá nejpřitažlivějším vyvrcholením jaké si jen lze v jeho případě přát;))(21.1.2003)

Když si v jednom městě dají dostaveníčko nejlepší pistolníci světa, je jisté, že o vzrušení nebude nouze. Sam Raimi si zase jednou vyzkoušel jiný žánr, a tentokrát prubnul western. A nutno dodat, že western s kvalitním obsazením se mu povedl. Sharon Stone, Leonardo DiCaprio a Gene Hackman zde na sebe strhávají veškerou pozornost, a co na tom, že ve filmu si zahrál tehdy ještě nepříliš známý Russell Crowe nebo veterán filmového plátna Lance Henriksen. Pistolnické souboje v dešti nebo za slunečného dne vypadají dobře i napínavě, a nějaké to překvapení se také uděje. Celkově tedy netradičně pojatý a zajímavý western. 60%(4.2.2009)

Jeden z najlepších westernov. Sharon Stone v rokoch, keď sa na ňu ešte dalo dívať a bola sexy. Ako cowboy (teda vlastne cowgirl) je nezabudnuteľná rovnako ako jej milostná scéna. Ďalej skvelý ešte mladý Leonardo DiCaprio a výborný Gene Hackman. Chválim teda obsadenie a scenár. Jeden z filmov, na ktoré sa dá pozerať znova a znova, bez toho aby film začal nudiť.(6.3.2011)

• Allien.9

Obrovské zklamání! Hlavní hrdinka je nesympatická, celý film slyšíme pořád dokola jednu a tu samou hudbu, která už nemá na konci vůbec žádné kouzlo a vůbec... Celkově mi to vyznělo jako menší westernový vtip. V každém případě se mi nejvíc líbili Russell Crowe (jinak ho nemám ráda) a Leonardo DiCaprio. Gene Hackman jako záporák ujde (máte chuť ho umlátit pažbou už ve chvíli, kdy vstoupí do dveří), jinými slovy svou roli splňuje. Je mi líto, ale téma je absolutně a úplně zbytečně nevyužité. Vzniká tak westernová nuda s několika akčními scénami, které však ve výsledku vyznívají hloupě... P.S.: Gary Sinise má v tomto filmu opravdu velkou roli! Ale mezi námi - drsná scéna s ním a jeho malou dcerkou je asi jediná, kterou si z tohoto filmu zapamatuji.;-)(27.1.2009)

• - Všechny scény, kde se vyskytuje Bruce Campbell, byly z finální verze filmu vystřiženy. Přesto zůstal v obsazení. (Karlos80)

• - Sharon Stone se na účast Leonarda DiCapria těšila prý tolik, že celý jeho honorář zaplatila sama. (Karlos80)

• - Remington-Peters, výrobce zbraní a munice, razil R-P na svou munici až v 60. letech, nikoliv v době, do které je snímek zasazen. (Hopkins)