Rychlejší než smrt

Rýchly a mŕtvy

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

• Faidra

Tenhle western je inovativní jen v tom, že místo hrdiny, přijíždějícího se pomstít zákeřnému padouchovi, tu máme hrdinku. Což je navíc nevyužito, na místě Sharon by klidně mohl být chlap a nebylo by třeba měnit vůbec nic kromě milostné zápletky s Cortem (ano, i Russell Crowe má ve své filmografii snímky, kde spíš překáží než co jiného), která navíc do filmu vůbec nezapadá a působí dojmem, že ji tam scénáristé přihodili na nátlak šéfů, kteří tam nějakou milostnou scénu prostě mít museli, "když už tam je Sharon." Film si to bezpečně sviští ve vyjetých kolejích westernových klišé a bez odboček dojede do očekávané stanice. Jediné překvapení pro mě skýtá tím, že po náležitě padoušském Hackmanovi mi tu připadá nejlepší DiCaprio, který se neobvyklé role zhostil se ctí a znovu mi připomněl, že bych nad ním jako nad hercem rozdodně neměla ohrnovat nos.(5.7.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Redemption ,2. Gunfight Montage ,3. Couldn't Tell Us Apart ,4. John Herod ,5. Ellen's First Round ,6. Lady's the Winner ,7. Dinner Tonight ,8. Cort's Story ,9. Ellen vs. Dred ,10. Kid vs. Herod ,11. I Don't Wanna Die ,12. The Big Day ,13. Ellen Returns ,14. The Law's Come Back to Town ,15. The Quick and the Dead (End Credits) ,(11.5.2011)

• Allien.9

Obrovské zklamání! Hlavní hrdinka je nesympatická, celý film slyšíme pořád dokola jednu a tu samou hudbu, která už nemá na konci vůbec žádné kouzlo a vůbec... Celkově mi to vyznělo jako menší westernový vtip. V každém případě se mi nejvíc líbili Russell Crowe (jinak ho nemám ráda) a Leonardo DiCaprio. Gene Hackman jako záporák ujde (máte chuť ho umlátit pažbou už ve chvíli, kdy vstoupí do dveří), jinými slovy svou roli splňuje. Je mi líto, ale téma je absolutně a úplně zbytečně nevyužité. Vzniká tak westernová nuda s několika akčními scénami, které však ve výsledku vyznívají hloupě... P.S.: Gary Sinise má v tomto filmu opravdu velkou roli! Ale mezi námi - drsná scéna s ním a jeho malou dcerkou je asi jediná, kterou si z tohoto filmu zapamatuji.;-)(27.1.2009)

raimiho divoký štýl réžie a práce s kamerou + western? výsledok je dosť dobrá, nenáročná zábava. hlavne pri dueloch sa má fanúšik westernu (komédie a i akčného filmu) na čo tešiť. sharon mi tu príliš nesedí a keď sa práve nestriela tak je to i trochu nuda, ale na pozeranie v hospode je to ideálny film.(24.3.2004)

Viděl jsem to, tím jsem si jist. Ale nevím přesně kdy, musí to být už hodně dávno. Protože si pořádně nemůžu vybavit o co v tomhle kousku šlo. Jen vím, že se tam pořád střílelo (nebo spíš hlavně Gene Hackman střílel). Sharon Stone si tedy už vůbec nevybavuju, ono to jde i docela těžko, když si jí představím jako kovbojku. Ne, to je zvláštní, to prostě nejde (až to budou znovu dávat, tak se musím mrknout a posoudit, jestli alespoň trochu působí jako drsná žena s coltem). Kdo to neviděl, NEČTĚTE DÁL!!!! Matně si vzpomínám, že v jednom ze soubojů, také zemře mladý DiCaprio a to je asi tak všechno. Zatím dávám průměr, protože ten je myslím adekvátní, ale vše se může změnit, až se na to znovu podívám a osvěžím paměť.(8.8.2007)