Rychlejší než smrt

Rýchly a mŕtvy

Rýchlejší ako smrť

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Ten film není špatný, jen není v ničem příliš originální. Co chvíli si při sledování budeet říkat "hergot, tohle už jsem někde viděl". A je to tak, viděl. Mr. Raimi kopíroval slavnější kousky o 106. Na druhé straně, na Sharon se kouká fakt dobře. A mrtvý DiCaprio je taky super.(11.5.2007)

Krásně béčkový, komiksově působící western s odporným záporákem Hackmanem, který ale shazuje otravně ubrečená kreace Sharon Stone. Ta si pro film sice osobně vybrala Raimiho, DiCapria a Crowea, ale sama ho pak svým výkonem totálně pohřbila. Chvíli se totiž tváří neskutečně tvrďácky, ale sotva se ocitne v blízkosti Hackmana, změní se ve vyplašené zvířátko a tak mi bylo zatěžko s její postavou vůbec sympatizovat, natož jí snad fandit. Nápad se střeleckou soutěží, která umožní Stone její pomstu je dost dobrý, obzvláště pak její vyvrcholení, a vyšlo i pár drsných dialogů, ale jinak je scénář průměrný a velmi předvídatelný (flashbacky do minulosti). Raimiho divoký vizuální styl je tu narozdíl od jeho pozdějších, dokonale uhlazených děl zřetelně patrný a v osvěžující míře a působí roztomile naivně, připomínaje, že se to celé nemíní brát nijak vážně. Což je dobře i škoda.(4.7.2006)

Má to rychlost, dynamiku, režijní invenci a překvapivě i styl, což se o hloupoučkém a klišovitém Spidermanovi ani zdaleka říci nedá. Příběh o pomstě je překvapivě velice koukatelný a v lecčems se připomene legendární Tenkrát na západě. Snad jen tu drsnost Sharon Stone jaksi příliš nevěřím. Oproti tomu Hackman je klasicky brutální, ale na to jsme si od Nesmiřitelných již zvykli. Souboje jsou zajímavě inscenovány a rozhodně se divák nudit nebude. Nicméně vzhledem ke hvězdnému obsazení se dalo čekat přece jen trochu více. Nikdo z tvůrců vyloženě nic nepokazil, přesto se snímek za chvíli vykouří z hlavy a zbyde jen matná vzpomínka.(3.8.2006)

Poněkud nepodařená herecká exhibice. Taková spousta hvězd, a tak odbyté režijní vedení. Scénář nic moc, obšlehnuté staré známé schéma, nijak zvlášť propracované. Filmařskými postupy občas i dost nápadité, ale jinak trochu umrtvené až studené.(22.11.2004)

Vcelku rýchly westerník, len škoda toho scenára s podtitulom "Ako som vyhral turnaj". Strielačka určená skôr mladšiemu publiku, ktoré netuší, že western je aj o inom ako o napínavých dueloch a ktoré si nepamätá, čo dokáže napríklad taká obyčajná harmonika... A tí starší si aspoň nostalgicky zaspomínaju na časy, keď sa točili filmy za hrsť dolárov...(5.5.2005)