Rychlejší než smrt

Rýchlejší ako smrť

Rýchly a mŕtvy

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Když si v jednom městě dají dostaveníčko nejlepší pistolníci světa, je jisté, že o vzrušení nebude nouze. Sam Raimi si zase jednou vyzkoušel jiný žánr, a tentokrát prubnul western. A nutno dodat, že western s kvalitním obsazením se mu povedl. Sharon Stone, Leonardo DiCaprio a Gene Hackman zde na sebe strhávají veškerou pozornost, a co na tom, že ve filmu si zahrál tehdy ještě nepříliš známý Russell Crowe nebo veterán filmového plátna Lance Henriksen. Pistolnické souboje v dešti nebo za slunečného dne vypadají dobře i napínavě, a nějaké to překvapení se také uděje. Celkově tedy netradičně pojatý a zajímavý western. 60%(4.2.2009)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Hvězdní Stoneová, Crowe, Hackman a DiCaprio ve westernovém příběhu o pomstě dívky, nyní již ženy, za smrt jejího otce šerifa rukou bezcitného zloducha. Ten pořádá pravidelnou střeleckou soutěž, jejímž cílem je zabití jeho protivníků. Slabinou filmu je dost předvídatelný a monotónní scénář, já si např. v pohodě tipnul závěrečnou čtveřici střelců (Strakatý kůň tam není...) i průběh finále. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NfRrEUz62Lw(5.1.2010)

• PauloZ

Herci dobří na všech frontách, ani Sheron mě nevadila. Ovšem western, kde si kaubojové místo whisky poroučí šampus a pivo ve skleněných půllitrech, sorry, to není western, ale variace na jakési moderní klišé. Navíc kotrmelce a dvoumetrové pády těch "vyvolených" co to koupily, to na mě vůbec neplatí, ba naopak. A když teď zjišťuji, že za tím stojí Raimi, tak o to je to horší. Je to velmi vlažné a v několika místech přestřelené.(25.9.2012)

Má to rychlost, dynamiku, režijní invenci a překvapivě i styl, což se o hloupoučkém a klišovitém Spidermanovi ani zdaleka říci nedá. Příběh o pomstě je překvapivě velice koukatelný a v lecčems se připomene legendární Tenkrát na západě. Snad jen tu drsnost Sharon Stone jaksi příliš nevěřím. Oproti tomu Hackman je klasicky brutální, ale na to jsme si od Nesmiřitelných již zvykli. Souboje jsou zajímavě inscenovány a rozhodně se divák nudit nebude. Nicméně vzhledem ke hvězdnému obsazení se dalo čekat přece jen trochu více. Nikdo z tvůrců vyloženě nic nepokazil, přesto se snímek za chvíli vykouří z hlavy a zbyde jen matná vzpomínka.(3.8.2006)

Sice se Stoneová do svojí role moc nehodí a ani jí moc nezvládá, alespoň je ale fakt sexy. Ostatní postavy jsou již ale zahrány dokonale. Hackmanovi skutečně sedí westernoví záporáci. K tomu přidejte nádhernou hudbu a opravdu odvázaný a divoký příběh a dostanete skvělé, odlehčené westernové překvapení.(11.2.2006)

• - V scéne súboja, kde sa stretnú Cort (Russell Crowe) a Spotted Horse (Jonothon Gill), je pri zábere z blízka na Corta vidieť za ním stáť niekoľko ľudí, no po strihu sú v zábere z diaľky ľudia preč. Nasleduje znova záber z blízka a ľudia sú späť. (Jayem)

• - Herod (Gene Hackman) má při večeři s Ellen (Sharon Stone) mísu plnou čerstvých červených jablek, což je pro jihozápad té doby velmi nepravděpodobné. (Hopkins)

• - Remington-Peters, výrobce zbraní a munice, razil R-P na svou munici až v 60. letech, nikoliv v době, do které je snímek zasazen. (Hopkins)