V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

kubilov

Od první chvíle mi bylo jasný, že tenhle kousek je pro Sama Raimiho jen takovou oddechovkou, pro kterou si zavolal čtveřici velice populárních herců, kteří měli ukázat co v nich je. Jednoznačně nejvíce mě z té čtveřice bavil samozřejmě Leonardo DiCaprio a jeho sebevědomý mladík, avšak ani Sharon, Gene či Russell nijak nezklamali. On Quick and the Dead s velmi jednoduchým scénářem o jednom velikém westernovém turnaji plném soubojů na život a na smrt stejně asi větší ambice než jen westernově zabavit neměl. ()

Funky Figo

Hodně slušný western, rozhodně jsem se nenudil např. otázka malého velkého pistolníka Leonarda DiCapria k jedné z "tanečnic" Saloonu po vyhraném souboji : "Jde zdokonalit dokonalý?" :), + dobré výkony Gene Hackmana a Sharon Stone = 4 hvězdy ()

sydney

Skvělé herecké obsazení , působivý styl Sama Raimiho (zpomalené vypjaté situace), pěkná kamera, slušná pointa (western holt moc psychologií neoplývá a když ano, tak je to nuda a ne western) - zkrátka jsem se bavila od začátku do konce. A taky tenhle film představil vycházející hvězdu Russella Crowe. ()

E.T.Martin

Začátek devadesátých let westernu přál. Většina tehdy vzniklých děl se ale k žánru stavěla jinak, než je běžně zvykem. Nesmiřitelní byli například jakýmsi deziluzivním pohledem na základní westernoá témata - pomstu a násilí. Na druhé opačné straně stojí ve stejné době vzniklá podařená konverzační komedie v kulisách Divokého západu - Maverick. Raimiho snímek Rychlejší než smrt stojí někde mezi oběma: má jistý ironický nadhled a zároveň nabourává všelijaká žánrová klišé. Klasický příběh pomsty zde v mnohém připomíná Tenkrát na západě, najdeme zde ale odkazy i na mnoho dalších westernových klasik. Sympatické je, že Rychlejší než smrt dokáže fungovat zároveň jako vážný film s dramatickým příběhem a zároveň i jako na diváka pomrkávající parodie. Ale tyhle dvě složky dokázal Raimi dobře skloubit i u svých hororů - viz Evil Dead 2, který dokáže vystrašit i rozesmát. Pro mě sympatický filmový zážitek, který si s pomocí výtečných hereckých výkonů už dokázal vystát své místo ve westernové síni slávy. ()

W_Parmalee

Tolik hvězd na jednom fleku se jen tak nevidí. Problém je, že se tento film opravdu odehrává na jednom místě. A i když se Raimi snažil, tak se jedná pouze o průměrný kousek. 50% ()

aannemer

Hackman démonicky odporný jako obvykle, Sharon půvabná a šarmantní (jako obvykle). Vůbec to není špatný film, skvělá oslava padoucha a pomsty po letech. ()

Sidon

Film samotný - a především scénář vydají na slabší průměr. Vadilo mi především teatrální vykreslení postav. Tři hvězdičky mu dávám jen kvůli našlapanému obsazení a uspokojivým hereckým výkonům. ()

Mrenka

Film se mi líbil, příjemná pohoda na nedělní odpoledne. Jen mi trochu vadila Sharon, tvářila se tak drsně, až jsem myslela, že všichni chlapáci utečou jen se na ní podívají. ()

sibskyn

Kurva Raimi co to mělo být? Ještě teďka se mi z toho točí hlava. Sakra a já myslel, že se mi to bude líbit a takle mi nasrat na hlavu. ()

casyy

V tomhle filmu nefunguje vubec nic. Od zacatku je dej pruhlednej jak sklo, takze veskery napeti pada, u dialogu se clovek stydi ze tvurce ("Do mesta se ted vraci zakon") a Sharon je v titulni roli naprosto nesnesitelna. Vzdyt ona se ani nesnazila predstirat, ze hraje! Navic ani ty souboje cloveka nechytnou za koule. Zkratka fuj! ()

paddy35

To je snad nejhorší western, co jsem kdy viděl. Od pasu jednou rukou sestřelit winchestrovkou chlápka na střeše, udělat revolverem do člověka díru velikosti granátu, ženská, co je rychlejší a chytřejší než Chuck Norris. To je na mě příliš! Navíc všechny ty revolvery a winchestrovky se blýskají, až mi přijde, že jsou to takové ty plastové hračičky pro děti! Nejhorší western všech dob! Sharon Stone a Leonardo Di Caprio působí ve svých rolí spíš komicky, bež jako drsní lidi ze Západu. Přijde mi, že v tomto filmu je Divoký Západ brán jako hrozná sranda, ale tak to nebylo. Doufám, že pro příště se z toho filmaři ponaučí. ()

Rian_witcher

Ačkoli příběh hlavní hrdinky je vykrádačka Tenkrát na západě, na mladou Sharon Stone se kouká stejně dobře, jako na Charlese Bronsona. Pravda. Oba mají velké charisma kvůli jiným přednostem. Film ale není ani trochu nudný a vedlejší i hlavní postavy střelecké soutěže jsou krásně napsané i zahrané. Navíc z Gene Hackmana zlo stříká ze všech pórů a pan herec zde jako vždy podává excelentní výkon. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)