V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

chosan

Myslím si že je to jeden z nejlepších ne - li nejlepší ze současných moderních westernů. Krásná Sharon Stone tomu dodává co by měl každý western mít. Rád se k tomuto snímku budu vracet. Bylo to pěkné zpestření večera a krásná Sharon všimli jste si že na začátku je jí skoro vidět lasturka? Ne? Ale je to tak koukněte na to a uvidíte. ()

Axl.K

Po shlédnutí tohodle filmu mě znovu došlo, že až na vyjímky jsou časy kvalitních amerických westernů 60 a 70 let nenávratně pryč. Neuvěřitelně stupidní scénář, postavy, jež by byly vhodné spíš do nějaké parodie než do filmu, který by měl být brán vážně. Na úrovni popcornové zábavy, která spíš než nějakou myšlenku vyžaduje dostatek akce je to možná zručně natočený film s určitě zajímavým hereckým obsazením aspoň těch hlavních rolí. Gene Hackman je herec, který i v takovéhle blbině dokáže vypadat důstojně a zaujmout - což mě znovu přesvědčuje o jeho mimořádných hereckých kvalitách a charismatu a na Sharon Stone se aspoň dobře kouká. Ale rozhodně to tenhle film nepozvedne do výše filmů, které jsou schopně něco předat a u kterých je možné přemýšlet. ()

krijka

Vymyslete si jakékoliv westernové klišé a je téměř tutovka, že v tomto Raimiho opusu bude. Je libo souboj? O těch tenhle film je a jsou tady zobrazeny přesně tak, jak ve skutečnosti ani v nejmenším nevypadaly. Tady po sobě pálí ostrostřelci na sto metrů a přesně se strefují mezi oči svých protivníků. Co třeba pomsta? Ta je tu rozhodně, ztepilá Sharon se mstí za smrt otce, která je trošku podobná slavné scéně z Tenkrát na západě. I zde nechá padouch uniknout malého potomka (v případě slavnějšího spaghetti bratra) a pak se strašně diví, že si pro něj vyrostlý harant přijde. Je zde i psychologie. Mladinký di Caprio se snaží zalíbit svému drsnému papá Hackmanovi tak úporně, až ho tatíček zastřelí. Je tu uprchlý trestanec, ten jako by vypadl z Lucky Luka, latentní transvestita v zábavném podání Lance Henriksena, černošský nájemný zabiják, pedofil, buran s armádou zparchantělých děcek, no a nesmíme zapomenout na padreho, který zavrhl násilí, ovšem jak se ukáže, ne tak úplně. No a na konci všechno vyřeší dynamit, ten je jistota vždycky. Ale při tom všem je to natočeno vtipně, lehce, trošku s nadhledem, jakoby se Raimi tak úplně nebral vážně, na rozdíl od producentky Stoneové. Z herců vyčnívají Hackman, dost se snaží i di Caprio, ostatní buď jen postávají a , civí (Crowe), přehrávají (mám podezření, že úmyslně), a nebo se, a to je nejhorší, snaží hrát (Stoneová). Na sobotní deštivé odpoledne dobré. ()

Svadbos

Čo s westernom, keď už všetky možné variácie na tému kovboj - pištole - indiáni už boli natočené? Túto otázku si kládli filmári niekedy v 60-ch rokoch, kedy western prežíval svoju prvú krízu. Vtedy na ňu odpovedali dvoma spôsobmi: parodickými spaghetti westernami, ktoré zo smrteľne vážnych príbehov učinili pôvabnú zábavu a antiwesternami, ktoré z westernov urobili filmy o skutočnom živote. O štvrť storočia neskôr na tú istú otázku odpovedali filmári takto: zomelieme všetko dohromady a uvidíme, čo z toho vylezie. A vyliezali zaujímavé veci: klasický "vážny" western Tanec s vlkmi, pôsobivá variácia na Peckinpahove drsné westerny Nezmieriteľní, ale tiež variácia na variáciu, sergioleonovský western Rýchlejší ako smrť. Príbeh filmu takmer identický s tým z Vtedy na západe: hlavný hrdina sa chce hlavnému zloduchovi pomstiť za smrť svojich rodičov. zmena je v tom, že hlavnou hrdinkou je tu žena - čo je nóvum feministických 90-ch rokov, ktoré by v dobách mužného westernu asi nebolo mysliteľné. Inšpirácia Leonem je očividná nielen z príbehu, ale tiež z celkovej štylizácie, ktorá vychádza z umného využívania schém a stereotypov žánru. Veľké detaily na nablýskané strieborné kolty, dunivé kroky kovbojských čižiem, vŕzgajúca koženka, privreté ústa, zachmúrený pohľad, v očiach tvrdosť ako kameň... Je to paródia, ale je to taktiež myslené vážne, nech si každý vyberie, ako to chce vnímať.. Spôsob, akým je tento western natočený, je oveľa zaujímavejší, ako príbeh samotný. Sharon Stone opäť ukázala, že je mizerná herečka. Keby nemala po boku starého harcovníka Hackmana a vôbec všetkých ostatných mužských hercov, na ktorých film jednoznačne stojí, dopadlo by to prachbiedne. Sharon je kŕčovitá predovšetkým v scénach, kedy má hrať tvrdo nezmieriteľnú pištoľníčku. Jej rádoby vnútorná rozorvanosť z toho, že nedoáže zabíjať, ajkeď musí, je doslova trapná. Ovšem v pasáži milostnej a lascívne konverzačnej jej to už ide oveľa lepšie. Čo ale nič nemení na fakte, že úplnou jedničkou vo filme je jednoznačne Hackman. Tento filmy určite nedosahuje takej žánrovej čistoty ako excelentný Vtedy na západe, pri zrovnaní týchto filmov ide o rozdiel triedy, ale i tak ide o vcelku slušnú zábavu. Hlavnú zásluhu na tom má režisér Sam Raimi, ktorý dokázal zo slabého príbehu režisérskymi nápadmi a nadhľadom vyžmýkať, čo sa dalo. ()

Mark1983

Westernový průměr,který není k zahození,ale tenkrát na západě ženská s koltem byl přece absolutní nesmysl, ... Tedy kromě Kalamity Jane. ()

raru

Mne sa tento western páčil.Netočí sa ich toľko ako blbých komédií alebo paródií,ktoré napr. mne veľa nehovoria a keď sa už nejaký natočí nie vždy za niečo stojí.To však nemôžem tvrdiť o tomto snímku.Skvelé herecké obsadenie-odporný Gene,sexi Sharon,bývalý vrah Russel,no a jasné, frajírek Leo,výborná réžia a parádna kamera a hudba z tohto snímku pre mňa robia jednoznačnú záležitosť-plný počet*. ()

Mrsina

Trochu mě zklamal konec, protože jsem byl opravdu napjatý a dychtivý dozvědět se, který z těch dvou je lepší ()

Pythonator

Jediný film, kde mi přijde Sharon Stone opravdu hodně sexy. Sorry, Základní instinkte. Asi si potrpím na pistolnice. Je to hodně netradiční western. Raimi to pojal jako sportovní film propojený s vyvražďovačkou. Člověk to sleduje jako turnaj. A je to turnaj neskutečně zábavný. Russell Crowe je tam ve svých nejlepších letech, Leo DiCaprio v těch nejhorších (zatím je to jen slizký šupák), Sharon dosahuje vrcholu své přitažlivosti a Gene Hackman je prostě Gene Hackman - jeho záporák je opravdu nezapomenutelný. ()

Nataniel73

Najlepší western aký bol kedy natočený. Nádherná hudba a fantastická kamera plus strih (porovnateľná s filmom Posledný Mohykán) a hviezdne herecké obsadenie robia z tohto filmu niečo výnimočné. Sam Raimi je skvelý režisér a z Hollywoodskych hviezd typu Gene Hackman (poriadne drsný, chladnokrvný a nekompromisný zabiják), Sharon Stone (nesmierne charizmatická a zároveň ľudsky pôvabná), či Russel Crowe dostal to najlepšie čo v nich je. Leonarda di Capria mám rád prakticky vo všetkých filmoch kde som ho videl hrať a v tomto snímku je ešte len vychádzajúca hviezda. Musím sa priznať, že westerny moc nemusím, ale je to dané aj tým, že väčšina z nich je zastaralá a nudná. V tomto filme všetko do seba krásne zapadá a prakticky mu niet čo vytknúť. Možno len niektoré teatrálne pády po vystrelení z pištole. A tá atmosféra, ktorou na diváka film dýcha je proste úžasná. Záverečná spomienka Ellen pri ktorej sa odkryje celá pravda je hrozne dojemná. 90% ()

Ajfist

Vždycky to tak vypadalo,že dobré westerny se přestaly točit v polovině sedmdesátých let,protože fakt je ten,že ty co se natočily potom,stály až na pár vyjímek za prd.No a jednou z těch vyjímek je tato.Má to dobrý scénář i obsazení a má to spád. ()

Bogrant

Viac moderne pôsobiaci western, ktorý určite nepatrí k špičke svojho žánru a s odstupom času možno skonštatovať, že ani nebol bohvieako dobrým odrazovým mostíkom (zrejme o to Raimimu ani nešlo) pre znovuoživenie tohto sveta kinematografie. ()

DrifterSoul

Plné násilí, brutální a prvoplánové. A také ošklivé, tedy kromě sexy Sharon S. i v tom jejím většinou ušmudlaném outfitu. A nesrovnatelně horší než evidentní "ideová předloha" tohoto dílka Sama Raimiho, tedy  "Once Upon A Time in the West" (nejlepšího to realistického westernu ever).  Přesto se na na film dalo koukat ze dvou důvodů: (a) zvědavost jak to dopadne; (b) Sharon. ()

MartinNewman

Jako jo, super výběr herců o tom žádná. Charismatický grázl Hackman je jako vždy super, ale prostě ženská na divokém západě jako hrdinka?. Jednohubkový špageťák na odpoledne, ke kterému se dá po deseti letech vrátit, když člověk usilovně přemýšlí co si pustit aby nemusel tak urputně sledovat děj a klidně si odejde udělat kafe a ví že mu nic neuteče. ()

annakovar

Nechápu, proč tolik lidí říká, že je tento film rip-off Tenkrát na Západě. Ano, struktura a finální odhalení je velmi podobné, ale zbytek naprosto odlišný. Sam Raimi zde opět točí svým záměrně lehce brakovým stylem a na jednotlivých soubojích se opravdu vyřádil (obzvlášť ten poslední stojí za to). Z herců bych vyzdvihla Gena Hackmana, který zde byl opravdu mimořádně slizký a odporný. Jediný problém, který s tímto filmem mám, je to, že prý mají existovat vystřižené scény s Brucem Campbellem – na Youtube ani nikde jinde se ale nedají najít. Velmi solidní čtyři hvězdy. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)