Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)

Karty na stole (S10E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Cards on the Table (více)

Vraždit mohli všichni. Který z těch čtyř to byl? Měla to být příjemná partička bridže, změnila se však na nečekané drama, když ji přerušila vražda. Zdálo by se ovšem, že odhalit pachatele bude v tomto případě hračka. Jsou tu čtyři detektivové a čtyři podezřelí. Síly jsou tedy víc než vyrovnané. Jenomže v tom je asi ten háček. Neboť každý z těch zkušených borců má na zavraždění jejich hostitele svůj názor – a možná právě proto se nedokážou pohnout z místa. Naštěstí jedním z těch čtyř je Hercule Poirot. A ten se rozhodně s neúspěchem smířit nehodlá. (Česká televize)

paniColombova

Mám ráda jiné Poirotovy příběhy. Nemusim v Poirotovských filmech cizince, ne kvůli rase, jednoduše nějak mi nesedí do britských detektivních příběhů. Stará Anglie je typická britskými typickými obličeji, toť vše. Díl odehrávající se jen z jedné hráčské místnosti mě příliš nenadchl, ale pro děj dávám 3 hvězdy. ()

v.indruchova

Velmi zajímavý díl. Poirot zde uplatňuje hodně psychogie. Skvělé je, že epizody nejsou monotoní. S novými pohledy na zločin. Velmi mne pobavilo Poirotovo prohlášení. Pan Roberts říká: občas se vám čas od času něco nepovede (řečnická otázka), Poirot: naposledy před 25 lety :D Neuvěřitelná skromnost a sebekritičnost (nes pa)? 4 čmuchalové a čtyři vrahové, úžasná partie, jen ve velmi mazané hlavičce se zrodí takový to nápad. V tomto díle Poirot hodně prokládá angličtinu francouštinou. Celou dobu vím, že chtěl svou smrt a že tam hráli roli geyové, ale neodhalila jsem to celé a to je na tom skvělé. Taky vás tak baví přemýšlet nad těmi drobnostmi co nám tak opatrně servíruje Poirot, až k vrahovi? ()

LencaN

S10E02 - Možná nejošemetnější a nejpikantnější díl. Děje se tady toho tolik až se divím, že to nevydalo na delší stopáž. Jeden Armén pozve k sobě domů na partičku bridge pár lidí, kteří se neznají, ale všichni možná mají nějaký vztah k zločinům a kriminálníkům. Potkáváme i nového vrchního inspektora. Japp je ale nedostižný. Taky jsem se obávala, že budu mít problém se spisovatelkou detektivek Zoë Wanamaker, ale kupodivu mi nakonec byla sympatická. I když Hastings a slečna Lemonová mi chybí pořád. Prostě stará parta byla nej. Nicméně tenhle díl byl hezky postavený. Jen mi trochu nesedí jak náš hostitel mohl mít takové štěstí, že potkal zrovna ty správné lidi pro svoje hříšné plány. ()

saaaky

Co opět říci jiného, než - SUPER! Hercule Poirot je partička bridže, které nezklame - nikdy a za žádných okolností. Opět perfektně sladěný důvtip hlavního představitele, správné atmosféry detektivního dramatu a nakonec i onen vyuzlující se závěr. Pěkné, pěkné! ()

gizi

Na rozdíl od většiny příběhů zde chyběl dlouhý nudný úvod, hned se něco podivného chystalo. Pravda, pak to bylo trochu suché, ale stejně zajímavě vymyšlené. 75%, 24.1.2014. ()

HJ-FILIP

Již jsem kdysi dříve viděl, zápletka mi utkvěla v hlavě, včetně pana doktora. Celkově vzato je to jedna z detektivek A.Christie, která mě zrovna nenadchla. Za vidění však stojí. ()

Alik1982

Čirou náhodou jsem zjistila, že tenhle díl poběží, zrovna v době, kdy jsem četla knižní předlohu. Dlouho mě tak nerozesmálo totální postavení díla na hlavu jako v tomhle případě. Ok "hlavní vrah" je zachován, pár scén je přehraných skoro doslova podle knížky, ale jinak nenechali tvůrci kámen na kameni. Mění osudy postav, charaktery, jejich motivace. Když už dojde na scénu smrtelného souboje za stejné situace jako v knize, vyjde z něj vítězně opačná strana. Prostě se povedlo udělat solidní guláš z celkem hezké knížky. Ale aspoň jsem se při dočítání knížky nenudila, protože jsem u té části, která mi po zkouknutí filmu zbývala, po pár stránkách zjistila, že "sovy nejsou tím, čím se zdají být" :-). ()

vecnaAmbra

Je mi ľúto dávať Poirotovi nižšie hodnotenie, ale keď táto časť mi veľmi nesadla.Trocha zvláštny diel, ktorý síce dobre plynie, ale ku koncu som zostala rozčarovaná. Postáv síce nie je veľa, takže som sa najprv potešila, že sa nebudem príliš strácať, ale v priebehu príbehu sa dostávame k ďalším osobám, ktoré súvisia s ich minulosťou, či k nejakým rodinným väzbám, o ktorých existencii nevieme a bez ktorých by sa inak príbeh nedokázal poskladať. Neviem, ale dáko mi to nedávalo zmysel, ani ten vražedný motív, ani to, ako na to Poirot vlastne všetko prišiel. ()

hypnos11

Od deváté série se seriál hodně změnil. Je mnohem více psychologicky laděný. A tenhle díl je přesně to, a ještě něco navíc! Poirot otevřeně přiznává, jak tápe. Oběť, která je tajemnější, než všichni potenciální pachatelé. A vražda, která je zároveň tak jednoduchá, fascinující a podivná. Ne, tohle si méně než 4* rozhodně nezaslouží. Snad bych přemýšlel i o páté *, ale ten případ je dosti podivný. Za vypíchnutí stojí Poirotův monolog o jeho vlastní neomylnosti. ()