Hercule Poirot - Season 3 (1990) (série)

Dvojitá stopa (S03E07)

(epizoda)
  • Velká Británie The Double Clue (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 55 min

Inspektor Japp je zoufalý, během tří týdnů dojde v Londýně ke třem krádežím šperků, a navíc v té nejurozenější společnosti. Poirot očekává další loupež a je ochoten se do případu vložit. Nemusí čekat dlouho, v průběhu večírku u pana Hardmana, známého sběratele šperků, dojde ke vloupání do trezoru hostitele, odkud zmizí vzácný smaragdový náhrdelník. Na místě činu najde Poirot pánskou rukavici a opodál cigaretové pouzdro s iniciálami B.P., těmto stopám však nevěnuje přílišnou pozornost, neboť se domnívá, že jsou falešné. Veškerou pozornost detektiv věnuje ruské hraběnce Veře Rossakoffové, která byla rovněž hostem na večírku. A zdá se, že jeho zájem není pouze profesionální, hraběnka mu velmi imponuje. Vyšetřování se tedy iniciativně ujímají kapitán Hastings se slečnou Lemonovou. (Česká televize)

KafuR

Dlouho jsem si myslel, že Poirotovu srdci by na Mohsově stupnici musel být vyčleněn 11. stupeň hned po diamantu a najednou.. helemese! Ono stačí, aby se mu do cesty připletla zchudlá emigrantka šveholící po matce rusky a najednou máme z obvykle těžkého morálního dilematu mezi dobrem a zlem zdánlivě jednoduchý problém, jehož jediným výsledkem je málem opravdu střelený Hastings s boulí na hlavě. ()

chrispe

Každému, kdo přeje Poirotovi trochu toho pokakanýho štěstíčka, musí dělat radost pohled na tu dvojici. Plus vtipné vyšetřování slečny Lemonové a Hastingse. Chudáka Jappa mi bylo fakt líto, o to víc mě pobavilo, jakej byl drsňák, když na konci nesl náramek.;) ()

Adiemus

Zdejší vysoké hodnocení přičítám na vrub skutečně skalním Poirotovým fanouškům; kdyby totéž provedla slečna Marplová, pohybovalo by se hodnocení v šedé zóně. David Suchet jako vždy výborný, ale ani on nemůže zachránit všechno, zvlášť když ostatní (s Jappem v čele) připomínají mátohy. Nechce se mi věřit, že by člověk, nad kterým visí strašidlo vyhazovu, jednal tak, že vlastně nejedná. ()

Lupes

Jenda z nejhorších Poirotovek, kdy se zamilovaný detektiv zpronevěří své cti. Kéž by byl tak milosrdný v jiných případech. Tento případ je ukázkou velkého rozptylu kvality samotné literární předlohy. Vera Rossakoffová má daleko k femme fatale v obou (literárně třech) dílech i podobách. Některé věci se zkrátka nedají číst. Filmové zpracování může naštěstí těžit z humoru a jednu * si zaslouží. ()

xxlch

bosquete

K Dvojité stopě mohu pouze dodat, že filmové zpracování stejnojmenné povídky vynikajíci Agathy Christie u mě předčilo očekávání a je prostě vynikající. Poirot v podání Davida Sucheta je neodolatelný:) a pánové Fraser a Jackson, jako kapitán Hastings a šéf inspektor Japp, by mi nejen v tomto filmu po Poirotově boku chyběli. ()

Johanita

Poirot zamilován! Divák je tak šokován, že mu odpustí i podivnou zápletku (zcela ne-Poirotovské rozuzlení) a hutnou seriozni atmosferu. Chudák Miss Lemon! Tento díl nepatří k mým oblíbeným, no je milé vidět, že i Hercule může být poblázněn a zcela mimo sebe. ()

LencaN

S03E06 - Poirot se umí i na první pohled zamilovat a to do sofistikované ruské hraběnky. Ale bohužel se toto setkání stane díky loupežím šperků. Sice považuji za úspěch, že jsem odhalila viníka již v půlce, ale když se na to koukám z jiného úhlu, tak ta zápletka nebyla nic moc a opravdu průhledná, viděla jsem podobnou třeba ve filmech o Sherlocku Holmesovi. Taky mě mrzelo, že z Hastingse tu opět dělají pitomce. Viděli jsme tu alespoň pár zajímavých budov a dámy měly krásnou garderobu. Naprosto divný konec ale odpustit neumím. ()

gizi

Poirot v tomto případu hodně zklamal, když zcela porušil, a bez skrupulí, svoje zásady. Ve Vraždě v Orient Expresu nemohl přenést přes srdce, že by měl zločin zatajit, a zde to dělá ze své vůle. Omluvu zaláskování zde neuznávám. Humor skoro žádný. 70% a 3*, 12.8.2014. ()

VideneFilmy

Netradičný, ale dobrý? Tentokrát nejde o detektívnu zápletku, ale ukázať, že aj Poirot má srdce a dokáže jednať na hranici zákona. Diel je špecifický práve medziľudskými vzťahmi, kde sa hlbšie pozrieme na to, čo prežívajú hlavné postavy. Slabou stránkou sú scény, kde sa objavia iba Hugh Fraser (Hastings) a Pauline Moran (slečna Lemonová) bez Poirota (David Suchet). Hoci sú hrajú primerane situácii, Suchet dokáže scény potiahnuť s citom a pritom pútavo. Záverečný záber na jeho mikromimiku doplnený výnimočne iným hudobným motívom, je príjemným finále. Hoci je detektívna zápletka v pozadí, nahliadnutie do života hlavných postáv je zaujímavým spestrením. ()