Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 9 (2003) (série)


Poslední víkend (S09E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Hollow (více)

Obsahy(1)

Už dlouho si Hercule Poirot přál strávit klidný víkend ve svém novém venkovském domku, tak půvabně zasazeném do anglické krajiny. A zdá se, že tentokrát se mu konečně jeho přání splní. A nejen to, bude mít dokonce příležitost těšit se z příjemné společnosti, která se schází v nedalekém sídle lady Angkatellové. Poirot si tu vybranou večeři vskutku vychutnává, netuší ovšem, když se vrací do své samoty, jak brzy jej sem jeho kroky zavedou znovu. Neboť hosté lady Lucy se druhý den - pochopitelně zcela neúmyslně - rozdělí na dvě skupiny: na oběť a na podezřelé. A bez Poirotovy pomoci inspektor Grange těžko vypátrá, čí ruka držela pistoli, jejíž kulka zabila doktora Johna Christowa. (Česká televize)

(více)

Recenze (64)

woody

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já se spíše vyjádřím k Tosimovi, protože jsem z tohohle Poirota viděl jen polovinu a té bych musel dát max. 3*, což bych nerad. S Poirotovským dabingem se to má tak: Petr Kostka, při prvním uvedení v našich končinách(tuším 2000), nadaboval celý seriál a do té doby natočené filmy. Tenhle dabing reprízovala Prima dvakrát nebo třikrát. Ale pak ouha - nějací vylízaní kriplové(jinak se to říci nedá, omlouvám se) z naší vyvolené TV neprodloužili práva na kopie. Tím tedy zaniklo i právo na Kostkův dabing. Co teď? Samozřejmě zašustíme penízky a pan Kostka si to nadabuje znovu. Jenže ouha. Pan Kostka patřičně naštvaný odmítl, se zdůvodněním, že se mu to povedlo jen tehdy a že se k tomu nehodlá vracet! Prima tedy alespoň nalezla celekm vhodnou náhradu v podobě hlasu Jaromíra Meduny. Pustil jsem si ty dva dabingy vedle sebe u stejného filmu a musím říct, že rozdíl tam nebyl příliš výrazný. Podle mně to pan Meduna zvládl navýbornou. Znovu nadaboval celý seriál a filmy. K filmům od roku 2003 tedy existuje pouze tato verze s Medunou, s nikým jiným.Ten dabing tedy není jiný, je nový! Doufám, že jsem vám trochu odůvodnil jak to bylo. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když si Poirot stále dokola představoval scénu u bazénu a říkal "tady je něco špatně", tajil se mi dech. Nejlíp se anglickým detektivkám vede na venkově a v uzavřenější společnosti, jejíž propletené vztahy se postupně rozplétají. I když okruh podezřelých byl víceméně smrsknut na tři (bývalá snoubenka, současná manželka a milenka), stejně vás výsledek překvapí. Zvlášť při počtu těch falešných stop... Jen ten dabing nemusel být (opět) jiný. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výtečná ukázka staroanglické detektivní školy. Typický model s venkovským sídlem a šlechtickou rodinou, která se zaplete do vraždy manžela jedné ze svých členek. Vzorec, kdy podezření ukazuje na všechny a vrahem může být jen ten, kdo jako jediný stojí mimo, tu už sice několikrát byl, ale stejně jako před tím funguje báječně. Ještě víc než obvykle je Poirot hnán touhou dokázat, že jeho mozek nemá konkurenci. Langtonův snímek do jisté míry zkoumá konflikt detektivní logiky a tvůrčího myšlení. A jako obvykle David Suchet předvádí pedanticky dotažený výkon, který ještě umocňuje výborná atmosféra případu a emotivní konec. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední víkend... Poslední Víkend... Poirote, proč zas a znovu výlet na venkov, když je plný vražd a starých domů se starými rodinami? No, ale co, tvé tápání bylo, malý velký detektive zas projednou zábavné něčím trochu jiným, než díly (nebo filmy) jiné, tentokráte u mě vedla lehká nervozita detektivova, trošku větší, než-li jinde (nebo jsem si tak představoval). Ale v mnoha obdobných mě překvapuje stále zas a znovu jedna věc - převelice mrzký důraz na služebnictvo. ()

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V poirotovkách sa okrem Sucheta už za tie roky zmenilo strašne veľa ľudí. Od hercov, cez štáb, vrátane režiséra atď. Stále si však držia rovnaký level, čo sa týka kvality spracovania, v ktorej rátam najmä hlavne dialógy, charakter postáv, napínavosť. A aj napriek tomu sa novšie verzie stále menia na menej zaujímavé. Nebyť postavy Poirota, asi by tentokrát film veľmi nezaujal. Zápletka, zvraty, netradičné prostredie, či okolnosti prípadu a riešenie už nie je to čo bývali, cez to všetko je ešte na čo pozerať, hlavne keď je film v kriminálnej fáze. Ale rodinné drámy by som aj tak radšej prenechal iným produkciám. 70%. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama