Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)

Velká čtyřka (S13E02)

(epizoda)
TV spot 1

Svět je pouhé divadlo, smrt je ale skutečná. Setkání dávných přátel obvykle bývá důvodem k radosti, tentokrát je tomu ovšem jinak. Inspektor Japp, povýšený mezitím na zástupce komisaře, slečna Lemonová a kapitán Hastings se scházejí na pohřbu svého drahého přítele Hercula Poirota a rekapitulují události posledních čtyř týdnů, které vedly k jeho předčasné smrti. Vše nasvědčuje tomu, že se geniální detektiv ocitl jen krůček od odhalení Velké čtyřky – tajemné skupiny zákulisních hráčů, jež se pokouší vehnat svět do další válečné katastrofy – a proto musel být odstraněn. Zdání ovšem může klamat a zastírat skutečnou podstatu věcí. (Česká televize)

gizi

Tento příběh se vyvedl nejen díky zajímavé předloze, ale i díky dobrému zpracování, kdy je zde až neobvyklé napětí a nechybí i trošičku toho humoru. 80%, 31.5.2014. ()

tulen

Mam serial rad, ale tento dil mi nesedl - od zacatku prazvlastni zapletka skoncila trapnym, prekombinovanym a neverohodnym rozlustenim .. ()

Laura Luthy

Děj (a hlavně závěr) absolutně neodpovídá knize, což považuji za největší prohřešek! Film není špatný, ale na ostatní Poiroty nedosahuje ani zdaleka. ()

mcamino

Už od začátku mě tento díl prostě nebavil, což se mi u Poirota stalo poprvé, nicméně postupem času se to trochu zlepšilo a závěr jako takový to celé zachránil. Mám rád moderní filmy, ale pokud jde o Poirota, vyžaduji klasiku, a o té se tady nedá mluvit. Takže pro mě je to průměr, 3*, z toho jedna za závěr a druhá za to že je to Hercule Poirot. ()

Basniknoci

Díl Velká čtyřka (S13E02) mě opravdu hodně bavil. Mělo to grády! Nebylo to nijak moc utahaný, byla tam akce. Titulky z novin, divadelní prostředí, hra na smrt, celostátní problém s organizací, obavy co bude dál a tak zajímavé vyvrcholení. Po dlouhé době mě díl opravdu hodně upoutal. ()

RoGo01

Mizerná zápletka s logickými nedostatky, např. jak se tak rychle mohl kpt. Hastings dostavit z Austrálie (a ještě nějakého zapadákova) do Anglie? Suchet i jeho trio v zestárlých souputníků nicméně hrají skvěle. ()

LH97

Být to natočeno přesně dle knižní předlohy, byla by to bomba. Ale nakonec se děj velmi razantně změnil, a zřejmě k horšímu. Není to ten klasický Poirot, jak ho známe, ale i tak je to pěkně natočený film. Sraz starých dobrých přátel, bohužel všichni stárnou, ale filmu to nijak neškodí, ba naopak. Jen ten novinář mi tam moc neseděl, představoval bych si ho jinak. Závěrečné rozuzlení opět ukázalo, co dokáže udělat jeden muž pro jednu ženu. ()

K8MK odpad!

Katastrofa , učiněná katastrofa!! Z vynikající a troufám si říci nejlepší knihy ,kterou Agatha Christie kdy napsala natočili úplnou blbost , která nedodržuje osnovy knihy a vybočuje z ní . Tvůrci tohoto filmu si zřejmě zapomněli tuhle knihu přečíst , ještě štěstí že se toho Agatha Christie nedožila. ()

TonTon61060

Nechápu, jak může někdo něco tak úžasného hodnotit záporně nebo průměrně. Ano, nádech severské detektivky, ale to se sem opravdu hodí! Drastické rozuzlení, strašidelné temné chvíle, prostě Anglie a jiný Poirot/100 %/ ()

simpanz

Vy mi tou poslední řadou dáváte, cher ami... Vrátila se nám sice ta pravá velká čtyřka, ale v nesmyslném časoprostoru. Jak mohli Hastings & spol. za těch pár seriálových let tak zestárnout? To nikoho netrklo do očí, že spousta prvních dílů je datována třeba do roku 1935 a toto má být 1939? A to celé okolo včetně děje... To jste si nezasloužil... Dvě hvězdy z úcty, protože považuji onoho Belgičana a jeho přátele i za své televizní přátele... Osobně soudím, že některé experimenty poslední řady ani neměly vzniknout – to říkám jako někdo, kdo má Poirota nakoukaného snad nejvíc v republice. ()

hypnos11

Skupina na způsob Iluminátů, která tahá za nitky po celém světě, se ocitá v centru dění tohoto případu. Běžný divák k něčemu takovému bude trochu skeptický. I já byl, ale ono to nebylo špatné. Dokud nepřišel závěr, který zahodil do koše vše dobré, co se tu událo (návrat starých známých! Ach, jak ti zestárli. Při tom chyběli jenom "pár dílů"). Říká se "konec dobrý, všechno dobré". Tady platí opak, strašný závěr naprosto zničil vše, co předcházelo. ()