Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

Naby

Bylo to zase neco noveho, rozhodne je to natocene uplne jinym zpusobem a to je zajimave. Napeti je udelane predevsim tim, ze soucitite s hlavnimi herci. Pokud jste tedy vice empaticti k rodicum co se boji o sve deti, tak budete mit napeti vic. Za me byli nektere dily trochu nudnejsi, hlavne prvni a potom par prodtrednich. Celkove to ale beru jako zajimavy pocin, prave diky originalite a dalsim prvkum napeti. Chvilema i kvuli prekvapenim, ktere jsem uplne necekal. Celkem nejodrenejsi 4ka, ktera muze byt 3,6*. ()

Monikka

Mě to prostě vždycky hrozně naštve, když na to 8 dílů koukám a stejně se nedozvím, kdo je vrah... Polovina dílů by taky bohatě stačila. Na mě zbytečně pomalé tempo, celé to bylo zbytečně roztahané. Že jde hlavně o téma pochybností nad vinou/nevinnou jsou z toho cítit na míle daleko už od prvních dílů, takže 8 dílů na to fakt nebylo potřeba. Atmosféra je určitě hutná, psychologie postav propracovaná, i když postava Jacoba je tak nečitelná, že celou dobu nevíte, co si myslet. Ale já ty neuzavřený závěry prostě nemám ráda, u mě to seriál hodně srazilo dolů. ()

lubica1995

Americká dráma , ktorú som chtiac nechtiac musela porovnávať so seriálom Mělas to vědět / The Undoing .. Dokonca ( ale to je moja chyba.. videné hneď po sebe) tam boli aj rovnaké dialógy . V rozhovore s právnikom.. Toto je myslím HBO a ten druhý seriál je Apple. Pravdepodobne ide o nejaký druh rivality ako Pepsi a Coca... ale o tom som nechcela. :) Dramatické to bolo...Od prvej minúty až po záver.. až tak predramatizované, že záverečné tri minúty som musela pozerať na tri krát, lebo som vždy zaspala a "unikol" mi záver.. a vlastne som zistila, že neunikol.. Vadil mi vzťah..aký mal otec so synom.. vadil mi vzťah syna s matkou.. ani jediný dôverný rozhovor o tom, čo sa vlastne stalo. Od momentu, ako otec zahodil nôž... ma to prestalo držať v napätí, že čo sa vlastne stalo, lebo to bolo veľmi nepochopiteľné rozhodnutie.. ( ide o fiktívny príbeh, že? Inač by som to chápala.. ak by to bolo na základe pravdy natočené..) Kapitán amerika ako otec bol hrozný.. neverila som mu, že mu záleží na svojom synovi. Možno skôr do nejakej sladkej komédie alebo dramatickej rodinnej sci-fi.. ale ako otec tínegera zlyhal. Ale Michelle Dockery by som dala oskara.. Prvý krát som ju videla vo filme prejaviť uveriteľné emócie. ()

Poga

Přátelé. Ak máte Apple TV, toto si pekne pustite. Skvelá limited series, ktorá ukazuje, že aj v US sa vedia inšpirovať severskou filmárčinou. Dobrý hutný scenár (podľa knižnej predlohy), komorné dialógy, parádna kamera a super atmosféra. A vôbec vám nebude vadiť, ako som sa aj ja najprv obával, Captain America v jednej z hlavných úloh. Fakt dobré. ()

hotanka

Nevím, jestli dechberoucí, jak se tu píše. Spíš rozvleklé, depresivní a lehce bezradné. Scénáři nelze upřít nápaditost, ale pohromadě to příliš nedrží. Jediné dvě postavy, kterým jsem výkon věřil, byly paradoxně pedofil a děda v lapáku. Ani linka se soudním porcesem mě nijak nenadzvedla ze židle. Jestli chcete vidět opravdu skvěle napsané soudní drama, mrkněte na Turturra  s Ahmedem a jejich koncert v https://www.csfd.cz/film/343181-jedna-noc/prehled/. Taky osm dílů, ale úplně jiný biják. ()

Barracuda_

"I want the truth!" … Pokud dospějete do fáze jako Laurie, asi budete koncem poněkud zklamaní. :) Nicméně hledání jakéhokoliv důkazu (ne)viny, intimní pohled do rodiny Barberových, sledování psychologie postav a vyvrcholení u finálního soudu je nervy drásající. Hra s divákem, která pohltí a už nepustí. Perfektní. Bonus: velice poslouchatelný soundtrack. ()

Hladas43

Po všech stránkách super seriál. Napětí by se dalo krájet. Ale ten Konec se mě nelíbil. SPOILER ALERT Nemám rád otevřené konce. Zvlášť u seriálu u kterého strávíte 8 hodin života a vlastně nezjistíte jak dopadl. Ale jinak super. Takže kvůli konci jen 4* ()

user1982

tak tento seriál vo mne bude rezonovať ešte hodne dlho. Až do poslednej časti človek nevie kto to spravil. * * * * * * * S P O I L E R * * * * * * Určite to spravil Jacob, všetko ku tomu viedlo. Hľavne jeho posledné doznanie v aute. Aj keď sa priznal len aby matka spomalila, i tak sa choval poväčšinou divne. Napr v Mexiku v hotelovej izbe keď odišiel z tej beach party. Ale najviac bolo asi presvedčivé to že aj keby našiel Bena mŕtveho a zo strachu z miesta činu utiekol, vôbec sa nechoval divne, skôr naopak. Smial sa, vtipkoval a pod. Scéna keď bol dieťa s bowlingovou gulou tiež nebola nepostrehnutelná. ()

MarqueeMoon

OBSAHUJE SPOILERY: Konfrontácia s obvinením syna z vraždy spolužiaka a rozpad rodiny, to je hlavná premisa vynikajúceho seriálu Defending Jacob, ktorý je podľa mňa to najlepšie za posledné roky a vôbec, najmä vďaka charakterom jednotlivých postáv, pútavej atmosfére a výbornej zápletke. Rozklad rodiny, ktorá bola od začiatku poznačená neúprimnosťou - nezanedbateľný fakt zamlčania minulosti Barbera Seniora. Môžme sa iba domnievať a dohadovať, čo by spôsobila pravda vo vnímaní Laurie na Jacoba. Spojila si jeho patologický výstup na bowlingovej dráhe s možnými genetickými predispozíciami a vyhľadala by napríklad radu od psychológa? Sú to iba dohady, no z toho plynie klišé, nie len, že lož má krátke nohy, ale sa skôr či neskôr môže a väčšinou prejaví s devastujúcimi následkami, a čím väčšia lož, tým sú následky horšie, či už priame alebo nepriame. Postava Billiho Barbera je na ploche dokopy 10 minút, no už tu je vidieť sklony k výbuchom a prehnaným reakciám. Andy tiež nie je príkladom sebaovládania, čo nám ukázalo niekoľko scénok, čo aj keď bol vo veľkom strese, nemožno ospravedlňovať - tak ako za každú cenu vytesnovať a ospravelňovať každý čin Jasoba - pretože rodičovská láska môže byť najslepejšou. Jacob na pohľad tichý, slušný chlapec si vybíja svoje sklony vo fantáziách na internete, obľubuje nože, stavia sa do pozície tichej obete, no počas celej série si môžme všímať jeho divné správanie a neprirodzené reakcie, no čo viac, je to manipulátor, bez šitpky svedomia a empatie. Keď prišiel deň D a našiel sa zavraždený spolužiak, kde sa podozrivým č. 1 stal Jacob, starí démoni začali prenasledovať Andyho. Vedel už vtedy v hĺbke srdca, že by bol Jacob také niečo schopný spraviť? Ako dobre pozná svojho syna? Seba totiž veľmi dobre, aj rodinnú históriu. A Laurie? „vražedný gén“ sa dedí po matke. Ako mohla, aj keď bola presvedčená, no stále nie absolútne presvečená, čo Jacob spravil, napáliť autom do steny a pokúsiť sa zabiť vlastného syna? A Ďalšia vec, klamala o tom keď tvrdila Andymu, že sa snaží na ten deň rozpomenúť. Vzápätí sa týrala predstavou, že keď sa chlapec zobudí, môže si myslieť, že to spravila naschvál, ale ak sa nepamätá na nič z tej nehody, prečo jej čo i len na um zíde, že by to mohla chcieť spraviť naschvál? Myslím, že úmyselne klamala Andymu a rodinu chcela naspäť aj za cenu ďalších klamstiev. Klamal každý z rodiny a pri mnohých príležitostiach. Seriál ponúka mnohé náznaky a každý si ich môžme vysvetliť všelijako, a to je super! Verím, že kniha ponúka hlbší pohľad do duše postáv, preto mám chuť si ju prečítať a porovnať. Zhrnuté, podčiarknuté, naozaj vynikajúci seriál, ktorý kladie morálne dilemy a núti nás zamýšľať sa o živote, rodičovstve, ľudskej prirodzenosti, pretvárke, láske, šikane, médiách, sociálnych sieťach. Otvorený záver? áno v zmysle, ako by sa ďalej vysporiadala rodina s novými faktami a situáciami. Aj keď by bolo možno zaujímavé sledovať ďalší vývoj, osobne mi absolútne stačí takýto záver a dúfam, že žiadne pokračovanie nebude. Život nakoniec neponúka jednoznačné závery. 5/5 () (méně) (více)

vecnevysmata

Neúnosně natažená klasická detektivka, která není ničím objevná ani originální a slušely by jí maximálně dvě filmové hodiny. Řada momentů je silně předvídatelná. Herci ve mně nějak nedokázali vyvolat žádné emoce, bylo mi celou dobu úplně jedno, co se s nimi děje i kdo je vrah. Upřímně nevím, proč jsem to vůbec dokoukala. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů