Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

Bozvav

Děda kriminálník, matka přecitlivělá, depresemi zmítaná hysterka, výchova ve stylu, nic mu neřekneme, aby neměl chudáček synek nějaké to traumíčko a pak se diví, že vychovali sociopata. Chudák Kapitán "Elasťáky mi seknou" aby se z toho zvencnul. Téma parádní, ale bylo to dlouhé, utahané a celé takové ulepené, jak  makarón na stropě. Michelle ja sice nesympatická osoba, ale herečka je dobrá. Kdyby z toho udělali dvoudílný film, tak asi bomba. Ten spratek mne neskutečně iritoval, takže to zahrál fakt dobře. Za mne 55%. ()

Warhorr

Tak tohle bylo něco pro mě ! Já vlastně ani nevím, proč jsem to téměř přes dva roky odkládal. Nejraději bych si nafackoval. Jedna z nejdepresivnějších a nejponurejších krimi minisérií, které jsem kdy viděl. Naposledy jsem takový pocit měl u The Killing a první série True Detective. Jakmile vidím, že v hlavní roli mi někde hraje týpek z Marvelu a všech těch podobných hovadin, začínám být značně skeptický. Tady mi to však Evans nandal a totálně mě zničil. No to vlastně úplně všichni. Tady není postava, která by mě nebavila, nebo mě vyloženě něčím srala. V drtivé většině je tento seriál z pohledu rodiny a není to zcela čistokrevné krimi s klasickým vyšetřováním, jako již u zmíněného The Killing nebo Mare of Easttown, ale to mi vůbec nevadí. Na vlastní pěst tu začne pátrat sám otec, který se ocitne tentokrát na protější straně barikády, a musí tak vlastně bojovat se svými kolegy a policií, aby dokázal že je jeho syn nevinen. Nedokážu si ani vzpomenout, kdy se misky vah tak přehupovaly. V jednu chvíli jsem si byl jist, že je syn vinen, v dalším díle jsem úplně změnil názor. Tohle je zde vylíčeno skvěle. Člověk vůbec netuší, jak tohle celé skončí. Když na scénu nastoupí J.K.Simmons, má to zase o něco větší grády. Defending Jacob není však jen krimithrillerem ale i hodně nepříjemným dramatem že života. Tím co se stalo, netrpí jen synátor, ale i rodiče. K těm se začne okolí stavět zády, jsou v podstatě na všechno sami a musí se tak poprat se všemi vnějšími vlivy, a že to bude drsný boj. Soudní proces je třešničkou na dortu. Poslední díl je totální mazec. Někdo asi bude naštvanej, nerad bych spoileroval, ale možná jsem si to i takhle nějak představoval. Ať si udělá finální úsudek každý sám. Skvost. Pecka. Bomba. Doporučuji. ()

anatheman

Velmi milé překvapení. Brilantní krimi thriller s neotřelým scénářem, který se snaží vyvarovat všemožných žánrových klišé. Celá série je velice napínavá a gradace ve finále je vskutku grandiózní. Závěr je možná trochu nastavovaný a lehce extrémnější, ale podle mě funguje velmi dobře. Seriál není zcela vyřešen, ale ucelený je. Nedovedu si představit, že by měla vzniknout další série. Je třeba také zmínit herce. Zprvu mě motivovala moje oblíbená Michelle Dockery, která se úspěšně vymanila ze své downtonské škatulky. No a Chris Evans? Také výborný. Tak tedy konečný verdikt - 5 hvězd! ()

pumpkinqueen

Jedním slovem - Páni! To tedy byla jízda. Jestli něco dominuje v tomhle rodinném dramatu, pak je to rozhodně napětí. Přichází na scénu takřka okamžitě a odchází až v poslední minutě osmé epizody - a to nemyslím obrazně. Naprosto upřímně jsem byla napnutá až do závěrečných titulek. Jedná se o krátkou sérii, ale ta propracovanost jednotlivých postav je ohromná. Dlouho mě žádný seriál nechytl tolik, aby mě doslova připoutal k židli a nepustil, dokud jsem ho celý nedokoukala. Jednoduše jsem nemohla přestat. Jaeden Martell mě znovu přesvědčil, že je perfektním mladým hercem a že to dotáhne daleko. Tahle role pro něj byla jako stvořená. ()

Charlie84

Nahoru to táhne Simmons a...a to je asi tak všechno. Jak to muselo být drahé, tak je to nudné. Vidím dokonce styčné plochy s Kingovým Outsiderem, ano až tak. Poslední epizoda naťukne, o čem to celé mohlo být, leč je to především zásluha předlohy, s níž scénáristé pracovali velice líným způsobem. Velice, velice líným. Nudné dvě. Smutné. A aby si to mohlo dovolit neexistující rozuzlení, to by fakt musela být o dost jiná třída. ()

Jajar

Detektivní thriller a rodinné drama s Chrisem Evansem v hlavní roli. Defending Jacob má skvělý scénář s dobře napsanými postavami, vypointovanými dialogy a napínavou zápletkou. Divácký zážitek umocňuje temné a chladné, severské zpracování. V některých fázích působí seriál poněkud zdlouhavě (prostřední část), ale v závěru graduje a poslední dva díly nenudí ani minutu. ()

ER

Parádní psycho krimi,kde hutnou atmosféru vytvoří pochyby o sobě samém. Kde slůvko mohlo (se to tak stát?) nadělá více problémů, než nůž v zádech. Excelentní herecké výkony pak jen potvrzují kvalitu seriálu, který patří na špičku žánru. ()

bono22vox

Pecka. Díl od dílu skvělá atmosféra, která pomalým tempem nabírala na obrátkách... A závěr? Nezklamal, ale pokud si přečtete knihu, budete překvapeni a zdrcení ještě víc... Apple zabodoval. Herci Top výkony... ()

deLaFere

Seriál plný klišé, scéna s nalezením Jacobova nože dokonale charakterizuje současnou společnost. V minulosti se říkalo, že každý správný muž má u sebe nůž, dnes je to pomalu trestný čin. Problémem seriálu pro mě bylo, že jsem mu nevěřil. Mám alergii na ty dokonale šťastné americké rodinky a trapností tu zavánělo to pomalé rozkrývání minulosti, Prostě tohle ne, je to příšerně laciné, ()

Karp

Ale ale, vydařený seriál od Applu podle velmi dobré knižní předlohy. To jsem ani nečekal. Podstatné je, nakolik se divák dokáže vcítit do postavy rodiče, jehož dítě je obviněno z vraždy. Rodiče, který čelí obavám, nejistotám i pochybám. Kdo toho není schopen, seriál neocení, protože to je také základ emociálního vyznění a hlavně dopadu celé série... Ale když už nic jiného minimálně herecké výkony si nějaké směšné hodnocení nezaslouží. 85% ()

E lan

Povedený napínavý seriál, přiměřeně dlouhý, vynikající výkony a jen trochu malá výtka ne tak geniálnímu rozuzlení. Ale jinak super! ()

Margarettka

Brilantně zpracované krimi drama s vynikajícím obsazením. Postava hlavního "hrdiny" se pohybuje někde na pomezí uzlíčku neštěstí, co neumí do pěti počítat, a chladnokrevného psychopata. S postupujícím vyšetřováním jsou postupně vikláni nejen rodiče, ale i diváci. Nejistota, ke kterému pólu se přiklonit, seriál provází až do konce a zaručuje tak, že budete přikováni k obrazovce po několik hodin v kuse. Nechtěla bych zde být v kůži rodiče... ()

etkrson

Hodně silný 4*.. Výborný, napínavý drama s tajuplnou atmosférou a to hlavně díky dokonalýmu hereckýmu obsazení. Od civilního Evanse, kterýmu tyhle otcovský role neskutečně sedí, pak mega rozebranou ženušku, až po klučíka u kterýho nevíte jestli vychováváte andílka, nebo malýho Damiena...Jen závěr bych trochu víc poladil... ()

alldo.raine

Toto se Applu moc povedlo.Vše pracuje jak má. Vztahy mezi postavami jsou vykreslené skvěle. Kluk je super divnej ale celé hlavní trio hraje fantasticky svůj part. Do úplné spokojenosti mi chybí jen větší vyváženost mezi díly. Hlavně konec je naprosto strhující a poslední 2 epizody byla jízda. Ale to je jen malá výtka. Pořád je takto zdařilých seriálů jak šafránu. Jen tak dál jablíčko. A pane Evans, klidně si zase něco zprodukujte, pokud to bude alespoň z poloviny tak dobré jako toto. Silné 4*. ()

Stillborn83

Obsahuje spoilery... Poctivá kriminálka, ktorá však hrá na atmosféru a pocity. Presne tak, ako to mám rád. A navyše, veľa z deju sa odohráva aj v súdnej miestnosti. Miestami je to trošku rozťahané a možno by neuškodilo, keby Defending Jacob mal o 2 časti menej, nevyhneme sa ani pár klišé, ale v konečnom dôsledku to zas až tak nevadí. Je to hĺbkový pohľad na rodinu a jej správanie po tom, čo je syn obvinený z vraždy spolužiaka. Ale spáchal ju naozaj? Do toho pekne zapasuje aj starý otec odsúdený na doživotie za vraždu a znásilnenie. Veľmi sa mi páči, tak trochu otvorený koniec (nemyslím však, že by sme sa dočkali pokračovania), tu išlo tvorcom o to, aby to diváka prinútilo rozmýšľať...   Chris Evans nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu bol výborný. Nad všetkými však za mňa vyčnievala Michelle Dockery (známa aj z ďalšej parádnej minisérie Godless). Dokázala úplne dokonale zahrať matku, ktorá chce stáť za svojim synom, no je na pochybách a nevie, čo si má o tom celom myslieť, zároveň pochybuje o sebe samej ako matke. Jej vnútorný boj ma na tom bavil asi najviac. Briliantný výkon. Veľmi dobre im sekundoval aj Jaeden Martell ako mladý Jacob a mňa neskutočne potešil aj J.K. Simmons ako Jacobov starý otec odsúdený za vraždu a znásilnenie...   Apple TV sa blysol. Za mňa za posledné obdobie druhá parádna kriminálka po Mare of Easttown z dielne HBO. ()

Heyyy

MOŽNÝ SPOILER. Narozdíl od ostatních mě to nechytlo úplně od začátku, první tři díly byly dost pomalé a vlastně ani případ nevzbudil až tak moc zvědavosti, v lecčem mi to připomnělo Mělas to vědět... (obvinění dítěte, zbraň u něj v pokoji, odvrácení přátel od obviněných, rady právničky před soudem,...) Od 4. dílu mě ale víc než případ sám začala bavit hlavně ta psychologická sonda do života obviněných a to se táhlo až do posledního dílu, kdy míra pochybností způsobila to, co způsobila. Poslední čtyři epizody nabraly spád a byly už vážně lahůdkou. Stále si myslím, že by mohlo ubýt dílů a té americké teatrálnosti při soudu, ale kolem a kolem to vážně stálo za to. 4,5* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů