Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

Trailer

agentmiky

Za poslední roky jeden z nejlepších dramatických seriálů po všech stránkách. Čekal jsem dle recenzí a všeobecných pozitivních ohlasů nadstandardní podívanou, ale věřte mi, tohle je ještě lepší. Herecky nesmírně silná záležitost, ústřední trojice hlavních postav bezesporu nezklamala. Od Michelle Dockery jsem čekal luxusní výkon (což splnila, takže se překvapení nekonalo), dále mě kladně překvapil i Chris Evans (doufám, že do budoucna bude obsazován do typově podobných rolí, v těch dramaticky vypjatějších momentech seriálu podal neskutečně procítěný a naturalistický výkon, dokonce i husina se dostavila). Ale Jaeden Martell je za mě tím pravým jádrem tohoto projektu, bez něj by byl výsledek pouze poloviční. Ten má do budoucna našlápnuto skvěle, neznám moc věkově podobných herců, kteří by na tom s nadáním byli podobně. Samotný příběh s vámi mává jako s nějakou hadrovou panenkou, fakticky ty zvraty (a že jich je) ve vyvolají jen údiv a šok, že se z toho budete vzpamatovávat dlouho. Závěr jsem čekal sice o malinko odlišnější, to nic nemění na tom, že i tato varianta uzavření této zapeklité zápletky měla něco do sebe (ten poslední záběr top). Apple TV se vytasil s opomíjeným klenotem. Za mě 9/10 ()

M.i.k.e

podařené,místy až psychologické drama,jehož největší devizou je práce s postavami.Myslím,že kdokoliv kdo by se dostal do podobné situace,kdy by jeho vlastní dítě mělo být obviněno z vraždy si (ne)dovede představit to dilema mezi důvěrou a pochybami.Nemluvě o reakcích okolí atd.Tady se navíc Tyldum nebojí jít úplně standardní cestou,což dokazuje ne zrovna běžný závěr,který vlastně - spoiler - nedá uspokojivé rozhřešení,stejně tak jako by ho dost možná nedal reálný život...80% ()

vnimatkrasu

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Landayova předloha se táhne jako sýr. I proto obdivuju, jak ji Bomback dokázal přepsat do kvalitativně rovnoměrnýho, solidně gradujícího rodinnýho hororu. Se sedmou soudní epizodou, která je fantasticky napsaná. S herci, který někdo na svý role vybral neuvěřitelně dobře. Dvakrát škoda, že drsnej závěr z knížky, díky kterýmu si čtení pamatuju i po těch letech, je tu trochu na sprosťáka obroušenej do hladka. Změna neprospěla. A přistřihla jednu hvězdičku. ()

sofiapetra

Opravdu vynikající seriál, psychologický, ale přitom velice napínavý. Capitán America dostal (nebo si ji koupil - když film i produkoval, to je fuk) konečně skvělou a chytrou civilní roli, ve které nezklamal ani v jediné scéně. Ale i Michelle Dockery hrála maminku až na krev - bylo snadné se vcítit do obou rodičů. A zároveň převelice děkovat osudu, že tohle nás snad nikdy nečeká. Připomínku bych měla jen ke stopáži, myslím, že šest dílů by bohatě stačilo - a mohlo to být našlapanější až k úplné dokonalosti. Budu doporučovat všem, koho znám. :) ()

FilmFan24

Výborný kriminální seriál ve kterém herecky excelují Chris Ewans, Michelle Dockery a Jarder Martell a kde samotný brutální zločin není hlavní prioritou. V popředí zájmu je výborně vykreslená atmosféra a dopad podezření ze spáchání vraždy syna z dobré rodiny. Bylo před a bude potom… jak žít zase jako rodina normálně po osvobozujícím rozsudku? Je to vůbec možné když zůstaly pochyby a ne zcela zodpovězené otázky? Jaká je cena pravdy? Mnohé zůstalo nezodpovězeno a obestřeno tajemstvím což je parádním tahem na branku. ()

• V pokoji Sarah Ghrol (Jordan Alexa Davis) si můžeme všimnout plakátu „Zdeňka Černý: The greatest Bohemian violoncellist“ od českého malíře Alfonse Muchy. (Richard.Jezd)
  • Pôvodný autor príbehu William Landay pracoval ako asistent okresného prokurátora v Massachusetts predtým, ako sa stal spisovateľom. (Weezy22)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)