Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

mls

De Nira som videl v pomerne veľa filmoch a bolo si ho ťažké predstaviť ako komika. Jeho výkon nakoniec nie je taký presvedčivý, ako ostatné výkony, no uspel. Môžem jeho postave veriť a to je pre takúto komédiu základ pre to, aby nevyznievala trápne. A veru že ani nevyznievala, bola naopak veľmi príjemná a nebola komédiou len podľa mienky producentov. Naozaj pobavila. ()

jesus666

Tento film stojí a padá na scenári a jeho interpretoch De Nirovi a Crystalovi. Obidve zložky sú nadpriemerné. Príjemná inteligentná komédia. ()

mala_kea

Velmi laciný příběh, který je doprovázen skvělými glgy, úžasnými hereckým výkony, povedenou režii a svéráznou kamerou. Od Nira jsem nějak komediální výkon nečekal, tím více mě překvapilo, co všechno dokáže. Nesmím však zapomenou, že De Niro už má ty svoje mafiánský role za sebou a určitě by mu přidalo, kdyby se pokusil ze sebe shodit sako a obléknout si třeba brusle. Jednoduchá, přesto docela zábavná variace na drsné hochy v komediálním přebalu. ()

Luk Skywalker

Je dost možné, že De Niro ovlivnil tento snímek do té míry, že kdyby tam nebyl, tak to dostane o jednu hvězdu méně. Ale nic to nemění na faktu, že psychicky nevyrovnaného mafiána hraje skvěle, dále jsou ve filmu vtipné hlášky a úvodní píseň se skvěle hodí k mafiánskému úvodu. ()

helloween93

Vtipná komedie o tom, že i mafiáni mají lidskou stránku. De Niro mafiány umí stejně dobře, jako Billy Crystal civilní role. Ještě pobavil Joe Viterelli, kterého jsem snad v jiné než mafiánské roli neviděl. :D ()

Faila

Takovéhle komedie mám ráda - jsou pohodové, dobře zahrané, dobře vypointované, příběh není vyloženě o ničem a ačkoliv jsou vlastně docela jednoduché, nejsou vůbec hloupé. ()

Rathalos

Vyborna krimi komedia s vybornym Robertom De Nirom a Billy Crystalom,nasmial som sa pozehnane,rovnako i u dvojky,u mna plny pocet v oboch pripadoch...:-) ()

MickeyStuma

Gangsterský příběh ve spojení s komičností. Nápad dobrý, avšak s ohledem na remake ´Oscar´ se Sly Stallounem kde to zkusili také a který naprosto propadl, u tohoto snímku krapet vznikaly obavy, ale jak je vidět, zcela zbytečně. Herecký koncert dvojice Robert de Niro a Billy Crystal pobaví ve všech svých aspektech a to hlavně na základě velmi dobře odvedeným sofistikovaným scénářem. Takový kontrast mezi dvěma rozdílnými osobnostmi až překvapuje. Oba žánry jsou vyvážené a plné důvtipu. Snímek má za úkol pobavit a to se mu daří. Tady filmaři odvedli dobrou práci. ()

galiyosha

Ten záver - to malo byť čo?! Neviem, či niekomu tá absurdita pripadala vtipná, ale pokaziť tak sľubne sa rozvíjajúci film nechutne sileným "vyvrcholením"... to je skoro na žalobu. ()

Besyn

Tak tahle dvojička gangster-psychiatr (De Niro-Crystal ) skutečně nemá chybu,ale nezasmál jsem se tolikrát,jak bych čekal.I tak je to super a zvlášť bych chtěl pochválit parodii na Kmotra ( koupím ti nějaké ovoce). ()

plagjoklas

Jojo! Parádna mafiánska komédia. Deniro ako vždy skvelý, no ako takéhoto zlomeného a zároveň zábavného gangstra som od neho nečakal. A billy Crystal je skvelý. len mi je ľúto že túto schému akáje medzi mafiánom a doktorom začali kopírovať v brak Môj sused zabiják 2 ()

Joeey

Docela mě ten film pobavil. Co chtít od průměrné či nadprůměrné (tento případ) komedie víc? Většinu slabin, které film má, jsem si uvědomil, až když jsem si o nich přečetl v sousedních komentářích. Ještě bych možná měl zmínit, že jako první jsem viděl dvojku (Přeber si to znovu), ale myslím, že to mé hodnocení příliš neovlivnilo. Oba filmy jsou nenáročné komedie, kde - jak jsem se přesvědčil - není znalost jedničky nutná k (ne)docenění dvojky... ;-) Ke Crystalovi a De Nirovi jsem se vyjadřoval u zmíněného druhého dílu, to samé (že si jako dvojice sedli) platí i tady. ()

-soch-

Celkom príjemný film. Výborný herci DeNiro a Crystal - toho som už dávno nikde nevidel. O týždeň pokračovanie, teším sa. Škoda, že Lisa Kudrow v tomto filme mala málo miesto a zdala sa mi tam akási zbytočná. V slovenskom znení: ŠTEFAN SKRÚCANÝ, PETER RÚFUS, BIBIANA ONDREJKOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ ()