Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Jiří K.

Robert De Niro výtečně, ale co ten závěr??? To se skutečně žádný americký film neobejde bez divokých stříleček a efektních explozí?? Odpoví mi někdo? Mezi 3-4 hvězdičkama. ()

islanzadi

Mafián s psychickými problémy? Proč ne. Robert se v této roli vyloženě vyžívá a baví ho to. Tento film je prostě komedie s velkým K. A hláška "Já tam jít nemůžu, protože jsem blbej a všichni to o mně vědí." nemá chybu. ()

Davej

Jde o zcela průměrnou komedii, která sice chvílemi poměrně pobaví ,ale přívlastek inteligentní bych pro ní věru nepoužil. Spíš občas trochu nedomyšlemá a bez pointy. ()

Shakeus

Jo jo, docela sranda. Ideální na odpočinek. Samozřejmě pro mě největší lákadlo De Niro, ten umí zahrát všechno, a parta mafiánů. ()

Pretender

''The other day, I was watching a commercial with a kid playing with a couple of puppies, I cried for forty five minutes! You slap a pair of tits on me, I'm a woman!'' ()

Bohemák

I když je to opravdu zábavný film plný osvěžujících hereckých výkonů, trochu musím chápat nářky de Nira nad tím, že scénáristi mu píší už pouze trochu připitomělé role. ()

Paity

Vcelku příjemná záležitost, kterou si sice nepustím každý druhý víkend, ale i tak velmi dobré. Hlavně ale kvůli dvojici Robert De Niro a hlavně Billy Crystal. ()

J.F.B.

Spojení De Niro & Crystal funguje velmi dobře, humor pobaví, aniž by sklouzával k trapnosti, mafiánské prostředí dodává snímku na zajímavosti – ovšem zda by to fungovalo tak dobře bez De Nira, toť otázka... ()

Bouřňák

Určitě nejde o nikterak vyjímečný film, ale hlavní protagonisté zvládli své role velmi dobře a diváka skutečně pobaví - což bylo zřejmě hlavním cílem tohoto filmu. ()

Drc

Slušná komedie s trochu pomalejším začátkem. Zábavnost spočívá hlavně v dialozích a komentářích, děj ustupuje do pozadí. Místy je to i trochu nudnější. ()

Wishkah

Ta vynikající De Nirova sebeparodie a skvělé zmatkářství Billyho Crystala mi dokáže vždycky spolehlivě vykouzlit úsměv na rtech ()

Pablinho

"I'm gonna see you next week but Steve never wants to see you again..." :) Parádní inteligentní humor i výborný výkony herců, kterym jsem věřil každý slovo, i když De Niro občas přehrával - scéna, kdy se rozbrečí jak malej kluk, je hodně falešná :) Každopádně tahle gangsterka s občas vážnou i humornou notou příjemně pobaví, byť to neni žádnej celovečerní trhák. Jo, a Kudrow je trošku otravná, to asi ten hlas... ()

Ixbalanke

Průměrný ale příjemný film hlavně pro ty, komu stačí se už jen dívat na Robertovu tvář:) Povedené jsou nepovedené záběry na konci filmu - natáčení muselo být zážitek... ()

Paldiny

Po 2x už nie taký záchvat bránice, ale niektoré hlášky od De Nira - Billy Crystala - Viterelliho zostávajú večné. Čo už nie, tak príbeh aký pri opakovanej projekcii začnete vnímať o čosi viac a zistíte že nemá čo ponúknuť, len rutinérsky využíva mafiánske prostredie. Samozrejme pohľad zo strany psychiatra liečiaceho vymäknutého mafiána a v závere pred hlavami ostatných rodín kmotrovsky fackujúceho Luca Brasiho je v skutku nezabudnuteľný. Síce De Niro v roli prehrávajúceho sem - tam svoju postavu prehráva až moc a typické priestrely mozgovej kôry v popravách chýbajú i tak "Analyzuj" predstavuje silne nadpriemernú komédiu s fungujúcimi narážkami na slávne kúsky a vtipnými slovnými prestrelkami. ()

Asmodin

Pro mě zpopularizovaná gangsterská klasika. Moc se o to téma nezajímám a Kmotra jsem zatím neviděla (nečetla), ale taková díla jsou někdy nejlepší cestou jak zaujmout. Hned za Přeber si to znovu bych dala Ve jménu Angela. ()

Disease

Viděno premiérově více než 20 let po vzniku a paráda. Možná jsem nenáročný, ale vzhledem k současné produkci, kde se člověk zasměje tak 2-3x za film, je tohle fakt pecka. Navíc i příběhově je to konzistentní. ()