Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Master19

Humor Harolda Ramise je mi obecně dost blízký, nicméně toto se povedlo opravdu hodně. Až na Phoebe, kterou v "normální" roli prostě nějak nemůžu zkousnout, jsou tu všichni naprosto skvělí. ()

Všivák

Jo, pobavil jsem se. Konečně po dlouhé době nějaká vtipná komedie. Výborné obsazení. Herci byli zábavní. Trousili vtipné hlášky. Zas taková kadence to nebyla, ale stačilo. Nejvtipnější byl samozřejmě De Niro. Vzápětí za ním byl ten tlustej. U filmu jsem si výborně odpočinul. Na pět hvězd ale musí projít zatěžkávací zkouškou druhého zhlédnutí. ()

JohnSmith

Docela slušná mafiánsko psychologická komedie. De Niro je prostě mafián jak se patří a Crystal mu zdatně sekunduje. Fakt mě pobavila snová parodie na Kmotra. ()

Autogram

Mafián a jeho psychiater, to je kombinácia vhodná len na komédiu. Ich analyzovanie nemá konca kraja, niekedy to trochu preháňajú, ale čo už, keď je na tom založený celý film vrátane názvu. Pobaviť sa na tom dalo, ale žiadny super zážitok. Pre De Nira sparodovať skoro celú svoju predchádzajúcu mafiánsku kariéru určite stálo za to. ()

Nepi

Akčně ztřeštěná komedie s výborným Robertem De Nirem,který umí mafiány zahrát úplně bez problému a když se k němu přidá ještě mírně křečovitý Billy Crystal,tak nás dokáží dokonale pobavit... ()

spikey1

nepostavil se mi s milenkou. Vy máte milenku? nějaké problémy doma? Ne, jen s manželkou nemůžu dělat některé věci. Zkoušeli jste to probrat? Proboha doktore, ona tou pusou líbá naše děti! Co když ke cvokaři dorazí don? a ne jen tak ledajaký, protože De Niro si ze své alternace Vita Corleoneho ponechal asi už pro vždy dokonalý přednes. Pak se zavaří mozkovna i takové kapacitě jakou je Billy Crystal. Ačkoliv se spíše jedná o dialogovou komedii, nechybí tu pár skutečně kvalitních gangsterských přestřelek a klidně se Vám může stát že do Humrového salátu na svatební hostině přistane muž vyhozený z balkónu Hotelu, ve kterém jste ubytovaní, ale chce to klid, to přece k mafiánskému stylu života patří. Ramis dokazuje, že s dobrými herci utáhne komedii jakýchkoliv rozměrů. ()

giovanni3

Člověka na film naláká taková hvězda jako Robert De Niro, které sekundují Billy Crystal a Lisa Kudrow a ještě k tomu mafián v hlavní roli = člověk se těší... jenže opak je pravdou tak nějak jsme se nudil a málokdy se zasmál.. prostě jsme čekal víc a to jsme nedostal. FBI mi tu přišla taková uměle naroubovaná a ta snaha o atentát byla taky taková zvláštní do komedie.. nevím no.. Průměrné 3z5 ()

voleman

Vynikající a vtipná komedie z mafiánského prostředí. V tomto žánru snad ani nemá konkurenci a vše je ještě zábavnější tím že v ní hraje největší specialista na mafiány DeNiro, který si svou roli neskutečně užívá a celý film se tím dostává na úplně jinou úroveň. Není to sice film bez hluchých pasáží, ale jako celek se opravdu povedl, a celou svojí stopáž si udrží vaší pozornost a výborně pobaví. 80% ()

Sdoom

Dvojka De Niro - Crystal dělá tento film tím, čím je. Kdykoli jsou oba spolu před kamerou v interakci, tak se člověk prostě nemůže nebavit. A jak už tu několikrát padlo, způsob, jakým paroduje své dřívější mafiánské role, zdá se mi velice šťastným. Některé hlášky z tohohle snímku podle mě patří do zlatého fondu světové kinematografie. Ze všech De Nirových komedií, které jsem doposud viděl, je tahle jednoznačně nejlepší a hlavně tímhle filmem uzavřel svou hereckou kolonku s nápisem "zlatý fond", od té doby se angažuje v různých hovadinách, mezi kterými se pouze sem tam objeví záblesk kvalitního filmu. "There goes your fucking pillow!" :-) (Blu-ray, orig.) ()

Kaceris

De Niro si to v tejto komédii ako mafián s problémami úplne dáva, veľká škoda že neostal pri takýchto komédiach. Výborne scény, hlášky, scéna s párodiou na kmotra celkom potešila. Určite komédia, ku ktorej sa viackrát vrátim. ()

sedm.1

Překvapivě opravdu hodně povedená komedie, od které jsem to nicméně vůbec nečekal, neboť Robert de Niro ty své slavné mafiánské bosse parodoval, respektive spíš zesměšňoval, už i v jiných snímcích, ovšem tady to snad poprvé skutečně fungovalo, a to opravdu zábavně a vtipně. Už samotná zápletka je i přes svou jednoduchost a celkovou naivnost poměrně originální a svěží, s mnoha neotřelými nápady a i slušným tempem. Ústřední dvojice v podání Bylliho Crystala a právě Bobbyho de Nira je pak prostě dokonalá, jejich dialogy mají šťávu, jejich neustálé popichování je výborné a hlášky z jejich úst vyznívají ještě více dokonale, než jsou i tak. Navíc se zde tvůrci neuchýlili ani k nějakým zbytečným kýčovitým, či přestřeleným momentům, dokonce ani veškeré ty fóry nikdy nesklouzli k trapnému vyznění, což byl vážně šok, prostě si to jede na pohodové, nahláškované vlně, bez nějakých zbytečných odboček a experimentů. Harold Ramis zkrátka natočil znovu svůj typický filmový produkt, tedy jednoduchou, zároveň ale i velice zábavnou podívanou, s přímým tahem na bránu, tato komedie prostě stojí vážně za to, a já se u ní opravdu hodně dobře pobavil. ()