Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Robert De Niro ()

pakobylka

Vtipné momenty by tu byly, ale jako celek nepřesvědčivé, nevyvážené, místy dokonce trochu nudné a přihlouplé ... a kromě toho - nijak zvlášť dobře zahrané. ()

Juto

Dobrá zmes komédie a krimi. Medzi Robertom De Nirom a Billy Crystalom skvelé funguje komediálna chémia. 7/10 ()

Martrix

Překvapivě málo vtipných momentů., Resp. verbální humor odvozený z inteligentních dialogů, považuji za běžný způsob komunikace s lidmi v mém okolí, takže jsem se nenudil, ale současně ani nijak zvlášť nebavil. Ale samozřejmě oceňuji každý pokus o nehloupý scénář a komedii k tomu. Pravděpodobně ten mix s gangster krimi funguje líp na ty, kteří mají nakoukáno a vnímají tento film jako hříčku na hranici parodie. Což já nemám. Když ale přidám, jak dobře byly obě postavy obsazeny a špičkový český dabing, nemám problém zaokrouhlit hodnocení nahoru. ()

dr.fish

Robert de Niro je jeden z nejlepších mafiánů a tady v této parodii si svého gangstera se záchvaty úzkosti vystřihl opravdu s chutí. Film je to pohodový a nenáročný. Srážka dvou světů, světa zločinu a světa psychologů, je dobrý námět na komedii. 70% ()

sator

Když se vám osumkrát nepostaví není to žádná tragédie....Možná pro vás intelektuála. .. Kombinace šílená nápad skvelej.... ()

andrii

Přeper tíseň pavučin, rozkmotřené stavy. Přesyp přes síto emoční břemeno, stíny. S.O.S., utěšiteli, kterýžto s bravurou Freuda zbavuješ bezmoci mocného, muže v černém s baldachýnem,  aby nebyl sesazen ze sezóny fazón. Defraudantem zavedené úrovně, který (se) citově položí (na) tvrdou lóži. ()

hans500

Hodně vtipná komedie. Scénář a režie povedená, De Niro perfektně paroduje své vlastní role (Mafiáni, Casino, Nedotknutelní atd.) a ostatní mu zdatně přihrávají (hlavně Billy Crystal). Film je celkem krátký, není šance se nudit. ()

cocrHeLL

Paul Vitty (De Niro), velmi vlivný mafián, s psychickými problémy. Z tohoto tématu je zde vymačkáno všechno, co se jen dalo. Příjemný film s inteligentním humorem, kterým je film naplněn až po okraj. U hodnocení jsem hodně přemýšlel, zda 4* nebo 5*. Ale ke konci jsem se holt trošku nudil. 85% ()

Mrkvič

Přesně ta komedie, na kterou se dá dívat pořád. Ikdyž po letech člověk zkoukne třeba jen jednu část mezi reklamama v televizi, ví o co jde a znovu se zasměje dobrému humoru. Skvělé je vidět herce typu Palminteri nebo Viterelli v lehce netipických rolích v tipickém prostředí. O představitelích dvou hlavních rolí netřeba diskutovat. Ti jsou úžasní jako vždy. ()

lennyd

Jedné z hlav mafiánské rodiny, Paulu Vittimu (Robert De Niro) zabije jiná mafiánská rodina blízkého přítele. Paul toto těžce nese, a je nucen vyhledat psychiatra. Shodou okolnosti Dr. Ben Sobel (Billy Crystal) narazí do auta jeho bodyguarda, čímž se životy těchto dvou neslučitelných postav spojí. Dokáže Ben Sobel vyléčit citlivého mafiánského bosse? ... Většina podobných komedií těží z neslučitelnosti postav co se týče rasy (tisíce komedií s dvojicí černoch - běloch, atd), zde ale autoři využili neslučitelnosti povah, neřku-li povolání. Doktor, který snad nikdy ani nepřekročil rychlost je komfrontován s názory mafiánského bosse, kterému naopak nedělá problémy nic (až na vzpomínky na svého otce), z čehož plyne několik docela zábavných situacích. Nic, nad čímž byste se museli hluboce zamýšlet, ale svůj účel - pobavit - film splnil... ()

DonHUS

De Niro prostě mafiány umí a jde mu to i ve filmu, kde víceméně paroduje sám sebe. Na nějaký děj se tu moc nehraje, ale ubíhá to solidně a vtipy jsou na úrovni. Průměrná komedie, která neurazí a za jedno zhlédnutí určitě stojí. ()

shantim

De Niro se ale musel s těmi sprosťárnami vyřádit. Skvělý načernalý humor a výborní herci dělají z tohoto filmu výbornou zábavu. 75% hvězdiček ()