Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

(6/2013, DVDRip) / Ramisovky 90-tych a staršich rokov. Tieto komédie majú jednoznačne čo ponúknuť. Nie každý režisér vie zmáknuť námety ako v Multiplicity, Analyze This alebo Groundhog Day plnohodnotne na dve hodinky. Toto je aj prípad Multiplicity, jednoduchý ale efektný námet, skvelý Keaton a celková umiernená, ale stále veselá komedionálna atmosféra. (8/10)(3.1.2013)

• ripo

Komédia, ktorej komediálnosť oscilovala, ako vývoj teplôt počas roka..... Hlavne prvé dve tretiny boli na nevydržanie a stále som tŕpol, kedy už konečne niečo vtipného bude možné zhliadnúť. Tu jeden frk , potom nič, tu druhý frk a zasa dlho, dlho nič. Šťavu to začínalo mať až ku koncu, ale to nevytiahlo tento film nad priemer. Škoda - námet bol celkom sľubný ...(((16.4.2004)

Další SF, kde ta vědecká fantastika není důvodem, ale prostředkem. Klonování tu z technickýho, politickýho, sociálního, ekonomickýho či morálního hlediska není vlastně nijak rozebráno. Jediný pohled na věc, který se mi snad podařilo identifikovat, je optimistickynadsazený. Michael Keaton je přesvědčivý ve všech čtyřech svých inkarnacích a Andie naštěstí nedostala moc prostoru, a tak mi to nekazila (nesnáším, když se někdo směje horním rtem až k nosu). Není to komedie, kde by se člověk chechtal od začátku až do konce a nemohl přestat. Spíš než směšné je to úsměvné a spokojený úsměv diváka neopustí po celou dobu sledování a občas se proloží smíchem. Je to prostě oddychovka, žádný drama ani přetechnizovaný film. Spíš bych řekl rodinná komedie s troškou té romantiky. Osobně se na to podívám vždycky znovu a rád.(27.11.2006)

Zajímavá komedie. Jako fanouška seriálu 52 komiků & spol. mne velmi zaujalo jméno Michael Keston, a nebyl jsem tímto jmenovcem kdysi slavného komika vůbec zklamán. Naopak, hrál svou roli - vlastně čtyřroli - velmi dobře. K tomu hezký příběh, moje oblíbená Andie MacDowell... jo, bylo to fajn, hezky jsem si u toho odpočinul(21.7.2014)

Pohodová, nenáročná komedie se zajímavým námětem, z něhož se však možná dalo vytěžit mnohem víc. Jako vejce vejci nabídne spoustu úsměvných i bizarních momentů, žádné záchvaty smíchu se však nedostavily a u některých scén jsem ani neměla potřebu se smát. Nicméně, Michael Keaton a sympatická Andie MacDowell to spolu dokáží patřičně herecky rozehrát.(2.1.2013)

• - Michaelu Keatonovi se postava Douga nelíbila. Roli vzal až poté, co ji přepsali scenáristé. (Fenk)

• - Dougovo (Michael Keaton) auto BMW 2002 je z roku 1972. (rafix)

• - Ve scéně kdy se klony potkají v restauraci na záchodě, originál začne po hádce topit v umyvadle klon. Poté je střih a klon má mokré šaty ale suché vlasy. (Mydlivoj)