VOD (1)

Stavbyvedoucí velké firmy Doug Kinney je v práci tak vytížený, že nemá čas na milovanou manželku Lauru, na děti ani sám na sebe. Jednoho dne si ho všimne vedoucí vědeckého institutu, kde firma provádí stavební úpravy, a nabídne mu řešení. Dokáže naklonovat jeho dvojníka, který by zastal polovinu práce a Doug by se mohl věnovat rodině. Jenže ihned po úspěšné operaci se Dougové pohádají, který z nich je originál. Pak se domluví, a zatímco klon nastoupí do práce, Doug se věnuje rodině. Zatímco ve firmě všichni žasnou nad Dougovým novým pracovním elánem, skutečný Doug má brzy domácnosti a péče o děti plné zuby. A tak znovu navštíví institut a nechá si udělat dalšího dvojníka, aby za něj vykonával domácí práce a staral se o děti. Konečně si začne užívat, ale jeho radost netrvá dlouho. Jednoho večera totiž v posteli objeví se svou ženou i ženu třetího Douga. Navíc zjistí, že si jeho klony nechaly udělat čtvrtého, aby jim uklízel. Doug brzy ztrácí přehled a udělá osudovou chybu - odjede na výlet jachtou. V době jeho nepřítomnosti se situace tak zamotá, že ji klonové nezvládnou. Nejenže se všichni vyspí s jeho ženou, ale navíc přes jejich snahu přijde Doug o práci. Nastává chvíle, kdy je nutné situaci rázně řešit. (TV Nova)

elleyne

Úžasná střeštěná komedie,u které mám vyloženě záchvaty smíchu. Michael Keaton se čtyrrole zhostil dokonale.Dvojka spíš takový klasický "chlap",ktrerého nejvíc baví jeho práce,trojka je takový domácí typ, a čtyřka...:-D holt,klony se nemají dělat z kopie...to jeho"čau Steeeve" mě vždycky dostalo.Nebo když olizoval tu pizzu...A scéna,kdy Doug odjede,a všichni poruší pravidlo číslo jedna....nezapomenutelná :-D :-D ()

sedm.1

18.7.2020 Absolutně dokonalý, luxusní, pompézní, geniální, nezapomenutelný, prostě naprosto výjimečný herecký koncert Michaela Keatona, o kterém jsem sice věděl, že má komediální talent, ovšem co za exhibici předvedl zde, to mě totálně odrovnalo a já jeho výkonu tleskám ve stoje, pro mě jde o neskutečný herecký zážitek, který samozřejmě zároveň katapultuje celý film na absolutní vrchol nejzábavnějších filmů vůbec. Samotná zápletka je sice určitě krapet naivnější a prostější, ale v tomto případě to je úplně jedno, neboť já se od prvních minut neuvěřitelně bavil, a to ani nezmiňuji postupnou gradaci humorných scén, kdy jsem se vážně řezal smíchy jako blázen, prostě opakuji, TOP komedie, která mi navždy zůstane v hlavě jako ze řetězu utržená nálož ryzího humoru. ///////////////////////// Sice hloupý,ale pohodový příběh,ale naprosto geniální Michael Keaton,který zde rozehrává komediální koncert.Jen kvůli jemu stojí zato tento snímeček vidět! ()

zdenny

Tato starší, zábavná komedie nám ukáže, že není dobré zahrávat si s ohněm. A čeho je moc, toho je až příliš. Stavební inženýr si usmyslí, že kvůli své pracovní zaneprázdněnosti nemá čas na svou rodinu a tak se rozhodne vytvořit si klon. Najednou je spousta času, jenže klon se začne nudit a naklonuje se taky a potom ještě jednou. Jak ale toto všechno utajit před ženou a dětmi? Příjemná komedie, která se v roce 2000 proměnila ve sci-fi thriller "Šestý den". ()

Rattlehead

Taková milá ptákovina, občas se zasmějete. Největší osobností filmu je samozřejmě kameraman László Kovács, který spolupracoval s Bogdanovičem či Rafelsonem a také natáčel kultovní "Bezstarostnou jízdu". Michael Keaton odvedl dobrý výkon, Andie MacDowellová je standardně roztomilá. Osobně lituji, že toto téma nebylo zfilmováno u nás za komunismu, jako režisér by se nabízel pan Vorlíček nebo Lipský, to by mohlo být o dost povedenější než tato americká verze. ()

MickeyStuma

Oddechová komedie, která z tématu nevytěžila, co by mohla. Nechat si vyrobit vlastní klon, který by zastupoval v práci je výzva na spoustu nevyzpytatelných situací. Nejsou. To, že klon také nechal vyrobit klon, ty pak další a nepovedený je docela málo. Michael Keaton sice dělá co může, což si zaslouží obdiv, ale na záchranu slabého scénáře je to dosti málo. I přesto se tu několik humorných situací objeví, dávají však úsměv jen velmi lehký. Na odpočinek je tento snímek vhodný. ()

• Záběr, v němž jeden Doug hodí druhému Dougovi (oba Michael Keaton, samozřejmě) plechovku piva, měl původně být mnohem realizačně náročnější. Trikaři předpokládali, že pohyby obou Dougů nebudou dokonale synchronizované a že budou muset letící plechovku korigovat/vyrobit počítačově. Jenže Keaton dokázal v obou rolích předmět hodit a následně chytit tak dokonale, že bylo zapotřebí jen naprosto minimálních úprav. Postprodukčnímu třikařskému týmu to ušetřilo slušné peníze. (NIRO)
  • Michael Keaton (Doug Kinney 1-4) komentoval že "někdy mi 'přeladění' mezi verzemi postavy trvalo i půl hodiny. V roli Douga 3 jsem si vždycky snažil představit, že je mé tělo lehčí. Pár minut jsem se procházel a představoval si, že se vznáším. Doug 2 se pořád zabývá svým rozkrokem. Pořád se ho dotýká, nebo to aspoň naznačuje. Žije svým testosteronem. Tak jsem si řekl, že by bylo zábavné, kdyby byl Doug 4 fascinován Dougem 2, který není zrovna dvakrát sympatický." (NIRO)