Jako vejce vejci

Multičlovek

Ako vajce vajcu

Komedie / Sci-Fi

USA, 1996, 117 min

Zajímavý námět a těžká práce pro Michael Keatona. Ten se ale s touhle výzvou popasoval opravdu dobře a ukazuje, že je opravdu herecky zdatný, protože přece jen hrát postavu a ještě její další 3 klony s tím, že každý má zdůrazněnu trochu jinou vlastnost a je typický jiným chováním je kumšt a Keaton to zde zvládl dobře. Navíc je to i docela vtipné. Trošičku mě iritovala Andie MacDowell (její mimořečové vyjadřovací prostředky mi nejsou sympatické), ale nic zas tak dramatického, co by se nedalo překousnout. 67%(16.9.2010)

Pokud se chystáte dobře se pobavit a skvěle naladit, pak po tomhle filmu zcela zaručeně šáhněte. Je dobře vychytaný, Michael Keaton je ve 4roli prostě úžasný a jeho poslední klon je tak kouzelně jednoduchý a zábavný, že budete čekat na každý vstup s ním. Nás lidi lze připravit na budoucnost vážně, strašidelně, napínavě....tady si z toho tvůrci udělali pořádnou bžundu. Takže se pobavíte a zároveň Vás trkne, že od dobrého úmyslu k průšvihu je jen krůček :-))(19.3.2010)

Pohodová, nenáročná komedie se zajímavým námětem, z něhož se však možná dalo vytěžit mnohem víc. Jako vejce vejci nabídne spoustu úsměvných i bizarních momentů, žádné záchvaty smíchu se však nedostavily a u některých scén jsem ani neměla potřebu se smát. Nicméně, Michael Keaton a sympatická Andie MacDowell to spolu dokáží patřičně herecky rozehrát.(2.1.2013)

(6/2013, DVDRip) / Ramisovky 90-tych a staršich rokov. Tieto komédie majú jednoznačne čo ponúknuť. Nie každý režisér vie zmáknuť námety ako v Multiplicity, Analyze This alebo Groundhog Day plnohodnotne na dve hodinky. Toto je aj prípad Multiplicity, jednoduchý ale efektný námet, skvelý Keaton a celková umiernená, ale stále veselá komedionálna atmosféra. (8/10)(3.1.2013)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. To říkám na rovinu. Neznám moc filmů, které by se hodily na chvíle, kdy je venku hnusně, prší, tma, vy nemáte co dělat, nebo vás nic nebaví a chcete se nějak rozveselit. Michael Keaton, kterého jinak nijak extra nemusím, to tady rozjel na plné obrátky a třeba čtyřnásobné milostné vzplanutí je něco, na co se nedá zapomenout. :-)(18.4.2012)

• - Michaelu Keatonovi se postava Douga nelíbila. Roli vzal až poté, co ji přepsali scenáristé. (Fenk)

• - Dougovo (Michael Keaton) auto BMW 2002 je z roku 1972. (rafix)

• - Ve scéně kdy se klony potkají v restauraci na záchodě, originál začne po hádce topit v umyvadle klon. Poté je střih a klon má mokré šaty ale suché vlasy. (Mydlivoj)