Hollywood o něj nestojí a talentovaný Rudy Ray Moore se proto vydá vlastní cestou. V roce 1975 natočí pro černošské publikum film Dolemite. (Netflix)

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Nic extra to nebylo na to, že to Rotten Tomatoes zařadili do přehlížených pecek na nominacích Oscarech. Murphyho humor mi obvykle nevadí. Tady to mělo moc malý říz a kadenci. Jo bohužel jsem viděl dabovanou verzi. Co film podrželo je dobová černošská atmosféra a prostředí natáčení low-cost filmu. Trochu jako Diseaster Artist. Neurazí, nenadchne. Přesto jsem rád viděl Murphyho v kvalitnější roli než doposud spolu se skvěle ulítlým Snipesem. 50%. ()

rigby

Nebyl to žádný zázrak, ale stále velmi dobře natočený film. Navíc Eddie Murphy byl zcela uvěřitelný. Docela jsem se bavil, i když takové filmy zrovna nevyhledávám. ()

PamPero 1

Murphy is back! Dolemite Is My Name je životopisný, velmi obscénní snímek, kde postavu Dolemita velmi dobře a přesně ztvárňuje Eddie Murphy. Murphymu role sedla a je to setsakra vidět. Škoda jen, že Dolemite hraje víc na cenovou strunu a nejde víc divákovi naproti. 60% ()

Tomas_PO

Hmm, nuž veru neviem, či si práve tento film zaslúžil nomináciu na Golden Globes. Prvá tretina ušla, čakajúc, ako sa zápletka bude vyvíjať. No za polovicou začne byť zrejmé, že vyššiu dejovú ideu je čakať zbytočné a film začne stagnovať...a s ním aj pozornosť diváka. Nezachránil to ani comeback Eddieho Murphyho, či príbeh založený na skutočnosti. ()

tchempi

Eddie Murphy ještě žije, točí a v rámci možností je vtipný. Wesley Snipes opustil kriminál a žije. Chris Rock... i když si všichni mysleli, že po Smrtonosné pasti 4 chcíp... žije. Díky filmu Dolemite se to český divák dozví. A to je vše. Pro našince je sledování filmu srovnatelné s tím, když Amíkovi pustíte jakéhokoli Cimrmana. Jednou za půlhodinu se zasměje, ale ve zbylém čase vůbec netuší, která bije. P.S. Film nehodnotím, neb nejsem černoch žijící v 70. letech v Americe. ()

belinko

Že je to vlastne natočené podľa skutočných udalostí som sa dozvedel až nakonci. Kvôli tomu hviezdička hore. ()

panki9922

Nečakane príjemný a energiou nabitý snímok. Netušil som o aký typ filmu sa jedná a bol som milo prekvapený. Drive z tohto kúsku priam srší. Eddie v hlavnej úlohe veľmi autentický a sústredený. V mnohom mi to pripomínalo vydarený Disaster Artist, dokonca je to lepšie. Nutné vidieť v originály, neviem si predstaviť dabing, ktorý by dokázal vystihnúť autenticitu a podstatu rýmovačiek. ()

bonovox

Film plný černochov a o černochoch a hlavne jedna one man show od Murphyho. Jeho herecký výkon je skvelý a ťahá film nad priemer. Feel good movie. ()

kolly13

Murphy a režie udělali maximum, ale bez dobrého scénáře to prostě nefunguje. A zajímavé to také bylo, leč celé se to sune do bodu, kdy si divák přeje nějaký zvrat nebo alespoň vtipný kostým, což se blíží ubohosti. ()

as-minor

„Vystřelte do nebe a když příjde pád, bude tam měsíc co chytí vás rád.“ Neuveriteľne príjemná a pozitívna jazda s excelentným Eddiem Murphym. Ten nadväzuje prvotriednym hereckým koncertom na jeho predchádzajúci znamenitý výkon, ktorý podal vo filme Mr. Church. V roli bizarnej osobnosti Rudyho Raya Moorea, ktorý sa preslávil tým, že si vytvoril postavičku Dolemitea, je zábavný, šarmantný a zároveň dojímavý. Dlho som nevidel „feel-good“ životopisný film, ktorý by tak pozitívne prezentoval život jedného outsidera. Rudy Ray Moore sa vyšvihol zo stand-up predstavení v nočných kluboch až na filmové plátna a že na tej ceste musel prekonávať prekážky a nikdy sa nevzdávať je viac než zrejmé. Film sledujúci afroamerickú komunitu vyžaruje okolo seba nesmierne pozitívnu auru i vďaka tomu, že tvorcovia vykreslili atmosféru sedemdesiatych rokov na plátno štylisticky ako veľmi odľahčenú. Snímok je vlastne akousi motivačnou a zároveň pozitívnou správou pre ľudí, ktorý sa stále prevážajú vo svojej vzducholodi k ďalekým snom a nikdy sa nevzdávajú nádeje, že svoj zámok v oblakoch raz odomknú a ukážu svetu. Inu, každý z nás pozná dereistické myslenie, ktoré je pre nás často akýmsi záchranným kolesom v „lámajúcej sa“, respektíve rozpadajúcej sa realite. Pochváliť treba aj úžasné kostýmy v ktorých sa herecká skvadra preháňala po kinematografickej estráde. Tiež zvukový dizajn a najmä vhodne dramaturgicky vloženú hudobnú zložku, ktorá podporovala výsledný efekt a udržiavala tempo filmu. A čo na tom, že niektorým z miestneho „haute volée“ prekážal fekálny, vulgárny, primitívny a možno až násilný humor, keď mne sa to ako celok páčilo. Možno som černoch oblečený v bielom kabáte, akurát tá dĺžka jednej špecifickej spodnej partie tela tomu zrejme nezodpovedá. Na záver len prajem Eddiemu nomináciu na Oscara v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe a pripájam pár umeleckých veršov, ktoré predstavujú formu toho „najvyššieho básnického umenia“ a humor „najvyššej akosti” z filmu! „Ošukal jsem slonici až se celá třásla, a když kouknu do býčí prdele řeknu ti cenu másla.“ ()

LucieVonKing

Motivující, vtipný a na víc podle skutečný události. Herectví, neherectvi, všichni předvedli dobrý výkon,padala jedna hláška za hláškou. Neskutečné mě to bavilo. ()

nagual2

V poslednom čase sa tvorcovia čoraz častejšie zameriavajú na skutočné príbehy, alebo životopisy. No tento výber životopisu, asi nebola správna volba. Humor úplne nudný a zbytočne vulgárny. Nechápem, ako sa to aj v tej dobe mohlo páčiť? Prihlúpli ambiciózny chlap, ktorý sa inšpiruje humorom bezdomovcov. ()

karl173

Vcelku pohodový film, při kterém se člověk párkrát zasměje a bez jakéhokoliv přemýšlení film zhlédne. Eddie Murphy nasadí svůj typický a nezaměnitelný úsměv, Wesley Snipes překvapí, že stále umí dobře hrát a zbytek postav jsou také sympaťáci. No a to je asi tak všechno. Film nemá skoro čím překvapit a chybí tak nějak šťáva, aby z toho vymáčkl něco víc. Ale i přesto se jedná zkrátka o film, který se hodí, když nechce nad ničím dumat a jen čučet do bedny a bavit se. 60% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Řeknu jim, že Dolemite se jmenuju a se sráčema rád vyjebu!" Biografická komedie, kde si Eddie Murphy zahrál amerického komika, zpěváka, herece a filmového producenta Rudyho Raye Mooreho. Film ukazuje jeho cestu k úspěchu. Ten přišel s postavou Dolemita, kterou poprvé hrál ve filmu Dolemite v roce 1975. Tady povětšinu času sledujeme, jak film vznikal. Rýmované komediální výstupy a sprostá slova. To si tady užijete. Murphy tady zářil jako za mlada a teplý Snipes taky bavil. - 70%. ()

PF 2020

PF 2020