Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

stiewe

Moc jsem ani nesledoval zápletku celýho filmu ale jenom zápletku postavy Willa Smitha jenž byl naprosto dokonalej a opět splnil moje požadavky. Jinak slušně odvedeného filmařina v podání Roberta Redfora. ()

Bartoloměj

Nemůžu si pomoci, ale tohle ne. Ani tři dobří herci mi nemůžou zabránit, abych neviděl, že v tomhle filmu je nastavěno klišé, na klišé a kýč na kýč. když k tomu připočtu předvídatelnost někde okolo 95%, sentiment na 99% ( chyběl jen mámin jablečný koláč, stydnoucí na okně ), nejodpornějšího dětského hrdinu za poslední léta ( ano viděl jsem "my z konce světa", ale to už je let víc ) a zbytečný vypravěčův hlas, který vám vždy neomylně ohlásí to, co každý viděl, nebo si domyslel. Jsou tři hvězdy vlastně vyznamenání, které přičítám právě těm třem hercům + mám rád sportovní filmy s podobnou šablonou příběhu + měl jsem neskutečnou chuť jít si zahrát golf ( ve skutečnosti jsem ho nikdy nehrál ) ()

Rodin

Himl, měly by tady být i půlhvězdičky. Tohle je u mě těch pověstných 4 a půl. Deset procent bych rozhodně ubral za určitou lehkou přeslazenost, ale jinak - tohle stojí za to vidět v každé roční době. ()

MRPitivier

Režisér Robert Redford ukázal svůj um a zasvětil nás do tajemství z jednoho nejobtížnějšího a přitom tak krásného sportu jako je golf, golf na vysoké úrovni, kde rozhoduje každý detail a každé maličké zaváhání nás může stát jamku, kolo či celý turnaj! Hudební doprovod dotváří tajemnou auru nad golfovým světem a spolu s krásným prostředím hřiště si divák vychutná každý záběr skvělé kamery. Od Matta Damona jsem čekal herecký výkon na vysoké úrovni, ale jak zahrál Will Smith, neuvěřitelné! Podání jeho role, její filozofie života a golfu, jeho v cítění se do své role je obdivuhodné a zahrané dokonale! Díky němu má film své kouzlo, uchovává si napětí a přibližuje nám tajemství tohoto elegantního sportu! Jeden z mála sportovních filmů, který lze doporučit, protože neomrzí a dokonce není tak předvídatelný! ()

Sandler

Právě jsem dohrál svůj první golfovej turnaj a doufám, že nebyl poslední.:) Totálně jsem se ponořil do hry a vnímal každou vteřinu, každý stéblo trávy. Přesně tak, jak mi to poradil polobůh Will Smith.:D Jestli hledáte ve filmu dech beroucí atmosféru, tohle je ta správná volba.... ()

karlee

Je to sice prošpikované spoustou klišé (až to někdy zavání parodií), nicméně příjemně natočené a nenudí. ()

dj_kure

Příjemný film, který na obličeji vymaluje úsměv jaký vám zůstane minimálně na těch 120 minut. Smith je tradičně perfektní a od jeho vstupu do děje se od filmu nedají odtrhnout oči. Jen kdyby to nebylo o golfu.... :) (i když je v podstatě vedlejší) (76%) ()

Freshoun

Perfektní - Charlize Theron,režie,Matt Damon,Will Smith,hudba,scénář.Krásný pomalý a odpočinkový film na který se jen tak nezapomíná. ()

xenopus

Poetické kouzlo, které má v sobě tenhle film, mě prostě fascinuje. Hudba, režie i herectví Smithe, Damona i Theron je místy až dechberoucí. Samozřejmě, že najdete místy pár chybek, ale co už... Z filmu na mě přímo sálá moudrost a uvážený rozhled získaný věkem (výborná je mj. teorie o opilosti a postupně odumírajících nervových buňkách, kterou vysvětluje Damon zkraje filmu při své první scéně) o životě, golfu a zároveň o obojím, neboť golf je jako život (jak říkal Bagger Vance: můžete tu hru hrát, ale nikdy ji nemůžete vyhrát) - ostatně vypravěčem je vlastně Hardy Greaves coby důchodce (v originále mluví Jack Lemmon ve svém posledním filmovém vystoupení). Úryvek z Faurého Requiem jako doprovod do Junuhovy "houlinky" je úžasný - v podobných chvílích jako byste cítili absolutní sounáležitost s Bohem (řečeno slovy Baggera Vance prostorem), která jediná vás dovede k nevídaným výsledkům. Redford zrežíroval epický a poetický film zároveň, bez zbytečných nucených citů (jako jinde) či natahování (jako jinde), se špetkou situační komiky i suchého humoru - koktejl, ze kterého se rád čas od času napiju. P.S.: Charlize Theron je v dobových šatech a líčení uchvacující. ()

syphoon

Mno, nic jsem nečekal, nic si po shlédnutí neodnáším. Až na pár svkělých záblesků - hudba, Will Smith, mě film neoslovil. Každému je víceméně jasné, jak film dopadne a taky že jo! Blik, cvak a máme tu konec! Za mě 65%. Trocha přísné, ale na sportovní tématiku mám to měřítko tvrdší! ()

Brooks

Dojemné, poetické, príjemne starosvetsky nakrútené. Je vidieť, že to točil režisér s množstvom životných skúseností, takže tie úvahy o živote nie sú len prázdne reči, ale majú ozajstnú hĺbku. Možno sú trošku melodramatické a občas gýčovité, ale z úst Willa Smitha v životnej úlohe znejú naozaj dôveryhodne. Veľmi podobné Redfordovmu predchádzajúcemu Zaklínačovi koní, len pozitívnejšie podané. ()

Knor

Krásný a hluboký příběh. Všichni herci jsou sympatický a perfektní výkon předvedl především Will Smith. Tenhle film na mě hrozně příjemně působil příběhem, prostředím i herecky. Moc fajnová podívaná. ()

Duke90

Nejmoudřejší Will Smith jakého jsem kdy viděl! Zastínil zde všechny ostatní herce včetně Matta Damona a vznesl do filmu krásnou pozitivní atmosféru. Takového skvělého rádce by člověk nepotřeboval jen ke golfu, ale víceméně k celému životu, aby se pak mohl lépe potýkat s jakoukoli obtížnější situací. Když tomu malému chlapci Will říkal, že se ještě určitě někdy setkají, tak jsem si pořád říkal, kdy to asi tak bude ....a trefil jsem se. ()

wege

Pěkné natočené vyrovnávání se s vlastními démony přes odpalování do míčku za pomoci filozofujícího Willa Smitha. Má to fakt skvělě zvládnuté tempo filmu, i když to plyne pěkně pomalu, působí to svižně a odvijí se to pěkně dopředu. Už se těším, až bude duben a bude v televizi Augusta a budu se uklidňovat při pohledu na ty azalky, magnólie, kamélie, zlatice převislé, babkovišně karolínské a co všechno tam roste. ()

ForGump

Ten film, leč vlastně celkem typický ve svém ději, je úplně úžasný a strašně citlivě natočený. To tedy před Redfordem Baggerův klobouk dolů a když jsme u toho, tak naprosto souhlasím s tím, že je to jedna z nejlepších rolí Willa Smithe jako caddyho-anděla Vance. Navíc ten už tak dojemný závěr má ještě jeden rozměr, neboť celý film nám vypráví Jack Lemmon, který jako malý prožil ten turnaj s panem Junahem. Je to Lemmonova poslední role, protože rok na to zemřel. Tento fantastický herec nemohl narazit na lepší závěr - Legenda o slavném návratu totiž končí jeho odchodem směrem k jamce nad níž zapadá slunce a v dálce na něj mává Bagger Vance. Bože to mě dojalo ještě daleko víc. 80% ()

Zai

Krasa damy a panove. Pri zacatku jsem si rikal, ze jsem asi udelal chybu, ze jsem kupoval tento film, ale jakmile zacal ten zapas, byl jsem dojat. Potvrdil mi, ze toto skvostne dilo neni jen o golfu, ale spise o nadeji,lasce a krase vseho. Will Smith zahral svoji zivotni roli. A jakmile skoncil film, vzpomnel jsem si nejdrive na nej. Bravo Wille! Ostatni herci urcite nezklamali. Ale jaksi mam pocit, ze Will Smith prece jen prehraval Matta Damona, ktery hral hlavni roli. Vse doplnuje krasna hudba. Skvele....dojemne PS: VYJIMECNE se mi libi i dabing, kde podle me postava Willa Smithe byla velmi dobre nadabovana. Jako z mala filmu :) ()

atlee

Filmová lahôdka a určite najlepší film z golfového prostredia, aký som kedy videl. Redford opäť presviedča, že mu to aj ako režisérovi ide. Rola baggera vyznieva, akoby bola Willovi šitá na mieru. Navyše sú tu moji obľúbenci Matt Damon, Charlize Theron a Jack Lemmon. Nádherné zábery loptičky svištiacej vzduchom a excelentný soundrack Rachel Portman. Júúu a pri skladbe "Junuh Sees The Field " ma až mrazí, taká je dobrá. Ak by sa dalo, tak tých hviezdičiek dám možno až šesť. ()