Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Carreen

Krásný, dojemný a až poetický příběh o velkých vítězstvích, kvůli kterému bych snad i začala hrát golf. ()

Fido

Příjemný snímek, který dává naději každému člověku, že je schopný změny k dobému a to změny velmi podstatné. A že skutečně vyhraje až tehdy, pokud se vlastně možnosti výhry sám vzdá pro "vyšší princip mravní". Velmi poučné. Zajímavý počin Roberta Redforda i Wila Smithe stojí zato shlédnout a hudbu Rachel Portmanové poslechnout. ()

AbelXavier

Golf je krasna hra a snad take jedina, ve ktere jsou hraci vice pratele jak souperi, alespon to se nam snazi Legenda o Bagger Vancemu rici. Will Smith je skvely herec a tato role mu sedi snad ze vsech nejvice. Tempo je pomale stejne jako golf a film krasny jako Charlize Theron. ()

Colour

Filmov o golfe je dosť, ale tento je výnimočný. Príbeh ma dostal hneď na začiatku a držal do konca. Will Smith sadol, jeho výkon bol pozoruhodný. Matt Damon ma neoslovil, no nevadí. ()

krizi

Dva z mých nejoblíbenějších herců, Will Smith a Matt Damon, v jednom filmu, co víc si přát? Je sice pravda, že golf mě nikdy nelákal, i když jsem měl spoustu příležitostí si ho zahrát, tak jsem vždy s díky odmítal a nechtěl jsem podlehnout té módě, že kdo chce něco znamenat, tak musí golf hrát. Ale po shlédnutí tohohle filmu, už tu další příležitost zahrát si golf využiju... ()

maniche

Co na tom, že jsem golfovou hůl nikdy nedržel v ruce. Tohle je film, na který budu dlouho vzpomínat. Sympaťák Damon, okouzlující Theron a Smith ve své, pro mě, nejlepší roli. Velmi milý a příjemný film, který chytí za srdce. ()

Likan7

Nádherný snímek. Nevím proč, ale filmy z prostředí golfových hřišť mám moc rád. Tenhle mi ale stále unikal, a Golfový sen jsem stále považoval za nejlepší. Pak ale přišel Will Smith a předvedl tak oslnivý a nenucený výkon, že jsem měl téměř z jeho monologů husí kůži. Skvěle napsaná postava! ()

danny_21

Dívejme se na Willa, i černý anděl může být dobrý anděl : Ne vážně, zatím jsem nevidel Fresh Prince v líp napsané a zahrané roli a víceméně si všechen prostor ukradnul pro sebe. Zbytek je jednoduchá podívaná s ještě jednodussím příběhem o comebacku, jakých jsem viděl už spoustu se všemi klišé, co existují, přesto tou Andělskou postavou z toho dokázal Redford udělat stravitelnou a zajímavou podívanou, která nenudí a udržela mě v pohodě u bedny i přes to, že golf mi nic moc neříká a některá životní moudra o nalezení švihu mi nevoněla - Wille, jen tak dál - 80 %. ()

balcazar

Je to športový film a je dobrý. Zaujímavý nápad s postavou Baggera Vanca, ktorého múdrosti však často hraničia s klišovitými výrokmi, ktoré sa nachádzajú v každom podobnom filme. Inak skvelé výkon Damona a Smitha, ktoré sa výborne dopĺňajú, detská postava, ktorá filmu dodáva zábavnú, ale aj nevinnú stránku. Ako mínus hodnotím prepojenie obrazov v úvode, ktoré mi neprišlo vôbec plynulé. Aj tak sú to zdravé štyri hviezdy. ()

boni

Pro mě nejlepší film o golfu. Není to klasický sportovní film, i když se v podstatě celý točí kolem sportu a víc než půlka odehrává na greenu. Až uvidíte, pochopíte, co jsem myslel. Pěkně natočené, pravděpodobně nejlepší režijní počin Roberta Redforda. Ideálně zvolení herci, Charlize Theron skvěle doplňuje tradičně velmi silnou osobnost Matta Damona, ale nejvíc mě zaujal Will Smith. Nepatří mezi herce, které bych nějak vyhledával, ale tady zahrál fantasticky. Nádech mystična tomu dodává správný šmrnc. Top 5 sportovní filmy historie, a to je to o golfu, kdo by to byl řekl. ()

E lan

Hezký příjemný film, nijak moc patetický a přitom americký jak poleno. Damon nehraje vůbec špatně, ostatní se k němu nenásilně přidávají. ()

netWoor

Jak řeka v zátočině. Takové poklidné, kdy od první chvíle nabýváte věšteckých schopností, neboť přesně víte, co se bude odehrávat za dalších pět minut ... ()

gemi

Příjemný film. První třetina vlažnější, ale jakmile se rozjede turnaj, je to paráda. Čtyři to nebyly jen těsně. Pro milovníky golfu parádní záležitost. ()

JamesLeon

Mám rád filmy o sportu a tento patří mezi mé oblíbené. Zde se mi moc líbila ta atmosféra, kterou dokázal tento film navodit. A to zejména díky skvělému hudebnímu doprovodu a postavě Baggera Vance, kterou s lehkostí jemu tak vlastní, skvěle ztvárnil Will Smith, který se snad pro tuto roli narodil. ()