Když Harry potkal Sally

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Gloria Gresham

Nejlepší Allenovka se kterou nemá Woody nic společného. Tenhle film je jako krásně obroušený diamant. Můžete se na něho dívat ze všech stran a pořád vypadá stejně dokonale a exkluzivně. A přitom byl začátek přinejlepším rozpačitý. Ústřední dvojice nebyla ani sympatická, ani to mezi ní nejiskřilo. Vtipy byly lepší přejít mlčením a o romantice se nedalo mluvit. Nevím jakým kouzlem režisér vládne, že tohle dokázal překlopit do takové nádhery. A jakoby to nestačilo, tak ze svého repertoáru vytáhl další trik a nacpal do 96 minut přes dvě hodiny děje. Seznamování Harryho a Sally je pomalé a přirozené jako život sám. Trvá hodně dlouho než si k sobě najdou cestu a většinu času tomu nic nenasvědčuje. Vůbec to nevadí, pořád je o čem vyprávět a je to skvělá zábava. Výborná záležitost, podobného ražení jako Groundhog Day.(19.8.2012)

Šarmantní, okouzlující, chytrá, vtipná, spontánní, pěkná - taková by měla být ideální partnerka dle představ mnoha mužů, taková je i tato nestátrnoucí komedie o tom, že ideální partnerka neexistuje, že muž a žena nemohou být pouze přáteli a že pokud se nakonec on a ona dají dohromady, tak prostě proto, že nikdo nechce být sám. Rád ji čas od času znovu potkávám. 90% Zajímavé komentáře: Tommy987, mm, Block(21.6.2007)

Nikdy sa žene nechváľte, že dokážete odhaliť fingovaný orgazmus, dokáže vás totiž vyviesť z omylu v ľubovoľnej situácii. Žiadny film nedokázal takto vtipne a trefne vyobraziť kamarátstvo medzi mužom a ženou. Dokonale vyplnené žánrové klišé obohatené o inteligenciu a nadhľad sa stalo okamžite po premiére kultom. Množstvo filmov inšpirovaných touto peckou (z poslednej doby napr. One Day alebo Love, Rosie) pôsobí oproti originálu ako nevyluhovaný čaj. Snímka obsahujúca jednu z najvtipnejších a najikonickejších scén v histórii žánru bola nominovaná na Oscara za najlepší scenár a naštartovala kariéry Meg Ryan a Billyho Crystala.(16.3.2016)

Jak se obecně ví a říká "Z přátelství může být láska, ale z lásky nemůže být přátelství". Když Harry potkal Sally je pohodová romantická komedie, která na mě působila tak civilně a autenticky, že mi ani nepřišlo, že sleduji smyšlený film. Čím více se snímek blížil ke konci, tím více jsem prožíval osud ústřední dvojice. Jediné, co mi vadilo, byly prostřihy na staré páry. To mě otravovalo. Jinak chválím hlavní herecké duo.(23.2.2017)

Rozhodně to lepší z žánru romantických komedií. Zápletka, kdy se znají přes 10 let jako přátelé a nedokážou si jednoduše přiznat, že k sobě patří, je originální. Velmi dobře napsané dialogy. Příjemní herci, nevtíravý příběh. Režisér Reiner prostě věděl, co dělá. Pro Meg Rayenovou začátek hvězdné kariéry v tomto žánru. Párkrát se pokusila z této růžové škatulky dostat (Odvaha pod palbou), ale skončilo to neslavně. Někteří herci se holt narodili jen pro jeden typ rolí. Ale není to na škodu. "Dala bych si to, co ona......" :-) 75%(21.10.2011)

• - Harry čte knihu Stephena Kinga Misery, což je další Reinerův film. (HellFire)

• - Spoiler: V první verzi scénáře se Harry a Sally neměli dát dohromady. (HellFire)

• - Žena, která poté co Meg Ryan předstírá orgasmus, říká „dám si to co ona,“ je matkou Roba Reinera. (HellFire)