poster

Když Harry potkal Sally

 • USA

  When Harry Met Sally...

 • Slovensko

  Keď Harry stretol Sally

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1989, 91 min

Režie:

Rob Reiner

Scénář:

Nora Ephron

Hudba:

Marc Shaiman

Střih:

Robert Leighton

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Gloria Gresham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Svěže vtipná, nikterak trapná, naopak v mnoha ohledech pravdivá a inteligentní komedie o dvou zvláštních a přitom bežným lidem velice blízkých postavičkách. Scénář lehce evokující Woodyho Allena nás protáhne dloholetým vztahem procházejícím od lehce nevraživé antipatie, přes nefalšovaně čisté přátelství až po ono osudově "nevyhnutelný" vztah, jehož předvídatelnost nic neubírá ze závěrečné hřejivé katarze. Jde vidět, že Rob Reiner dal do filmu hodně ze sebe a svého života, neboť výsledek působí velice lidsky a osobitě, k čemuž přispívají mimo jiné i pěkné herecké výkony ústřední dvojice... 8/10(24.12.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $16miliónovTržby USA $92,823,546Tržby Celosvetovo $99,200,000║ v konečnom výsledku, keď pristúpite na rozohranú hru medzi ústrednou dvojicou to príde na roztomilé a nenútené ľahodné romantické ovocie /70%/(11.5.2010)

 • Matty
  *****

  Šarmantní, okouzlující, chytrá, vtipná, spontánní, pěkná - taková by měla být ideální partnerka dle představ mnoha mužů, taková je i tato nestátrnoucí komedie o tom, že ideální partnerka neexistuje, že muž a žena nemohou být pouze přáteli a že pokud se nakonec on a ona dají dohromady, tak prostě proto, že nikdo nechce být sám. Rád ji čas od času znovu potkávám. 90% Zajímavé komentáře: Tommy987, mm, Block(21.6.2007)

 • brit84
  ***

  Na proflákané víkendové odpoledne nebo jako kulisa k jiné zábavě, je tahle romantika možná dobrá. Ale mezi záplavou jiných výborných filmů, bych po tomhle dobrovolně určitě nesáhl.(28.1.2012)

 • Tyler
  *****

  Romantická komedie, která jednoznačně patří do zlatého fondu žánru...Jak Meg Ryan zrovna nemusím, tak tady je přímo kouzelná a s Billy Crystalem bych okamžitě vyrazil na pivko! Chytrý scénář, úžasné dialogy, bezchybní herci...prostě neodolatelné.(22.6.2005)

 • - Scéna s orgasmem se točila v Katz's Deli, restauraci na E. Houston Street v New Yorku. Na stole u kterého se scéna odehrála je nyní cedule s nápisem: „Gratulujeme! Sedíte na místě Harryho a Sally.“ (HellFire)

 • - Role Sally byla nabídnuta Molly Ringwald, která ji musela odmítnout. Zahrála si ji však roku 2004 v divadelní hře v Londýně. (HellFire)

 • - Na začátku před zastávkou v restauraci rozebírají Harry (Billy Crystal) a Sally (Meg Ryan) slavnou scénu z filmu Casablanca (1942). (Toneil)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace