Když Harry potkal Sally

When Harry Met Sally...

Keď Harry stretol Sally

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1989, 91 min

Zápas bez pravidel zvaný láska má své zvláštní specifikum a sice, že to nejlepší, co vám může nabídnout, necháváte mnohdy celý život jen doslova procházet kolem sebe.. Reiner si půjčil od Allena nejen kulisy podzimního Nového Yorku a natočil nadprůměrnou romantickou komedii těžící z chytře napsaných dialogů N.Ephron a přesného výkonu jednoho sarkasmem hýřícího škaredy, co bude brzy uvádět Oscary. Nebudu myslím spoilerovat, když napíšu, že k dokonalosti mi scházelo vymanit se z osvědčené šablony poslední čtvrthodiny podobných filmů v podobě schématu: krize - odloučení - uvědomění - běh (sprint) - vyjádření - huban - dvakrát yes - zase huban a patrový dort z kokosu - čokoládová poleva zvlášť, však to znáte.. Zajímalo by mě, jak by si M.Ryan a hlavně B.Crystal poradili se scénou předstírání orgasmu v bistru, kdyby si prohodili role..(11.2.2011)

Pilířem úspěchu této romantické komedie jsou vtipné a přitom pravdivé dialogy mezi B. Crystalem a M. Ryan, kteří se snaží přijít na to, zda je možné, aby muž a žena byli pouze přáteli. Bravurní scénář je vyšperkován tolika pravdivými postřehy, že jen stěží uvěříte, jak se je všechny podařilo vměstnat do jednoho filmu. Crystal a Ryan nemají chybu, jejich chemie funguje na jedničku z hvězdičkou. "Když Harry potkal Sally" dnes právem patří k absolutní špičce svého žánru. 10/10(23.12.2007)

• Radiq

Kecací vztahová komedie - jak kdyby ju režíroval Woody Allen (už i ty počáteční titulky mi tak připadaly). Nic ohromnýho jsem nečekal a to se mi splnilo. Dvakrát nebo třikrát tam byl fakt dobrej fórek. Jinak celkem nic. A ty vsuvky, jak tam kecají ti manželé, jak se seznámili a tak, tak to je tam dost nuda.(23.9.2007)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. A jedna z mála komedií, u kterých jsem se opravdu řezal smíchy. Myslím, že film geniálně popisuje názory mužů na ženy a naopak - a o tom přátelství muže Harryho a ženy Sally to platí taky. :) Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=V8DgDmUHVto(28.12.2013)

Milý romantický film, ale pre mňa iba ďalší obyčajný počin. Originalita mi mierne chýbala, aj keď napísané to bolo veľmi dobre. Bohužiaľ ma na filme nič nedostalo ani nenadchlo. Musím byť kritickejší a zaradiť k množstvu ďalších mierne nadpriemerných slaďákov. Herci neboli zlí, ale tiež neprekvapili. Miestami zábavné, miestami nudné, krátke aj zdĺhavé, mastné aj nemastné, slané aj neslané. Myslím, že snímok je nadhodnotený a aj preto sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. 70%(2.7.2010)

• - Harry čte knihu Stephena Kinga Misery, což je další Reinerův film. (HellFire)

• - Segmenty manželských párů vyprávějících své životní příběhy nasbíral Rob Reiner. (HellFire)

• - Keď Sally (Meg Ryan) kreslí obrázok dieťaťa si je možné všimnúť, že v ďalšej scéne už vyzerá inak. Mení sa veľkosť očí a podobne. (Miagy)