Když Harry potkal Sally

When Harry Met Sally...

Keď Harry stretol Sally

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1989, 91 min

Harry a Sally - Crystal a Ryan vyzerajú ako pár naozaj skvele. Postup deja po piatich rokoch je precízny a úryvky s manželmi a ich príbehom su milé. Všetko je veľmi dobre urobené, nič sladké, nič chladné. Telefonáty ma dostali, naozaj som sa pobavila. Ale neviem prečo, nemôžem dať 5*. Nedokážem to vysvetliť, možno preto že Billy Crystal vyzeral trochu... neviem, nesympaticky? Ale to už je osobný názor a tak sú to dobré 4*. Jedna z najlepších romantických a naozaj odpovedajúcich žánru "komédii" // Pozreté po druhý raz ...videla som ten istý film? Zrejme som sa zmenila ja. Úžasné a má zaslúžených 5*.(8.10.2012)

Krásná Meg, krásný Chicago - i když jen asi 2 minuty na začátku... ale pak krásnej New York, krásný osmdesátý léta, krásnej a tolik opravdovej příběh "napsáno životem" a dojemně krásnej, ač od začátku jasnej, protože pravidly žánru danej, konec. 90% (no kuwa, co jsem to poslední dobou za ufňukanou babu?!)(15.7.2008)

Klasika žánru romantickej komédie, ktorej sa vyrovná máločo, Nora Ephron (nerežíruje, ale napísala scenár) asi vo svojej najlepšej forme, Meg Ryan vo svojej druhej najlepšej (alebo skôr najroztomilejšej) forme hneď po Láske cez internet a hláškujúci Billy Crystal tiež ujde :-). Už samotný film by bol asi na plný počet, ale keď si k tomu pripočítam tú už skultovnenú scénu s predstieraným orgazmom, 10/10 je úplne jasných :-)))(28.8.2005)

Zápas bez pravidel zvaný láska má své zvláštní specifikum a sice, že to nejlepší, co vám může nabídnout, necháváte mnohdy celý život jen doslova procházet kolem sebe.. Reiner si půjčil od Allena nejen kulisy podzimního Nového Yorku a natočil nadprůměrnou romantickou komedii těžící z chytře napsaných dialogů N.Ephron a přesného výkonu jednoho sarkasmem hýřícího škaredy, co bude brzy uvádět Oscary. Nebudu myslím spoilerovat, když napíšu, že k dokonalosti mi scházelo vymanit se z osvědčené šablony poslední čtvrthodiny podobných filmů v podobě schématu: krize - odloučení - uvědomění - běh (sprint) - vyjádření - huban - dvakrát yes - zase huban a patrový dort z kokosu - čokoládová poleva zvlášť, však to znáte.. Zajímalo by mě, jak by si M.Ryan a hlavně B.Crystal poradili se scénou předstírání orgasmu v bistru, kdyby si prohodili role..(11.2.2011)

Když Harry potkal Sally je pro mě klasickou "americkou komedií". Je to pro mě ukázkový film 80. a 90.let minulého století, jak se propagoval New York - ať v zimě, v létě, ať atmosférou, hlavně hudbou a celkovým prostředím, kdy New York je tu pro mě jako třetí hlavní postava. Příběh o tom, jak žena a muž nemohou být přátelé, aniž by v tom nefiguroval sex - téma i o 25let později aktuální... Je tam plno vtipných či úsměvným hlášek a pro mě si film na nic nehraje. Meg Ryan a Billy Crystal jsou pro mě dvojice, která k sobě pasuje přesně jak má a vývoj jejich vztahu se mi moc líbí...Scéna s orgasmem, chvíle, kdy oba na silvestrovském večíru pocítí, že se o sebe opírají při tanci jinak než by měli...Těchto skvělých scén je tam mnoho..A spolu s Na hromnice o den více je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který si nejraději pouštím na Vánoce :)(20.8.2014)

• - Harry je založen na Robu Reinerovi, který miluje být v depresi. Sally je založena na Noře Ephron. Nora je optimistka, věčně nadšená, miluje mít kontrolu a je ten typ osoby, který je se vším spokojený. (HellFire)

• - Na začátku před zastávkou v restauraci rozebírají Harry (Billy Crystal) a Sally (Meg Ryan) slavnou scénu z filmu Casablanca (1942). (Toneil)

• - Film se mohl jmenovat „Just Friends“, „Playing Melancholy Baby“, „Boy Meets Girl“, „Blue Moon“, „Words of Love“, „It Had To Be You“, „Harry, This Is Sally“ nebo „How They Met.“ (HellFire)