Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

MikO_NR_1909

Poctivá komorná konverzačka, ktorá spolieha na gescie a spôsoby patričné vatikánskej komunite. Extrémna detailizácia priestoru a tvárí pomôže preniknúť divákovi do otvorenejšieho úsudku dvoch hláv katolíckej cirkvi, ale zároveň ma táto téma aj tak neoslovuje. Nevidím tam skoro nič, čoby ma uchvátilo. Možno je to tou extrémnou uzavretosťou a korektnosťou, ktorou sa toto prostredie vyznačuje. Herci splnili to, čo sa od nich očakávalo a prekvapia aj realistické kamerové výjazdovky pripomínajúce reálne zhromaždenia z Námestia sv. Petra. ()

O.Peta

Jestli jsem měl z některého "akademického" filmu letos strach, tak to byli právě papežové. Nakonec ale zdaleka nešlo o nestravitelnou konverzačku, ba naopak. Hopkins a Pryce to důstojně táhnou a po mé letošní návštěvě Říma a Vatikánu jsem si i ty kulisy tak nějak o to víc užíval. Věřící a fanoušek církve se ze mě po tomto filmu nestane, ale jsem rád, že jsem ho nezavrhl předčasně. 70% ()

Alementina

Zvláštní, zajímalo by mě, kdo tohle a na zakladě čeho, natočení tohohle snímku inicioval... . Má to takovou dokumentaristickou formu. ()

rt12

Upřímně řečeno, nejsem žádný vyznavač ,,černoprdelníků" a nevyhledávám filmy s touto tématikou. Nalákal mě Anthony, kterého mám ráda a málokdy mě zklamal. Dobře jsem udělala, výborně vystavěný film ve všech ohledech, Ani na chvilku jsem se nenudila. Krásná a divoká Argentina, Řím a Vatikán. Ukázka toho, že i papež je pouze člověk, který dělá chyby, čučí na blbosti v TV a chodí na záchod. Z větší části životopis Benedikta XVI, ochucený skvělými hereckými výkony. Precizně vystavěnými dialogy mezi muži s tak rozdílnými názory na poslání a chování církve a jejich představitelů. Opravdu pěkný film, ale to neznamená, že se změní můj despekt vůči církvi. ()

Blackhand47

Nemusíte být vyznavačem křesťanské víry, abyste si tento snímek vychutnali, což se také stalo v mém případě stalo. Film jako takový se církev snaží prezentovat v dobrém i špatném světle a jeho středem je názorový střet dvou zcela odlišných papežů, jejichž debatováním se víceméně celé dílo zabývá. Pokud vás tedy baví konverzační filmy, které ke všemu navíc ještě vycházejí ze skutečnosti, mohu vám Dva papeže jen doporučit. Nedivím se, že byli Pryce s Hopkinsem nominováni hned na několik cen, protože ať už tito dva hrají v čemkoliv, vždycky do svých rolí dávají všechno. Rozhodě se tedy jedná o kvalitní dílo, které vám o svatých mužích odhalí i věci, o nichž jste možná vůbec nevěděli. 80% ()

salalala

Hodně dobrá a pro církev pravděpodobně kacířská podívaná, která největší body sbírá tím, že oba kardinály a papeže polidšťuje, protože je nechává společně jíst dovezenou pizzu, které požehnají, koukat se na fotbal a popíjet Fantu. Fernando Meirelles nijak neexhiboval, spíše ustoupil do pozadí a prostor nechal výtečně napsaným dialogům a postupnému sbližování dvou postav, jejichž pohled na fungování katolické církve je zcela odlišný. Film nemá nijak strhující tempo a je převážně komorní podívanou, která se odehrává jen v pár prostředích a asi je to dobře, jelikož hlavními hrdiny jsou dva staří pánové, kteří bilancují a zároveň se pokoušejí nahlížet na současnou podobu církve a potřebu jejích reforem. Obsazení je naprosto excelentní, protože to, co předvádí Anthony Hopkins a Jonathan Pryce v titulních rolích, je vynikající, a i když Pryce má trošku vděčnější roli a může se do ní trochu víc vcítit, Hopkins pozadu moc nezůstává. Na plné spokojenosti ubírá snad jen lehce přehnaná stopáž a možná zbytečně dlouhé flashbacky do života papeže Františka, které už tak pomalé tempo ještě zpomalily a celý děj natáhly. Ryze osobní výtka spočívá i v tom, že filozofování a názorů na fungování církve a vůbec smyslu náboženství v současném světě tam mohlo být i více, ale dá se pochopit, že to už by asi většina diváků úplně neocenila. 75 % ()

L_O_U_S

Mám rád tyhle kecací filmy, ve kterých dialogy odhalují povahu člověka a posouvají děj. A tenhle se mi líbil i jako praktikujícímu ateistovi. (1 394.) ()

easaque

5* byl to pro mě nečekaný zážitek, a proto si film odnáší po shlédnutí plný počet hvězdiček a samozřejmě i mé doporučení všem zvídavým divákům. Není divu, že se nedokážou domluvit lidé s jiným vyznání, když i představitelé křesťanství mají docela odlišný pohled na věc. Přesto je na filmu hezky vidět, že když je snaha, tolerance a chuť si naslouchat a funguje i sebereflexe, tak to dokáže časem divy a prolomit hradby nepochopení. Tento životopisný snímek se podařilo natočit přesvědčivě a určitě na výsledku mají lví podíl i hlavní herečtí představitelé. Za tento komorní snímek si zaslouží Netflix určitě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

nemám vztah k víře ani církvi a od Meirellesova filmu sem nečekal zhola nic.To co jsem dostal,ale velmi příjemně překvapilo.Herecký koncert dvou hvězd (Pryce je tu extrémní sympaťák) a velmi příjemnou konverzačku nejen o církvi,ale i o tématech,které bych v podobném filmu nečekal.Netflix se ve druhé polovině roku rozjel...80% ()

vydumnica

Taky mily film :-) a prekvapilo ma, ze aj dost vtipny! Zaujimavo a putavo natoceny a herecke vykony tiez velmi presvedcive. Aj herca, ktory hral mladeho Frantiska, velmi dobre vybrali, velmi sympaticky a este sa aj na neho uplne podoba. Pacilo sa mi, ze film je vo viacerych jazykoch a ze predstavuje dvoch papezov predovsetkym ako ludi z masa a kosti, ktori tiez mozu niekedy vypnut a len tak si vychutnat serial, hudbu, pizzu ci vinko. S tym telefonatom - Frantiskov pokus o rezervaciu, to nemalo chyby! A Dancing Queen tiez. Pacilo sa mi, odporucam...aj pre neveriacich samozrejme :-). 75%. ()

Streeper

Jsem věřící, takže náboženské téma mě zajímají. Je ale pravda, že od smrti asi jednoho z nejoblíbenějších papežů Jana Pavla II. jsem o Vatikánu moc velké mínění neměla. Tenhle film mě tak trochu vtáhne do doby, o kterou jsem se přestala zajímat a překvapivě to funguje i bez toho, aniž by vás to nudilo. Již od samotného začátku jsem byla na straně Františka, byl mi sympatický a je mi sympatický i v reálném životě, daleko více než Benedikt. Bylo ale hezké pozorovat, naprosto dva odlišné muže, kteří na víru mají odlišný názor. Herecky je to bravurní, klaním se před jejich italštinou, latinou a španělštinou, protože jen polovinu filmu mluví anglicky, zbytek cizími jazyky. ()

Attta

Dost dobře zfilmované téma, které bych rozhodně netipoval na filmový trhák. Super obsazení asi udělalo své, ale celkově hodně příjemné pokoukání. ()

Nach

Kupodivu příjemné konverzační drama okořeněné humorem a hlavně charakterní osobností Anthonyho Hopkinse, jemuž výborně sekunduje vrabčák Jonathan Pryce. Excelentní casting zde zajistil všechny čtyři slunce. Netflix zde v podstatě vsadil na jistotu a scénář na zajímavé konverzační témata. Výsledek je titul, který patří k topce toho, co se v roce 2019 urodilo, než přišla doba filmového temna pro kinofilmy. A úsvit VOD éry. 80% ()

dubinak

Já a církev, to nejde dohromady, proto mě překvapuje, že se mi do projekce tohoto snímku opravdu chtělo a hlavně mě i bavil a nakonec i potěšil natolik, abych mu ty čtyři hvězdy dopřála. Zajímavé oduševnělé dialogové drama, které mě vzdělalo v oblasti papežských vatikánských voleb a obecně ve zdejších vztazích. Dlouho jsem neviděla tak úžasné interiéry a přes to, že jsem zrovna minulý rok ve Vatikánu a následně v Sixtinské kapli byla, pohled na ní mezi stovkami lidí, kteří se na sebe mačkají, není úplně terno. Tady máte možnost si všechno krásně prohlédnout zevnitř a špičková obrazová kvalita Netflixu se zde opravdu hodila. Herci byli naprosto brilantní, taktéž vyobrazení kontroverzního a dojemného vztahu jejich postav. Celkově je to úžasná filmařina a vždycky mě hrozně zajímá, jak v těchto prostorách vůbec dovolili někomu natáčet. A přesto, že tentokrát má tady v komentářích verbal v něčem point, což nechápu, že přiznávám, tak nějak jsem to sežrala i s navijákem. ()

Cheeter

Pokud jde o životopisné filmy, které jsem zaměřeny více filozoficky, tak tenhle bych zařadil k nejlepším, co jsem zatím viděl. Celé to mělo spád, zápletka jak hrom, navíc vyústění výborné. A zajímavé je na tom to, že my už víme jak to dopadlo, aspoň pokud jsme dávali posledních deset let trochu pozor. Herci jsou skvělí, výborné prolnutí s autentickými záběry. Hodně kvituji, že Netflix zachovává originální znění. Myslím, že Ital mluví italsky Argentinec španělsky a podobně. To hodně cením. Není nic horšího, když všichni mluví anglicky a jenom jeden národ svým jazykem. Nebo když se herci snaží hrát přízvuk. ()

laik_60

Film akoby zblížil a "poľudštil" dvoch najvyšších predstaviteľov cirkvi. Niekto chválil Hopkinsa, stvárňujúceho Benedikta XVI., ja by som rád poukázal na Prycea, stvárňujúceho Františka. Množstvo dialógov medzi nimi vo filme nepôsobilo nudne, ba odznelo tam aj dosť dobrých myšlienok. Aj keď pravda zvíťazí, bez lásky ti je iba na ťarchu. ()

zette

Nevim, jak moc jsou dialogy mezi obema pany autenticke, ale je pravda, ze je to velmi zajimave a poutave zaroven. Uz jen prostory, kde se nataci maji co rict. Mozna skoda vzpominek a vraceni se do minulosti. Dva papezove by z pritomnosti vytezili vice. ()

Juto

Roztomilá chémia medzi týmito postavami a svieži tón filmu často vytvára príjemné pozeranie. Keď už nič iné, už len pohľad na dvoch pápežov, ktorí pijú pivo a spoločne sledujú futbalový zápas, je jednou z najreálnejších vecí, ktoré môžete uvidieť vo filmoch. 7/10 ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)