Nula nula nula

Itálie, 2020, 7 h 20 min (Minutáž: 48–67 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mogwai

Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Byrne, Érick Israel Consuelo, Giuseppe De Domenico, Mauricio Méndez, Harold Torres, Diego Cataño, Claudia Pineda (více)

Epizody(8)

Seriál Nula nula nula odhaluje temná tajemství světového obchodu s kokainem, od jeho výroby až po dodání na místa konečné spotřeby. Je to cesta do hlubin složitého, důkladně propracovaného systému, který se vyznačuje nejen násilím a krutostí, ale také vysokou odborností, zručností a představivostí. Od džungle až po mrakodrapy, od Mexika po Paříž, přes rovníkovou Afriku, země Maghrebu, Kalábrii, ve světě obývaném zločinci a byznysmeny, zoufalými lidmi i miliardáři, je vše propojeno neviditelnou a magickou lajnou kokainu. V této nelítostné mocenské válce jsou všichni zúčastnění, od malých lokálních dealerů až po kmotry nejvlivnějších zločineckých organizací, nuceni bojovat a riskovat své životy. (HBO Europe)

Dechman

Výprava, herecké výkony, pointa....všetko dobré, ale tie fatálne chyby deja, more prestreliek bez zmyslu...bolo by to na štyri, ale celkovo strašne prehnané... ()

Pavelkedar

Nijak zvláśť z toho neřvu. 3* za scénář a 4* za lokace, to jsou boží. Není návýkové, jen málokdy vtáhne do děje. Perfektní herecké výkony nejen v dlouhých detailních záběrech. Zajímavé globální téma. Vynikající a dynamický DD 5.1 se zřetelnou prostorovostí a výborný sountrack. Ale jinak .4 - 5* ani náhodou. ()

Accuphose

O mafiánským světě nám natočili Rodinu Sopranů, etalon gangstarskýho života. Za ním následují hlavně první dvě řady Gomorry a v těsném závěsu je Narcos, který má slabší i silnější díly, ale působí to kompaktně a slupnete to jako malinu. U tohohle se mi malinko motala hlava nad tím, jak to budu vlastně hodnotit. Dějová linka v Mexiku téměř na výbornou, Amerika a Kalábrie... velkej povzdech. Zápletky jsou neuvěřitelný, jakkoliv ty střípky fungujou, ale celý je to řádně odbytý a klíčový scény, kdy se láme chleba, tak ty opravdu působí lacině (scénáristicky) a obracíte u toho oči v sloup. Zmíním jen to nejkřiklavější. Žádnej mafián nebude pálit prachy a ničit 5 tun kokainu, za to by ho sejmul každej už pro princip. Ty flashbacky navozují dojem, že je to pro nechápavý, jakkoliv to určitým způsobem smysl má, ale nejde takhle odvyprávět celej seriál, vyznívá to, že se lepil scénář lepidlem. Navíc tím vyniknou technický chyby, kdy ty scény i když by měly navazovat na sebe, tak jsou točený každá zvlášt z jinýho pohledu a nikdo si nedal práci s tím, aby to sedělo. Zvraty se dějou na efekt a dělaly se tak, že se vymyslelo něco, co bude šokovat a kolem toho se dala vata. Zkušenější divák po seznámení s postavama, už dopředu ví, co se zhruba bude dít, a ani jednou jsem nebyl doopravdy překvapen. V Gomorrě jsem skoro nikdy nevěděl, co se stane v příštích minutách a dílech. Nicméně mě to zajímalo až do konce, a i když ten seriál brzo zapomenu, Kalábrie je nádherná a odkaz k tradicím ten seriál udržel nad vodou. (Vzpomněl jsem si u toho na Anime Nere) ()

Bolex

Seriál s velmi hutným, poutavým dějem ve více rovinách. Určité výhrady mám k nečekaným návratům v čase zpět, na což si postupně ale divák zvykne. Nebýt mistrovsky vysoko nasazené žánrové laťky seriálu Narcos, zvažoval bych plný počet *. ()

BIG.NINE.CF

Dokonalá kamera a hudba. Krásné exteriéry. Příběh plný zvratů o jedné zásilce koksu. Po dlouhé době parádní Italský seriál. ()

motyka52

Mám rád všechny ty Narcos, Suburry, Gomorry a teď i ZeroZeroZeroy. "Trojnula" na to jde trochu jinak. Styl vyprávění je originální ve sledování dvou dějových linek odehrávajících se současně, soustředí se mnohem víc na některé charaktery, celou dobu jde o jednu konkrétní zásilku a přesto je to celé velmi rozmáchlé. Navzdory tomu všemu to krásně drží pohromadě. Skoro bych řekl, že všech osm epizod je nabytých k prasknutí, není tam ani minuta navíc. Závěr je nekompromisní. Chladnokrevný svět. A vynikající seriál. ()

vinducha

Nevim jestli je větší terno , narodit se v Mexiku nebo v Itálii..  V tomhle seriálu pana Solimi je to 1 větší ksindl vedle druhého , takže tam není postava , které by normální člověk nepřál smrt. Ale je to natočeno tak parádně a napínavě , že to diváka od obrazovky prostě nepustí . Přiznávám , že po 1. dílu jsem úplně přesvědčený nebyl . Ale dobře jsem udělal , že jsem pokračoval .  Kronika lidského odpadu napříč kontinenty. ()

michalek.k

Výborný seriál. Podobné Narcos. Narcos je lepší, díky reálné zápletce. Příběh "000" je místy fabulace přitažená za vlasy, ale velmi zábavná. ()

Morb

Dlouho jsem to před sebou tlačil, protože se mi nechtělo do další Suburry. Nakonec se ukázalo, že tady je kromě italské linky i mexická a řekněme americká. Postupem času jsem se přistihl, že jsem vůbec nedělal rozdíl mezi tim, kterou linku zrovna sleduju, protože mě bavily všechny. Scenář je napsanej skvěle, všechny postavy se chovají logicky a dá se jejich počínání pochopit. Velmi se mi líbil retrospektivní vhled na situace z pohledu jiný osoby. Kdyby to bylo delší, než 8 dílů, asi by to přešlo ve stereotyp. Tady ne. Bylo to fajn a když to srovnám se vším kolem, co se teď produkuje za hovadiny, tak musim dát pět. ()

fgf_hbf

Na poměry Sky to je pěkně natočený seriál se skvělou hudbou i kamerou. Dějové linie tady jsou 3 a líbí se mi jejich pojetí, kdy spolu úzce souvisí, ale přitom se skoro vůbec nepotkají. Za Mexiko bych dal 5*, za Itálii 3* a za USA 1*. Nebýt Mexika, asi bych seriál nedokoukal. ()

Stanto

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál roku 2020! Veľa som od neho neočakával a o to viac ma prekvapil. Od perfektnej hudby, cez rozprávanie príbehu až po jednotlivé postavy. Núti ma to dať konečne šancu Gomore. ()

AutiXrist

Od spolupráce Sollima/Saviano sa nedá očakávať nič iné iba kvalita. Mexickú a taliansku stranu oživuje americká súrodenecká dvojica z New Orleans, hlavne kŕče Dane DeHaana. Je až neuveriteľné čo všetko prekoná anjelsky prášok na ceste z domoviny do európskeho 👃🏻. Až sa človeku ponúka otázka či to všetko stojí za to. Veľmi originálne zobrazený boj o moc spolu s menej tradičnou dejovou linkou tvoria takmer dokonalý celok. Mínusy si nechám po dopozeraní posledného dielu. ()

Milonak

Podstatně lepší než Gomora, ale zároveň kvalitou dost vzdálené Narcosu. Co se mně v seriálu nejvíce líbilo, tak to bylo herecké obsazení - v podstatě všechny postavy si do svých rolí minimálně velice dobře "sedly". Asi nejvíc mně svými hereckými výkony zaujala americká sourozenecká (filmová) dvojice - Andrea Riseborough a Dane DeHaan. Dalším výrazným plusem jsou vybrané lokace a propojení tří různých drogových světů (Mexiko, Itálie, Afrika), které vytvářejí zajímavý mix a jsou propojeny stejným cílem - 5 tunami kokainu. Seriálu bohužel chvílemi dochází dech a začíná se celkem vléct a také občas sklouzává na úroveň 007 a to zejména v africké části - tam to už je skutečně dost přehnané, těch přestřelek, náhod a mrtvol je až moc. Osobně mně na žádné z postav vůbec nezáleželo - kromě již zmíněné sourozenecké dvojice - a je to stejně jako v jiných seriálech o drogách pohled do světa bezcharakterních sviní. Něco mezi 3-4*, nakonec dám pouze 3. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů