Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Jango_Fett

Další exotický film z japonska, který nemá chybu. Správně krvavé, drsné a zároveň humorné. Například závěr kdy se natěšený Kakahira snaží bojovat s Ichim a vyluzuju nadržene hlášky jako "Páni až mám z toho husinu" mě fakt dostali. Jednu hvězdičku dolu za konec. Který je opět japonského rázu a jako vždy jsem ho nepochopil. Možná mi ho tu někdo vysvětlí v diskuzi. ()

Martin741

Japonsky chlivak Takashi Miike a jeho exploitation/hixploitation. Exploitation/Hixploitation je navysost samoucelne a ma len zakryt scenaristicku bezradnost a rezisersku neschopnost. A od tohoto filmu povazujem Takashi Miikeho len za japonsku verziu talianskeho chlivaka Joe D´Amata. 11 % ()

Silverluv

Uff, tak tenhleten asijský nářez...doslova sekaná, naplněná hektolitry krve a jiných lidských sekretů, prošpikovaná kvalitně naporcovanými částmi lidského těla, naložená v řádně úchylném S&M nálevu mi náramně chutnala. Navíc okořeněno zajímavým, netradičním příběhem, božsky ďábelským Kakiharou a dalšími podivnými hrdiny, kteří jsou jeden horší a zkaženější než druhý a navrch parádním, nabušeným soundtrackem. Trochu jsem sice nepochopil konec, ale tím tuplem se těším, až si to dám podruhé! Rozhodně nedoporučuju všem ;o) ()

ad

Ujetý, nemocný, sadistický, úchylný a perverzní... Takový je film Ichi the Killer. Naštěstí se ale jedná o komiks (a to v nejdrsnějším slova smyslu, kam se na Ichiho hrabe třeba Sin City), který si je své nadsázky velmi dobře vědom - krev stříká snad ještě více než v Kill Bill(ovi), a v poslední části filmu je už násilí či smrt nějaké té ženy a dítěte spíše černohumornou složkou... Jak Kakihara, tak Ichi jsou ujetí magoři a šílenci, tedy není celý film komu držet palce a vlastně jako by ani o kom vyprávět, důsledkem čehož je nám konec filmu stejně tak nějak jedno.. Takashi Miike toto nejspíš věděl a tak udělal hrdinou snímku sám sebe, respektive "svou" vizuální stránku filmu...Zdá se vám to pokrytecké, či alibistické? Ono to tak nejspíš i bude... ()

cubajz

sadistický masakr s příchutí japonského podsvětí - extrémně vychutnávané násilí, záplavy krve a ultra cool postavy - hlavně Kakihara (podle mě jedna z nejlepších filmových postav), který vás donutí přemýšlet o obarvení na blond a zavede novou definici slovního spojení "úsměv od ucha k uchu". Vřele doporučuji... ()

Crawler-D

Fakt demence s pěti..teda čtyřma hvězdičkama. Kdyby byl celý film našlapaný hláškami jako posledních deset minut, radostí bych si asi ukousl ruku, ale to mi asi nežerete, co? :-D ()

boblig

Což o to, první polovina této japonské sado-masochistické úchylárny docela odsýpá, ale pak ten kolotoč krvavého násilí začne nudit, neb se opakuje pořád to samé bez většího smyslu a snové flashbacky ještě umocní celkovou bezradnost scénáře. Navíc - na rozdíl od jiných uživatelů - jsem v tomto dílku shledal jen minimum humoru. Od Mistra Miikeho je rozhodně lepší film Píseň krtka: Tajný agent Reiji. :-) ()

C0r0ner

Pochybuju, že někdo jiný než Japonci je schopný natočit něco podobného. Krve jak v Braindeadu, místy celkem slušná prdel, haldy končetin..., no prostě bizár k pohledání. Což je jednak klad a jednak zápor, takže dohromady tak někde napůl. 50% ()

darm

Po prvním zhlédnutí za čtyři. Je to nářez, ale v průběhu filmu jsem se občas ztrácel ve spletitosti jmen a postav a nemohl jsem si tak úplně užít všechno co Koroshiya 1 může nabídnout.. Po druhém zhlédnutí napíšu víc a nejspíš i zvýším hodnocení.. ()

Dannysek4U

Taky by vas zajíimalo, co Miikemu v noci zda? Ty Japonci jsou proste znepokojivej narod. Ale i pres ty streva a krev moc zajimavy toco, navic s vtipem. ()

lakikaki

Čistokrvné, resp. "čistokrvavé" béčko, ktoré okrem brutality nemá čo ponúknuť. Keď práve niekoho nezabíjali, nemučili, nemlátili alebo aspoň neuspokojovali, dosť som sa nudil a mal som sto chutí tento výtvor vypnúť. Za film maximálne dve hviezdičky, tá tretia je už potom len za originálne, aj keď béčkovo veľmi debilné nápady. ()

Laputa odpad!

Takovou blbost jsem v životě neviděl. Když někoho rozsekáte na kusy, to není horor, to je brutalita. Režisér by měl navštívit lékaře. Nesmyslný film Ichi the Killer. Spíše by sedělo Brutalita pak bych možná dal jednu hvězdu za název. ()

KatanaCZ

Nic proti těm, kterým se tento film líbil natolik, že ho ocenili nejvyšším hodnocením, ale už jsem viděl daleko lepší japonské filmy, tolik na úvod! I já jsem od tohoto filmu dost čekal (podle vyprávění známého), možná proto jsem byl ve výsledku poměrně hodně zklamaný. Námět je dobrý, ale to zpracování....V celku je zde mnoho nudných pasáží, o které mohl být snímek klidně kratší. Já film vnímám jako podřadný Hong-Kongský akčňák o pár narušených jedincích, pobíhajících po slamech, vraždících kohokoli na potkání se stopořeným penisem. Ichi je v podstatě slaboch, Kakihara je psychopat a zbytek je jen stádo oveček, sice se zde režisér snažil o ztvárnění profilů několika dalších, ale zbytečně. Hodně věcí zůstane nedořešeno. Mnozí mě teď asi odsoudí, ale toť můj dojem z filmu. Hail to Azumi!!! ()

Radiq

Dóprdele, tak to byl teda nářez. Doslova. Něco takovýho jste ještě neviděli. Masochismus a sadismus je prokládán erektivními pocity, hektolitry krve, metráky vnitřností, cákanci spermatu, úchylkama a totálníma vypatlanejma hlavama, často i oddělenejma. Jsou to jatka. Není tam jedinej kladnej hrdina. Originálnosti je v tom za deset filmů dohromady. A není to nic pro slabé povahy. Řemeslné techniky hyzdění lidského těla jsou udělány jen v několika málo případech blbě (škoda některých digi efektů), ale to nekazí celkovej dojem z filmu. A ten konec jsem asi nepochopil... ()