Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

zombiiik

Pribeh dvoch ludi, ktori su uplne odlisni, no maju rovnaku vasen /posadnutost a to staci, aby boli priatelia. Freediveri ako namet v casoch vydaniafilmu velmi originalny. Film o sporte, no pocity a atmosfera hra prim viac ako pocet sekund pod hladinou alebo metre hlbky mora. Jacques po sklamani v ludoch ako sirota veril viac svetu podmorskemu a jeho obyvatelom. Zaujimalo by ma psychologicky pohlad na vyrovnanie sa so smrtou otca, ktory zomrel pri potapani tym, ze budem zit len pre potapanie. Jean Reno je srdcovka a tato rola excentrickeho Taliana mu teda nepochybne sadla. Film ma az na (na moj vkus dlhu scenu s delfinmi) bavil. Bolo citit osobne zainteresovanie Luca, co vnesie do filmu dusu. ()

ivttw

Ke shlednuti filmu me inspiroval David R. Hawkins, ktery prohlasil, ze ma dle jeho stupnice Magicka hlubina uroven vedomi 700. A musim rict, ze film urcitym zpusobem cloveka umi naladit. Jen se musi uvolnit a nechat se unaset stridanim prilivu a odlivu, krasnyho pocasi i obcasnych bouri a vychutnavat si tu nadheru. Ve zkratce - film se musi sledovat srdcem, ne hlavou. Postava Jacqua mi misty prisla az absurdne jednajici/uvazujici, na druhou stranu jsem si rikal, ze sam v zivote hledam neco, cim bych mohl zit, co dotvori muj zivot a "pohlti me" stejne jako Jacqua jeho hlubina. A naprosto chapu, ze si rozumel vic s delfinama a nebo s tim vnitrnim klidem v hlubinach more. A proc chtel v zaveru (zrejme) ukoncit svuj zivot i presto, ze byla jeho laska  tehotna? A byla to opravdu laska, kdyz ji rekl jen to, ze si mysli, ze ji miluje? A byl to opravdu konec, kdyz se naprosto oddal tomu stesti a vilam? Nebyl spis ryba nez clovek? Cim vic se ho totiz Johanna snazila pritahnout, tim vic se utikal ke svoji opravdovy lasce - podmorskemu svetu. Ve filmu je i krasne videt postupne gradovani ze zamilovanosti, pres pochyby a prvni problemy az po zaverecnou hysterii a bezmoc. Treba byl jeden z tech poslednich duvodu, proc vzdycky opustil mir tam dole ten, ze chtel ukazat Enzovi, ze ho porazil ("I know you are dying to beat me.") a nebo v nem mel posledniho opravdovyho clena rodiny, ktery mu rozumel. Plno veci ve mne jeste dozniva, plno indicii stale vyplouva. Mam rad filmy, ktery ve mne zanechaji stopy a musim nad nima premyslet jeste dalsi dny. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“