Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Johgas

Je těžké žít s bláznem, jehož srdce patří moři, delfínům, samotě a tichu pod hladinou...je nádherné takovým bláznem být. ()

laureen

Zbožňuju filmy, které mne uchvátily jako malou, i když jsem je ještě docela nechápala, a které mne stejně tak nadchnou dnes, kdy je (více méně) chápu. Magická hlubina je jedním z nich a k tomu má ještě tisíc dalších plusů. Skvělí herci, krásné podmořské záběry, okouzlující hudba a dojemný závěr. Na něco takového se můžu zkrátka podívat kdykoli. ()

raadec

Obrovsky atmosférický film, originální námět, zhoubná touha 2 potapěčů překonat jeden druhého, která samozřejmě končí tragicky.. Hodně se mi líbí Jaques, člověk jedinečný, talentovaný, ale přesto tak skromný a obyčejný. Dost tomu dává i ta francouzština, v angličtině by ten film tak nevyzněl. ()

killa black

Ten film jsem viděl dvakrát a musím říct, že takovou sračku, aby člověk pohledal. 85% dle mého hrubě neodpovídá. Velký podíl na tom hraje i hudba, kterou tu někdo velebil - nenechte se zmást tím, že je to ambient, protože je to zatraceně nudnej ambient, kterej navíc v některých momentech neodpovídá tomu, co se děje. Dvěma slovy: nezajímavá nuda. ()

mine.slayer

Silný příběh o přátelství naservírovaný v tom nejlepším podání, kamery a hereckých výkonů. Jednoduchý scénář, podmanivá řežie a přírodní lokace Vás pohltí jako magická hlubina. ()

Agnostik

Velmi oddechová potapěčská podívaná a Bessonův rukopis je zde nepřehlednutelný.Příběh o hlubokém přátelství dvou hloubkových potapěčů a o lásce jednoho z nich k dívce v podobě Rosanny Arquette,je zde rozvinut z nečekanou grácií,tak aby divák mohl být oslněn nejen scenériemi podmořského světa ale i silným příběhem.Přesto svým způsobem očekávatelné ale dobré 80%. ()

zpek

Celý čas som hádal o čom tento film vlastne je. Romantická linka plytká a naivná, téma súťaživosti rovnako, tak o čom ten film vlastne je. Bádať po nejakej záhade, ktorá sa v tomto filme potichu zakráda k veľkému záveru, je až príliš namáhavé, keďže režisér jej neponúka adekvátny priestor pre rozvoj. Hlavní hrdinovia putujú z jedného majstrovstva na druhé a všetci sú kamaráti, zároveň rivali, a odrazu zachraňujú delfína, v tom príde zas tá šialená žena, ktorá si myslí, že vie, čo chce.. aaaaaaach... no proste totálny mišmaš a záver.. záver je úplne iný ako celý film a pohltí veľmi, až prekvapivo. Aj keď neviem či rozhodnutie potápača bolo moc zodpovedné vzhľadom k stavu jeho ženy, aaale čak tak jej treba, naivnej trúbke. ()

Pintenta

Trošku starší kúsok, ale o to lepší. Nádherná hudba od Erica Serra urobila z tohoto filmu zážitok aj sluchový. Nevedela som si zvyknúť na herečku, ktorá hrala hlavnú rolu - Rosanna Arquette, nejako mi nepasovala jej mimika a gestá, vedela by som si predstaviť inú na jej mieste, ale bola vybraná a nejako som ju tolerovala. Jean-Marc Barr chytil za srdce svojim pohľadom, trošku smutným, ale oproti Jean Renovi jemnejší, citlivejší. Ak ho dávajú v telke, nevynechám, je to moja klasika. ()

Kopřivák

Skutečný Jacques Mayol ve filmu hraje. Je jedním z pomocníků při potápění. Je např. vidět jak odpočítává Jeanu-Marcu Barrovi, když hraje ústřední melodie Homo Delphinus. ()

Slida79

Vexsve době jsem tento film viděla nesčetněkrát. Atmosféra je tak úžasná... stojí za to vidět pokud milujete moře, potápění a delfíny. ()

Pharao20 odpad!

film natočený pre filmových odborníkov, aby sa mohli rozplývať nad ....ani sám neviem nad čím. Nech sa na to pozerám akokoľvek je to nezáživný, dlhý a napriek tomu že sa odohráva vo vode - neskutočne suchý film, ktorý priam definuje nudu v kinematografickom priemysle. 0/10 ()

milos1

Je veľká škoda, že film nám poskytuje len zrakový a sluchový vnem a ostatné zmysly zostávajú pri sledovaní filmovej snímky nevyužité. Pri Magickej hlbočine mám však pocit, že moje čuchové bunky dráždi slaná vôňa morskej vody a na pokožke sa zráža vlhký oceánsky vzduch. Neviem vysvetliť ako to Luc Besson dokázal, ale hoci sa pri sledovaní jeho filmu nachádzam v pohodlí svojej obývačky, moje ego je unesené niekoľko sto kilometrov južným smerom do vlažného Stredomoria a na niekoľko okamihov som súčasťou nádherného príbehu dvoch skutočných priateľov v podaní Jeana Reno a Jean-Marca Barra. Majstrovský kúsok a súčasť mojej TOP 5! ()

maart

Moje hodnotenie bude asi neobjektívne, ale je to jeden z mojich najoblúbenejších filmov. Takže skvelé a modré (hudba, prostredie, atmosféra) a Jean Reno aj Barr to zahrali skvelo. Ak mate možnosť doporučujem aj rozšírenú verziu. ()

destl

Luc Besson prostě filmy točit umí. Je to PAN režisér a má zatraceně silné eso v rukávu v podobě svého dvorního herce Jeana Rena, který mě ještě nikdy nezklamal. Ten film má duši a jestli jste ho ještě neviděli, tak hybaj do půjčovny! ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“