poster

Magická hlubina

 • Francie

  Le Grand Bleu

 • anglický

  The Big Blue

 • Slovensko

  Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ed_wood
  *****

  Film má síce slabšiu zápletku, ktorá sa točí okolo toho, kto z účastníkov nejakej potápačskej súťaže vydrží so zadržaným dychom dlhšie pod vodou. Čo ma ale zaujalo bolo to, že film dáva do protikladu nie príliš šťastnú milostnú epizódu ľudí na brehu s veľmi šťastným vzťahom delfínov v mori. Za zmienku určite stoja aj nádherné zábery podmorského sveta a záver filmu, ktoré robia z Magickej hlbočiny veľmi silné dielo.(16.10.2007)

 • Vitason
  *****

  Po dobu čtení komentáře musíte zadržet dech. Takže nádech... Známého hračičku Luca Bessona už zřejmě omrzelo čvachtání se v bazénku a tak se vydal pod mořskou hladinu pro svůj nejosobnější a společně s Leonem také nejlepší film. I když se Magická hlubina potápí do těch nejstudenějších a nejčernějších vod, tak je milá, zábavná a hlavně neskutečně hřejivá, kdy romance dvou lidí z naprosto odlišných světů na pozadí přátelské rivality dokáže zřejmě dojmout i ty největší tvrďáky. Film má hned několik plusů. Tím prvním jsou nádherné podvodní záběry, které ve spolupráci s dalším kladem a to hudbou od Erica Serry vytvářejí z filmu neuvěřitelný audiovizuální zážitek. A minimálně stejně důležitým bodem filmu je ústřední herecké trio. Barr je neskutečný sympaťák, i když se jeho postava občas chová na ránu pěstí mezi potápěčské brýle. Jean Reno, obstarávající komediálnější části filmu, je naprosto fascinující (U Rena mě zaujal i dětský herec s hubou od marmelády, který hrál Jeanovu dětskou verzi) a to samé se dá říci o věčně rozcuchané a sladké Rosanně Arquette, u které Besson hodně zdůrazňuje její rysy a věnují jí nejvíce detailů, za což musím zdvihnout poslední palec komentáře. Bavil jsem se, zasmál jsem se, byl jsem dojat... Výdech(10.7.2008)

 • Xmilden
  *****

  Nečekám, že by ještě nějaký režisér dokázal krásněji natočit neskutečnou nádheru oceánu. Magická hlubina připomíná film jen tak mimochodem, protože hlavní roli zde hraje nekonečný a hluboký oceán. Celé to na mě působilo spíše jako dokument, ve kterém zní krásná hudba Erica Serry. Moře je zároveň tichým svědkem příběhu přátelství, rivality a lásky. Krásný zážitek, jenž nemá ve svém žánru konkurenci.(5.11.2012)

 • ScarPoul
  *****

  Podľa mňa ide o samotný akt ponoru a zotrvania pod hladinou dostatočne dlho aby sme mohli vidieť aj to nadpozemské. Beeson mi naservíroval film ktorý je môjmu srdcu veľmi blízky a to neviazanou a nekonečnou krásou či už to značí spojenie alebo v tomto prípade prepojenie človeka z prírodou alebo ak chcete s iným svetom, alebo lásku tú skutočnú alebo tú priateľskú. Pri sledovaní tohoto filmu jasne cítiť tú duchaplnú magickosť ktorá podčiarkuje osobnostný rozmer tejto snímky čo v konečnom dôsledku pôsobí ako balzám na dušu. práve preto je tento film taký silný pretože mi príde veľmi osobný a neskutočne dobre prepracovaní. Ak by som mal vybrať len jeden jediný film z beesonovej zbierky a označiť ho ako najlepší tak by to bola magická hlbočina pretože priznajme si to kto z nás zažil dakedy ten magický ponor? aj tak ho väčšina z nás nikdy nezažije(18.6.2008)

 • POMO
  ****

  Z hľadiska myšlienkovej hĺbky a poetickosti príbehu naozaj prekrásny film. A to trošku bezcitné miešanie drámy s komédiou som mu ochotný odpustiť – natočili ho predsa Francúzi... Ale čo mu nemôžem odpustiť, je až príliš jednoduché vizuálne pojatie, ktoré ho násilne sťahuje z filmového plátna na televíznu obrazovku. Možno som príliš náročný, ale od tvorcu LEONA, NIKITY alebo ATLANTISU už skrátka očakávam aj notnú dávku obrazovej pútavosti.(21.5.2002)

 • - Podvodní scény s delfíny byly natáčeny v obrovských ohradách na Panenských ostrovech, kam byli delfíni převezeni z Dolphin Research Center na Floridě. Nejčastěji se objevujícím delfínem je samec Natua. (D3VIL)

 • - Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)

 • - Zahajovací film FF v Cannes v roce 1988. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace