Jean RenoJean-Marc Barr dva přátelé z dětství, dva soupeři a jedna velká láska ke světu pod hladinou... Reno a Barr tvoří ústřední dvojici filmu – dva přátele z dětství, kterým učarovalo moře a především potápění. Zatímco Ital Enzo nezapře svůj temperamentní jižní původ s nikdy neutuchající touhou po soupeření a recesi, Francouz Jacques Mayol je skromný introvert, kterého jako chlapce navždy poznamenala tragická smrt otce při potápění. Hluboký vztah nebrání oběma mužům ve vyhrocené profesionální rivalitě. Enzo, mistr světa ve volném potápění, pozve Jacquese na závody do italské Taorminy, kde si s ním chce poměřit síly. Neviděli se už dvacet let. Bessonův film není jen napínavou podívanou, ale je zároveň zamyšlením nad hledáním smyslu života, krásy a sebepoznání. (Česká televize)

Trailer

Djkoma

Dva muži, jedna žena a nekonečná magická hlubina tajemného světa. Skvělá ústřední trojice, v které asi nejvíce exceluje Jean- Marc Barr a jeho neustále mořem posedlí Jaques. Besson natočil své mistrovské dílo především pro sebe a pochybuji, že očekával takovou diváckou oblibu. Opak je však pravdou a emoční a myšlenkový rozsah snímku má i přes až zbytečnou délku svou velkou sílu. Viděl jsem tento film už za velmi raného věku (snad 12?:)) a už tehdy mě okouzlil a to samé po pár letech. Těžko tak hodnotit, když se mi klepou kolena při prvních tónech Big Blue Overture... Určitě jsou tu slabá místa, pro někoho se tu nic neděje, ale tohle je film o pocitech, které se ještě vystupňují v krásném a citlivém závěru. Dokonale natočený magický klenot s obrovskou silou vlastního příběhu a postav. ()

POMO

Z hľadiska myšlienkovej hĺbky a poetickosti príbehu naozaj prekrásny film. A to trošku bezcitné miešanie drámy s komédiou som mu ochotný odpustiť – natočili ho predsa Francúzi... Ale čo mu nemôžem odpustiť, je až príliš jednoduché vizuálne pojatie, ktoré ho násilne sťahuje z filmového plátna na televíznu obrazovku. Možno som príliš náročný, ale od tvorcu LEONA, NIKITY alebo ATLANTISU už skrátka očakávam aj notnú dávku obrazovej pútavosti. ()

Lima

Vášnivý potapěč a amatérský oceánolog udělal radost sobě i mně. Jeho film hýří sluncem, rozličnými odstíny modře, člověk má úplnou chuť navléct se do plavek a skočit do moře. A ačkoliv samotný děj příliš optimistické vyznění nemá, dýchá z něho na mně pohoda a Bessonova láska k moři. A Eric Serra - ten se tu našel. Uplatnil tu svoji zálibu v syntetických zvucích, které přeměnil v ambientní plochy, které se krásně poslouchají. Vlastním soundtrack, je to velice relaxační album, úplně něco jiného než Serrova zvuková kakofonie v 5.elementu ()

Gemini

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette. ()

• Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Luc Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)
  • Originální hudbu k filmu složil Bessonův dvorní skladatel Eric Serra. Pro americkou verzi byl však hudební doprovod vypracován znovu, a to Billem Contim. (ČSFD)

Související novinky

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení…