poster

Magická hlubina

 • Francie

  Le Grand Bleu

 • anglický

  The Big Blue

 • Slovensko

  Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  ****

  Tak na tenhle film jsem se těšil s vidinou perfektního emocionálního zážitku...Taky jsem doufal, že si konečně potvrdím, že Luc Besson kdysi točil opravdu skvělé snímky. A očekávání se potvrdila, i když ne úplně. Docela mě zaskočila komediální rovina, chvíli jsem měl problémy ji přijmout a nakonec srazila moje hodnocení o stupínek níž....Podvodní scény a celá atmosféra závodů je ovšem dechberoucí, stejně tak vztah Enza, Jaquea a vetřelkyně v mužském světě Joanne. Nejsilnější scéna? Závěrečný monolog Jeana Rena - "Měl jsi pravdu, tam dole je to lepší..."(16.1.2004)

 • Gemini
  *****

  Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette.(22.1.2004)

 • igi B.
  *****

  Krásný film. Krásná hudba. Dokonalá koláž. K těm čtyřem prosím přidat půl hvězdičky za toto spojení. K úchvatnosti mi ale přece jen něco chybí. - - - I když vlastně - - - Ne, ten film je úchvatný. Jen jsem ho viděl už moc dávno a to okouzlení trochu vyprchalo. Moje chyba. Opravuji: Za pět! A rychle někam do hlubin...(4.9.2005)

 • Marius
  *****

  " Ak chceš stretnúť morské víly, musíš ísť až na dno. Musíš tam čakať a rozhodnúť sa pre ne umrieť. Až potom sa ukážu. A ak bude tvoja láska k nim skutočne úprimná,vezmú ťa navždy so sebou. " Najlepší Bessonov film . Obrovský vizuálny, akustický ale najmä emocionálny zážitok vo filme o človeku - rybe (alebo skôr delfínovi ? ) . Životná úloha Barra a R. Arquette. Jean Reno ako vždy skvelý v úlohe talianskeho narcisa, ktorý pochopí, že "tam dolu je to omnoho krajšie" . Film o tom, že ženy nie sú pre nás vždy to najpodstatnejšie :-) - a že tie chytrejšie to aj pochopia a budú nás milovať aj tak. Ak máte možnosť, pozrite si director´s cut je tam mnoho scén, ktoré úžasne dokresľujú charaktery a vzťahy medzi nimi - napr. ako Jacques po sexe s Joannou pláva celú noc v mori s delfínicou (žehlí neveru moru), valčík Enza a Jacquesa v magickej hlbočine a ďalšie. AD POMO a Tsunami - chlapci , toto vzniklo v 88 a na svoju dobu to proste BOL film, ktorý patril do kín. Verím, že keby to Luc robil dnes bolo by to ešte väčšie vizuálne žrádlo ale mne sa to páči také aké to je. 10/10 TOP 10 / 2(5.7.2004)

 • Kimon
  *****

  Jsou lidé, kteří poznali NĚCO tak, že touží stát se součástí TOHO NĚČEHO, co tak nezměrně milují. ... Jakoby se narodili jinde než by si přáli. A láska k moři k takovým láskám patří. Rádi se vracíme tam, kam nás srdce táhne a kde se cítíme dobře. Vychutnáváme si krásy mořských hlubin a stále poznáváme nové a nové zážitky pod hladinou moře, toho – nám tak MAGICKÉHO jiného světa. Pohybujeme se v podmořském světě plném barev a chtěli by jsme jakoby "utéct" z toho našeho. A pak? ... v těch nejkrajnějších případech obětováváme svůj život tomu, čemu jsme se zaslíbili . Je lepší shořet, než vyhasnout. /Kurt Cobain/ ... ... ... ... ... /MOŘE JE DRUHÝ ŽIVOT NA ZEMI. Važme si ho a chovejme se k němu slušně. Vrátí nám to v míře nadměrné./ ... ... ... ...(26.12.2008)

 • - Enzo Molinari (Jean Reno) nosí hodinky značky Citizen Aqualand Promaster. (dyfur)

 • - Technicky nejnáročnější scény filmu byly natáčeny s ochočenými delfíny, např. s delfíní samicí Joséphine. Ta se během svého dlouhého života ve francouzském mořském parku Antibes stala několikanásobnou matkou i babičkou a dožila se 40 let, což je na delfína skákavého, kteří se běžně dožívají přibližně 30 let, opravdu hodně. Jak oznámila správa parku Antibes, Joséphine uhynula na ledvinovou chorobu v úterý 23. 08. 2011. (Woodstock)

 • - Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace