poster

Magická hlubina

 • Francie

  Le grand bleu

 • anglický

  The Big Blue

 • Slovensko

  Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • curunir
  ***

  Aby som nebol úplne zlý tak 3.5*. Filmy Luca Bessona nie sú úplne mojou šálkou kávy a z jeho doterajšej tvorby sa mi najviac pozdávala Nikita. Film má samozrejme príjemnú magickú atmosféru a sympatické herecké výkony (vyniká hlavne J. Reno), ale chýba ma ucelenejšia dejová línia, bez ktorej sa film javí, že raz je o potápaní, potom zase o láske, len o ničom z toho poriadne. Hlbočinu možno nabudúce ocením viacej, ak ovšem nejaké nabudúce bude...(18.10.2008)

 • Kryšpín
  *****

  Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující.(21.1.2004)

 • Tyler
  ****

  Tak na tenhle film jsem se těšil s vidinou perfektního emocionálního zážitku...Taky jsem doufal, že si konečně potvrdím, že Luc Besson kdysi točil opravdu skvělé snímky. A očekávání se potvrdila, i když ne úplně. Docela mě zaskočila komediální rovina, chvíli jsem měl problémy ji přijmout a nakonec srazila moje hodnocení o stupínek níž....Podvodní scény a celá atmosféra závodů je ovšem dechberoucí, stejně tak vztah Enza, Jaquea a vetřelkyně v mužském světě Joanne. Nejsilnější scéna? Závěrečný monolog Jeana Rena - "Měl jsi pravdu, tam dole je to lepší..."(16.1.2004)

 • H34D
  ***

  Ač je rozjezd nepochybně zajímavý a vlastně i rozmáchlý a velkolepý, zbytek filmu jaksi nedokáže proplatit šeky, které právě úvodní kapitola vypsala. Láska k potápění není opodstatněna více než tvrzením, že "tak to prostě je". Souboj dvou mistrů v pokořování rekordů už je o poznání chytlavější, přesto se mi zdá, že film nedokáže překonat poměrně povrchní/ploché vyznění. Na vině je z velké části hlavní postava, Jacq je vlastně takový asociální, nemluvný, lehce zoofilní top model, jehož vnitřní prožívání je tak dlouho zastíráno tajemnem až nakonec z filmu vyplyne, že je to dement... 6/10(2.6.2014)

 • igi B.
  *****

  Krásný film. Krásná hudba. Dokonalá koláž. K těm čtyřem prosím přidat půl hvězdičky za toto spojení. K úchvatnosti mi ale přece jen něco chybí. - - - I když vlastně - - - Ne, ten film je úchvatný. Jen jsem ho viděl už moc dávno a to okouzlení trochu vyprchalo. Moje chyba. Opravuji: Za pět! A rychle někam do hlubin...(4.9.2005)

 • - Originální hudbu k filmu složil Bessonův dvorní skladatel Eric Serra. Pro americkou verzi byl však hudební doprovod vypracován znovu, a to Billem Contim. (Vlk17)

 • - Luc Besson se ve filmu objeví jako jeden z potápěčů. (D3VIL)

 • - Zahajovací film FF v Cannes v roce 1988. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace