Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

rexino

Český a slovenský preklad filmu Magická hlbočina je absolútne výstižný a perfektný. Tento film je totiž magický po každej stránke. Magická hudba, magickí herci, magické scény z hlbín. Luc Besson bol magický a toto dielko je neuveriteľné. Asi som presýtený americkej tvorby a tento štýl mi sedí. Odporúčam najdlhšiu verziu (počul som že americká má inú hudbu a úplne iný koniec, ja nechápem ako to mohli urobiť, veď celému filmu zmenili charakter). Prvá polovica bola pohlcujúca, druhá trocha poľavila, ale koniec to vynahradil a celková atmosféra bola úžasná. ()

theSaint

Spirituální přesah, úchvatná věc. Tenhle snímek mě zasáhl přímo do srdce už v mém mládí. Bessona v letech 1988-97 políbila filmová múza a on se stal geniálním filmařem. Až by člověk nevěřil, vzhledem k jeho novějším kusům, že něco takového dokázal stvořit. Jeho kultovní desetiletka mu zajistila nesmrtelnost. ()

Brtniik

Viděl jsem to asi na třikrát. Docela rád bych si to dal jako dva filmy – jeden žertovný a druhý snově romantický atp. Jean Reno_a mohu kdykoli a v čemkoli, čili byl jsem potěšen. Za přibližně 14 dní se potkám s mořem, tož o filmu ještě podumám. ()

Narciska

Magická hlubina a excelentní Jean Reno. Autoři do posledního dechu ctí název svého filmu. Málokdy se vidí film tak silný a tak hluboký. Ženská hrdinka je krásná, citlivá a dostatečně potrhlá, aby to, co přesahuje vše, co nazýváme běžné a normální, zvládala se silou a pokorou. Její vyvolený jako by ani nebyl z tohoto světa. Víc se podobá delfínovi, stejně nevinný a bezelstný. A jako každý tvor nacházející lásku v temných hlubinách stejně houževnatý a umíněný. Jeho nejlepší přitel a celoživotní sok, do kteréžto role se staví však výhradně on sám, navzdory své rozpornosti zcela uvěřitelná kombinace tuposti a moudrosti, velkorysosti a soutěživosti, vždy s tvrdou cílevědomostí připraven vyhrát a s nakažlivou bezstarostností, když se věci nevyvíjí podle jeho jeho představ. Obklopuje je stejně jako nás aura mocného moře, jež povznáší, skrývající v sobě však hlubiny, jež děsí a přece neodolatelně svádí. Ve filmu, který nemá obdoby a jehož magie vás zasáhne těžko popsatelným kouzlem. ()

Untentrauer

Nejsem holt potápěč a ani modré hlubiny mě nepřitahují - spíše naopak! Hlubší význam vidím pouze v hloubce :-) Tento film mi dlouho unikal, protože mne ničím krom toho, že se o něm mluvilo nepřitahoval a přiznám se - netušil jsem, že se v něčem takovém vůbec soutěží. Tedy, jako zajímavost o tomto sportu je to dobré, ale jako film to pro mne prostě není. ()

hitcher

Sugestivní a fanscinující audiovizuální podívaná se skvělým Renem a Barrem. Besson ukazuje že opravdu točit uměl... Spolu s Nikitou a Leonem, který je ještě o kousek výš je tohle asi nejlepší Besson! Pro mně určitě! ()

Akana

Jestli mi na jinak výborné Nikitě vadila hudební složka, v případě Magické hlubiny to platí dvojnásob. Ve chvíli, kdy se ty syntetické omalovánky potkaly s podmořskými záběry na dovádějící delfíny, rázem jsem se ocital v království té nejlacinější new age šmíry. A je to škoda, protože příběh i jeho zpracování rozhodně stojí za to, i když mě neoslovil tak jako Nikita, nemluvě o Leonovi, který pro mě vedle Pátého elementu zůstává nejlepším Bessonovým kusem. Špatné to nebylo, ale ovace po mě nechtějte. 70% ()

totalySICK

Hrozně milej film, všem hercům role perfektně sedne a jsou to sympaťáci (u Jeana-Marca Barra stačí už jen ten kukuč). --- "Máš jeho fotku?" "Ne tak docela." "Co to sakra je?" "Jeho tep." --- Ale ten závěr mě jako fakt naštval! :) ()

Rokle

Těžce uchopitelné, ale v mnoha ohledech fascinující svět nad i pod hladinou... (viděna delší 168 minutová verze) ()

Hapretor

Reno s figurou jak tučňák zahrál toho potápěcího macha s přehledem, ten druhý neméně. Dějově nevýrazné, ale silné myšlenkou. Když chlap miluje svůj koníček, či jak to nazvat, více než svůj život, více než lidi okolo a své nejbližší, když žije jen pro něj, ... myslím, že to ani nemohlo dopadnout jinak. Pro normální lidi nepochopitelné, vyznavači adrenalinových sportů budou mít více pochopení ... ()

agassi68

Tento film má dar ostať vo vašej pamäti. Je skrátka iný. Veľmi pôsobivé zábery Toskánska s azúrovým morom a zvláštnym, no pochopiteľným súperením dvoch rôznych pováh to je ten správny kokteil, ktorý vás prikuje do sedačky a pustí až po záverečných titulkoch.. ()

Heavyman

Dva pomatený potapěči, kteří se předhání v pokoření rekordu v hloubce. Do toho se hlavní hrdina nemůže rozhodnout, zda blondýnu nebo delfínu. A rozuzlení trvá pomalu tři hodiny, no skoro už mi začla téct krev z nosu. ()

MickeyStuma

(Director's cut: 168 min) Příběh o rivalitě dvou kamarádů z dětství, nyní světově proslulých potápěčů ve snaze překonat rekord jeden druhého v hloubce potápění. Snímek vyvolávající fascinaci moře s kladem magických obrazů v klidné meditaci o zdánlivě nekonečné rozlehlosti Tichého oceánu v opojení konce existenčních rysů, podpořené ikonickým soundtrackem. K lepšímu diváckému uchopení jsou použity delfíni, z nichž ta nejcitovější scéna je na samém konci celého dějství. Luc Besson tímto zachytil pocit života postav a jejich lásce k mořskému světu. Jedná se o film, který vyjadřuje stav mysli v dokonalé symbióze s časem prostřednictvím šílené snahy o existenci v hlubinách oceánu na úkor konvenčního životního smyslu. Je to v podstatě o psychologii a postavení člověka a tak záleží jen na divácích, jestli dokáží soucítit s takovými lidmi. Je to ryzí příběh charakteru potápěčských nadšenců interpretující až s odzbrojující přirozeností, který ve své fascinující podobě bere dech i dnes. ()

gombarix

Film pěkný. Jen mi bohužel byl o dost sympatičtější charismáč Reno než hezounek Barr. - - - A na to, že Johanna vidí zřejmě blbě na blízko i do dálky, by ty brýle mohla mít něco víc než klasicky nulové. (Navíc teda Rosannu moc nemusím, Patricia je jinačí šťabajzna.) ()

pravo

Je oveľa lepšie ak režisér rozumie problematike, ktorú sa hodlá spracovať prípadne má k nej istý špecifický vzťah. Na Bessonovom filme cítiť lásku k potápaniu a príbeh sa stáva veľmi zaujímavým a pôvabným k čomu nemalou mierou napomáha dvorný herec L. Bessona Jean Reno plus Jean-Marc Barr a Rossanna Arquette. Príbeh pôsobí v celkovom pohľade ako skvele sfilmovaná balada o statočnosti a láske a to všetko s úžasným hudobným doprovodom, o ktorý sa v Bessonových filmoch tradične postaral Eric Serra. ()

bif

Neuvěřitelně zvláštní film, neskutečně dlouhý, ale také emocionálně velice silný. Miluji Luca Bessona, hlavě když režíruje a toto je jeden z jeho nejlepších výkonů. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“