Instinkt lovce

Co všechno je možné na nákladní lodi plné divokých exotických zvířat a jednoho odsouzeného nájemného vraha, který se rozhodne vypustit zvířata na svobodu? Podaří se profesionálnímu lovci Frankovi zachránit členy posádky před šíleným zločincem a vyplašenými zvířaty?... Profesionální lovec exotických zvířat Frank uloví vzácného bílého jaguára a má v plánu ho z Amazonie odvézt spolu s dalšími zvířaty do států. Na lodi cestuje také odsouzený nájemný vrah Loffler, který je v kleci umístěn na stejném místě jako Frankova zvířata. Vrah je nebezpečný a nemocný, dohlíží na něj psycholožka Ellen Taylorová a několik mužů z ochranky. Loffler předstírá záchvat a podaří se mu zabít několik mužů a ozbrojený se schová. Většina posádky se zamkne na přídi a vedoucí ochranky John a několik mužů začnou pročesávat loď. Kuchař v kuchyni objeví opice, tak se Frank vydává na pomoc, ale opice mezitím muže zabijí. Loffler pustí většinu zvířat z klecí, vypustí veškerou pitnou vodu a daří se mu dobře se skrývat. Posádka je pod náporem Lofflera a zvířat a prozatím prohrává. Frank se snaží pochytat vypuštěná zvířata, zatímco Loffler přebírá řízení lodi, mění kurz a navigační systém rozbije, aby se nedal ovládat. Frank najde Lofflera, ale bílý jaguár je vyruší a on opět uteče. Živých už na lodi moc nezbývá, Loffler zamkl Franka do klece a chce po něm navigační mapy. Strojníci zastaví loď a zhasnou světla. Franka pustí jeden z posádky z klece a všichni zbylí členové se rozhodnou pro útěk z lodi... (TV Prima)

bourec

A to sem to ještě o hvězdu nadhodnotil.Jednání postav na bodě mrazu,v jednu chvíli popřou,co udělaly před deseti minutama,ten tygr je trapnej,a jednotka jak účastníci skautskýho tábora.Navíc úplně marnej herec v roli padouška,a o třech bitkách ve filmu ani nemluvim.Mikoláš Klec se řítí do pěknýho hovna.30%. ()

PROCESOR

Ano je to oddechovka. Ale to je bohužel všechno. Napětí a akci nečekejte. Je to prostě kravina. A budete se muset hodně nudit, abyste věnovali svůj drahocenný čas na tento skvost. Hlavní zabiják má skvělý chrup, který mě zaujal už když hrál ve Ztracených. Zároveň se nikam ten herec neposunul, pořád hraje padouchy…, ale jdou mu. ()

Johnny.ARN

Musím povedať, že slovne spojenie dobrý film s cageom bol už historizmus. Inštinkt lovca ale ukázal, že stačí dobrá myšlienka, zmena prostredia a aj Cage pod vedením svojho kamaráta Powella dokáže ešte zo seba niečo vykresať a vy si pri tom nešklbete kotlety. Prostredie lode pôsobilo stiesňujúce, s nástrahami v rôznych podobách a Kliekta bol ultra protivný, arogantný hajzel, ktorý si to užíval. Fajn prestrelky, pokrivkávajúce fighty a digitálne šelmy to ale vytiahli na solídne dve. Jednu však prihodím za feeling, lebo som fakt nečakal, že sa s ním dočkám ešte dobrého filmu. 3 z 5 ()

oveckaoa

To si takhle Nicolas Cage chytí kdysi v Brazílii hnusného bílého cgi jaguára a jelikož žádné letadlo není volné tak si ji naloží do tankeru. Co čert, ale nechtěl v tankeru se převáží i jakýsi nájemný vrah, který uteče a , aby toho nebylo málo pustí i tu kočku. Zbytek je klasický hon na kočku a na myš bohužel, ale ten jaguár na kterého jsem se těšil se zde moc nevyskytuje. 40 procent P.s. docela smutné sledovat kam to až Famke Janssen dotáhla z X Menů u Cageho mě to nepřekvapuje. ()

Yoshimitsu

Bílá čičinka byla pro mě největší tahák na zkouknutí tohohle filmu. Cage už nic nenabídne a ke konci chodí o hůlce, jak důchodce. Ve finále bílá čičinka film netahá, což vůbec nevadí, pač je hrozně digitální a palec nahoru za nájemného vraha Lofflera, který to tam nemilosrdně řezal. Dávám 40% ()

sedm.1

Primal je určitě bez diskuzí lacinou, přímočarou, nenáročnou, tuctovou, akční jednohubkou, ovšem i přesto všechno nebrání nic tomu, aby se i tak, při troše toho štěstí a nejspíš i tvůrčího umu, nedalo natočit příjemné a svěží béčko, které za tu hodinku a půl dokáže nabídnout vcelku slušnější akci, svižný spád, napětí, možná i atmosféru, ale především zábavu. Navrch tu pak ovšem máme ještě hlavní trumf této podívané, a tím je samozřejmě zatracovaný, a nyní navíc už i pořádně pupkatý, Nicolas Cage, pro kterého mám takovou nějakou zvláštně úchylnou slabost, každopádně, on i přesto, že si fakt vybírá jeden zoufalý projekt za druhým, tak nakonec ale většinou ve výsledku nedopadnou vůbec špatně a navíc, jako jeden z mála již vyhaslých filmových hvězd dokáže své filmy opravdu podržet, či dokonce i povýšit. Zde mu navíc sekunduje perfektní Kevin Durand jako ústřední záporák a ten mě tu tedy bavil také zatraceně hodně. Celkově se tak jedná o nenudící, svižné béčko, které sice nepřináší nic nového, či zajímavého, nicméně v rámci produkčních možností a tvůrčích schopností si myslím, že nejde o vůbec mizernou podívanou, a já se zkrátka bavil až překvapivě dost. ()

petikacka

Ježíši kriste, to zas byla, ale jednou píííč*vina!...Nicolas Cage z toho sice vychází docela slušně, ale jinak děs, běs...Vypnutá Famke vypadá jak figurína ( poněkud to přepískla s faceliftem) a taky tak i hraje... Psychopat Kevin Durant, vypadá jak dementní retard , hlavně když se směje...No a nejlepší nakonec - White jaga je tak trapně amatérsky udělaná, že to už snad i v béčkových filmech vypadají triky líp...Ach jo Nicolasi, kde jsou ty doby, kdy každý tvůj film byl pro mě zážitek :-ooo...Za mě 65% ()

Hapretor

Konečně film, kde Niki Klec nevypadá jak hovno a nehraje stejně tak ... fakt mě to krásně překvapilo a zabavilo ... ale Famke Janssen a K. Durand vypadají dost "nemocně" ... ale naštěstí hrají pořád dobře ... ()

Rockerman

Od počátku bylo jasné, kdo si nakonec padoucha Lofflera podá jen mě nenapadlo, že to bude tak efektně. Za to určitě jedna hvězda navíc. Jinak když pominu slabý scénář a v tomto žánru typicky trapné dialogy, tak jsem se docela bavil. P.S. Chápu, že vytvořit animaci jaguářice je lehčí a bezpečnější, než točit s živým zvířetem, ale vůbec se mi nelíbila. ()

MickeyStuma

Snímek jakoby vypadl z tvorby nízkorozpočtových videofilmů přelomu 80. a 90. let. Žánrové spojení ekohororu s akcí nikdy nepřineslo originalitu a nejinak je to i u tohoto snímku. Máme tu loď, na které se převáží divá zvěř a násilný trestanec. A oba tábory jsou samozřejmě pod přísným dohledem. Otázka zní: Uprchne onen trestanec? Samozřejmě že ano. A aby toho nebylo málo, lstivě pouští z klecí i onu zvěř. A lodní rošambo může začít. Nicolas Cage coby lovec převážející zvěř vs. Kevin Durand jako trestanec. Nic proti ničemu. Má to spád, má to akci, má to zkrátka drive. Horší už je to se scénářem a na takový film samozřejmě CGI efekty. Ale takové vzpomínané videosnímky tehdy vypadaly také, samozřejmě ještě bez CGI, a jak panečku byly ve videopůjčovnách žádané. Doba však pokročila a tyto žánry už jsou zase poněkud někde jinde, ale to neznamená, že by tento počin shlédnutelný nebyl a že by neposkytl jednoduchou filmovou zábavu. Jen je potřeba se na to dívat okem shovívavým a s kapkou nějaké té nostalgie. Celé je to samozřejmě předvídatelné, ale jen tak na nenáročný filmový večer plně postačí. ()

Cinematrix

Spíš legrační než akční. Taková pohodovka se sympatickými herci, kteří si chtěli něco přivydělat a vůbec se jim nedivim, já mít tu možnost, tak tam nějakého toho blba zahraju taky. Jen kameraman se občas netrefil do záběru, který chtěl točit, ale pak se mu to zase povedlo, takže nenáročný divák se tak nějak zorientuje. Scénáristovi zase někdo ze štábu asi sebral pár stránek, aby si s nima utřel prdel, ale aspoň to bylo o to kratší. Ve výsledku jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, zklamaný jsem jen z toho, že Nicolas Cage má podle mě pořád na víc, ale jemu se prostě už nechce. Škoda jednoho dobrého herce. ()

Dm1tr1j

Nuž nič čo by som si vybral znovu. Cage tie roly berie úplne všetky bez rozmyslu a preto to vypadá, že je skôr seriálový herec a nie moc talentovaný. Film mieša typické klišé CIA, bývalých vojakov a trochu chlapského hrdinstva pred ženou. ()

Acrobat

Primal nie je primárne živočíšnym filmom. Otrasne počítačovo nasnímaný jaguár je to len akoby a mimochodom na ozvláštnenie inak tuctového príbehu dejúcom sa na uzavretom mieste. Seagal tu nie je, ani kuchár toho veľa nevymyslí. Je tu však Nicky, ktorý po dlhšej dobe vyzerá k svetu (a to je grázel a opitý). Nemá sekundanta, lebo hlavnú ženskú rolu si strihla nejaká umelá a doslova odporne vyzerajúca napichaná nejaká Famke. Likvidácia štatistov dobre vycvičeným jedincom je zákonná, primerane rýchla. No celý dej sa vie veľmi ľahko zaseknúť, niektoré reči a dialógy nedávajú zmysel, a sem tam som sa prichytil pri tom, že čo je to za radenie scén, alebo prečo sa ten ocitol tu a tak. Nijaká postava nemá ucelený pohyb ako svojho času McLane v mrakodrape, iba raz idú hore, potom dole, potom hore a potom zasa dole. Celkovo je priam donútené fandiť len dvom postavám, ten dobrý a ten akože zlý. Celé tomu chýba hudobný doprovod, ktorý je doslova odfláknutý podporený odpornou piesňou na začiatku a na konci. Lebo len k tomu to speje a účelom tvorcov bolo len použiť brutalitu likvidácie štatistov a vynaliezavosť. Pár fráz je zdatných, ale pri tej väčšej útrpnosti sa stratia. Primal je však šikovným jednodňovým dobrodružstvom, ktoré vyniká popri terajšej Cageove odpadovej tvorbe. Po Running with the devil druhý pozerateľný Cageov film. Neuráža totiž diváka nad mieru udanú zákonom. (videné 06.02.2020, BDrip) ()

rublik05

Po dlouhé době konečně film, ve kterém má Nicolas Cage vcelku ucházející roli, která mu skvěle sedla, kdy nemusí zbytečně přehrávat a působí přirozeně, kupodivu se nejedná o žádný velký průser. Námět je sice poněkud tuctový, přesto díky relativně ucházející filmařské práci film nenudí, má spád a dokáže zaujmout. Uzavřené, temné lodní prostředí přirozeně vytvořilo napínavou atmosféru, která je však ke konci naprosto zabita laciným závěrem. Herecké obsazení ujde, skvělou volbou bylo zejména obsazení Kevina Duranda jako hlavního záporáka. Co se týče zvířat, zde se silně experimentovalo se CGI efekty, kdy to asi nejvíc odnesl jaguár, který vypadá opravdu směšně a dovolím si tvrdit, že i v animovaných pohádkách ho dovedou udělat lépe. Instinkt lovce je relativně povedené akční béčko, které doplácí zejména na odfláknutý závěr, nekvalitní efekty a ne zrovna kvalitní přestřelky a souboje, jinak mu ale nelze upřít docela dobře zpracovaný příběh, napínavá atmosféra a slušné herecké obsazení. Jednoznačně se řadí k těm lepším nízkorozpočtovým akčňákům, ve kterých se Nicolas Cage v posledních letech objevuje. 5/10. ()

Ceberus

Dvě a půl hvězdy za ultra-low budget vyvražďovačku. Téměř celý děj v útrobách lodi, to je vlastně ekvivalent ponorkových filmů. Za digitálního jaguára se sice taky úplně nepřeplatili, ale není to tak hrozné, jak se může zdát z místních komentářů. Cage ve své standardní poloze neurotického hrdiny, můj oblíbenec druhé kategorie Durand ve své standardní poloze záporáka a Janssen v dnešní hyperkorektní době překvapivě - byť jako důstojník - v roli dámy v nesnázích. Jedno zhlédnutí neuškodí. ()