Ptáci II: Konec země (TV film)

The Birds II: Land's End

Vtáky II: Koniec krajiny

The Birds II: Land's End

Horor

USA, 1994, 87 min

Předloha:

Daphne Du Maurier (povídka)

Jim Wheat, Ken Wheat

Bruce Surtees

Ron Ramin

Ted Kurdyla
  • Blofeld

Film jsem díkybohu neviděl, ale režisérovi jménem Alan Smithee bych nic nezazlíval, chudák za to nemůže. Vůbec totiž neexistuje. Jedná se o jméno používané režiséry, kteří nechtějí mít s daným projektem nic společného (čili Ptáky 2 mohl režírovat třeba Robert Redford, i když bych na to moc nesázel;oD). Mimoto je "Alan Smithee" celkem vtipná přesmyčka - "The alias man."(2.12.2005)

Film vlastně popisuje dvě věci, zaprvé znečišťování prostředí a nereálnou pomstu ptáků na lidech, a za druhé rodinou krizi, kdy se musí rodiče usmířit a ochránit své děti před smrtí z nebes. Herecké výkony se mi celkem líbily, prostředí filmu bylo taky pěkné, ale film byl hodně nadsazený a útoky ptáků my přišli hodně komické. Pokaždé zaútočili a úderem dvanácté hodiny zase odletěli zpět k útesům – no to spíš měli filmaři natočit film o upírech. Nemluvě o tom, že jeden z racků dokázal klovnutím zobáku zlomit páteř psovi nebo prorazit kapotu auta a zničit motor. I přes několik nedostatků budu hodnotit průměrně, protože se tu našlo i několik světlejších chvilek a otevřený konec možná nabídne další pokračování. slabší 3*(22.2.2010)

• Pohrobek

Příšerná podlost a ubohé přiživování se na cizím jméně! Co mají nějací Alan Smithee (4 černé filmy) a Rick Rosenthal (pouze 1 černý film ) společného a Alfredem Hitchcockem? Místo psychologicky strukturované zápletky tu zbyla asi to nejubožejší - vzpomínání na mrtvého synka a pro jistotu ještě dvě malé holčičky! Nemá vůbec žádný smysl mluvit o scénáři nebo režii, protože to nabízené může být možná jenom trapnou parodií.(20.12.2004)

• InJo

Jen tak pro začátek bych chtěl říct, že jsem se dobře bavil, a o to mi jde u podobných filmů nejvíc. A dal bych i 3*, ale to by to nesmělo mít tak neuvěřitelně debilně otevřený konec, který vlastně ani není žádným koncem, ale pouze jakýmsi "dosazením" závěrečných titulků do míst, kde měl normálně pokračovat děj. Film díky tomu strašně lehce vyšumí úplně do ztracena. S Hitchovým nepřekonatelným originálem se to (kvalitativně) samozřejmě nedá ani omylem srovnávat, ale jinak bych řekl, že to nebyla ani zdaleka taková s#ačka, jak jsem čekal. Ono asi vážně platí: nulové očekávání = nemožné zklamání.(20.12.2004)

• sinp

Rick Rosenthal je asi pořádně sebevědomý chlapík, pokud si myslí, že se původnímu filmu kvalitativně byť jen přiblíží. Napětí žádné, hlavní představitel by se spíš uplatnil jako komik (no aspoň něco, ostaní bych neposlal ani do pornofilmu) dialogy můžete hodit za hlavu a triky jsou k smíchu, včetně konce, který jsem absolutně nepochopil. Doufám že se Američani poučili, že natáčet pokračování kultovních filmů se nevyplácí.(17.7.2005)

• - Režisér filmu Rick Rosenthal nechtěl být s tímto filmem nijak spojován a tak použil jméno Alan Smithee. Jedná se o smyšlený pseudonym, který v roce 1968 vymysleli filmaři, když s daným filmem nechtěli mít nic společného. Alan Smithee má na svém kontě více než 60 filmů. (deadman93)

• - Ve filmu je použit stejný dům, který se objevil v originálním snímku Ptáci (1963). (KucC)

• - Tippi Hedren (Helen) ve filmu hraje jinou postavu, než jakou hrála v prvním díle. Události prvního dílu nejsou nikde ve filmu zmíněny. (deadman93)