Ženská pomsta

Ženská pomsta

Komedie

Česko, 2020, 88 min

• Slepejsek

Přehlídka tradičních klišé od A po Z a zase zpátky. Předvídatelné a účelové. Co se zrovna nehodí do krámu, to neexistuje, co se hodí, to přifoukneme, zveličíme, nadsadíme. Veškerá vtipnost pomsty na úrovni něco rozbít, zničit nebo aspoň narušit zdraví. A jako bonus - již také klasická - úlitba ženské části publika: "holky, nejdřív se musíme odreagovat!" a šup do kosmeťáku, ke kadeřníkovi nebo na nákupy kabelek a hadříků = provětrat manželovu kreditku... K popukání... Když k tomu přidám mizerné herecké výkony (jen přehrávání ve snaze vzbudit tlačením na pilu smích) a jako pěst na oko působícího dřevěného Koháka spadnu až do spodních vod současné české komedie. Smutné...(13.9.2020)

• MonarC

Podobnost s americkym filmem Jedna za vsechny ciste nahodna :) S tim rozdilem, ze zatimco si americane vystacili s jednou podvadenou, delsi stopazi, film odsypal a bavil, Cechum se tohle moc nepovedlo. Zacatek filmu se tahne, a kdyz konecne dojde k nejakym pomstam, tak je to spise usmevne, plitke a takove “dietni”. Herecke vykony nekomentuju, tomu zrejme moc nerozumim. Par dobrych momentu film mel ale jako celek nic moc.(14.9.2020)

• oveckaoa

Největší plus filmu je v tom, že zde není žádná lesba ani teplouš (nic proti nim ať si každý chodí s kým chce ale sere mě poslední dobou v komediích nějací takoví) . Jinak už jsem to kdysi psal a napíšu to znova přál bych si někdy v životě Spáčilovou potkat té ženské by se nelíbil snad ani Forrest Gump neskutečně zakomplexovaná ženská. Jinak spíše průměr nic pobuřující jako třeba oba Špindly ani nic úžasného do televize to bude akorát. 40 procent(12.9.2020)

• Karp

Karneval karikatur napínající strunu až někam do sto padesáté verze paralelního vesmíru plného absurdit a tradičních schémat. Nemyslet, nerozebírat, neptat se proč, zapomenout na neherectví Evy Vejmělkové a je z toho komedie, která se bude mnohým ženám pravděpodobně i docela líbit. Je dost možné, že manželská autorská dvojice cíleně rezignovala na jakoukoliv smysluplnost nebo IQ diváka a rozhodla se nabídnout řádění trojice žen proti třem nekňubům v roli jejich manželů. To by se dalo jistě uznat, kdyby se film nesnažil i o vážné momenty, které v takové chvíli až čpěly neblahým zjištěním, že snad autoři svůj počin berou vážně... Cukrkandlový konec, politý malinovým sirupem servírovaný s několika zcela vyprázdněnými větami navozujícími rádoby finální pohodu snad až charitativní přesah a všehomír, je pak pravým závěrečným peklem všech happy endů, které se kdy v Hollywoodu odvážili vymyslet. K dobru lze připsat sled hezkých obrázků nebo profesi R. Jaškówa či P. Rychlého. Ona by se z toho vlastně i dala vykřesat solidní komedie aspirující na vyšší hodnocení, ale byl by zapotřebí mnohem propracovanější scénář. Samotný námět není sice novátorský, ale nabízí poměrně slušný potenciál k dobré komedii. Je vlastně škoda, že byl spláchnut do kanálu ve snaze vsadit na jistotu a vytvořit jakousi říši pitoreskních figurek. Zkrátka další v řadě komedií, zhlédnutelná a zapomenutelná, za 45%.(13.9.2020)

• mchnk

...aneb Co se stane, když se zhulí tři zhrzené, podváděné manželky. Chvílemi docela vtipné a Jana Paulová snad asi nikdy nezestárne, její věk by ji zde jen těžko někdo hádal. Česká i slovenská komedie již klesla daleko hlouběji, než zde, stručně - je to sledovatelné. [Kino - Citadela](15.9.2020)

• - Režisér filmu a spoluautor scénáře Dušan Rapoš uvedl: „Bylo to fajn. Celý štáb v čele s mými skvělými kamarády, producentem Petrem Šiškou a kameramanem Davidem Ployharem, odvedl profesionální práci a do filmu o ženské solidaritě dal i něco navíc. Své srdce, talent a trpělivost. Také jsem měl tu čest dělat Ženskou pomstu s výbornými herci, které to bavilo. Na place panovala pohoda a já bych rád, aby se tato pohoda přenesla taky do filmu a potěšila diváky. A to nejen ženy.“ (SONY_)

• - Při natáčení Jana Paulová spadla z koně a musela na pozorování do třinecké nemocnice. (SONY_)

• - Závěrečná scéna se měla odehrávat u moře. Mělo se točit buď v Turecku nebo v Egyptě. Ale kvůli zákazu cestování se štáb neplánovaně musel přesunout do Čeladné v Beskydech. (SONY_)