Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity. (Bohemia MP)

Trailer

Djoker

Odbornou pomoc by měl vyhledat především Rapoš, když si od manželky nechal vnutit tak dementní scénář. Muži jsou zde podle očekávání za totální hovada. Pro větší míru diváckého pohoršení sledujeme vrcholného politika, elitního manažera a slavného herce. Všichni samozřejmě dostanou za uši. Moc jsem nepobral, proč tam vlastně byl Kohák a Myslivcová alespoň mohla provětrat kůzlata. ()

NinadeL

Na nový film Dušana Rapoše jsem byla zvědavá. Například, jestli to bude ta česko-slovenská tradiční romkom odehrávající se kdesi ve vysněném světě jak z katalogu, jestli bude scénář jen špatným převodem už tak dost špatného románu atd. Ale výsledek je mnohem lepší, než by se kdokoli nadál. Jedná se čistě o český příběh s českými herci zasazený do pražského prostředí - tím jsou vyloučené problémy vážící se k dabingu mezinárodního obsazení a nejsou tu žádné nerealistické lokace. Scénář si pro sebe napsala zkušená manželská dvojice Rapoš - Vejmělková, přičemž oba jsou filmoví veteráni už od 80. let a oba měli dostatek času vnímat vývoj žánru v posledních letech. Product placement tu nijak nebije do očí, pokud už musí být, je funkčně zasazen do děje. Nic nechybí, nic nepřebývá, vše do sebe zapadá. Nejsou tu tradiční nešvary zbytečných dialogů, nadbytečných scén, dokonce se tu vtipně pracuje s hudbou a humorné situace jsou jednoduše zobrazené, ale už nejsou polopaticky dovysvětlené. Jediným mínusem je cameo a velmi slabá píseň Heleny Vondráčkové. Pokud by Rapoš svou Ženskou pomstu uvedl už před deseti lety, mohli jsme si všichni ušetřit čas a nervy nad mnohem horšími žánrovými pokusy a nemuselo se tolik kýčařit. Takto zvedá laťku tam, kde už by tomu nikdo nevěřil a ještě za odměnu vrací do povědomí širší veřejnosti svou krásnou ženu. ()

Vančura odpad!

Skutečně odpudivá sračka, která je zoufale nevtipná, trapná a debilní. Vydržet to do konce se rovnalo čistému utrpení a uvědomil jsem si u toho mj., že výskyt Dominiky Myslivcové v jakémkoli filmu je ještě spolehlivějším indikátorem jeho sračkovitosti než Jakub Kohák (a co teprve, pokud se tam vyskytuje Kohák i Myslivcová současně, haha). Btw. zarazil mě ten herecký comeback Vejmělkové (byť k němu došlo již před několika lety, jak jsem zjistil až dodatečně), o které jsem měl za to, že herectví dávno pověsila na hřebík, což jsem považoval za chvályhodné, a tímto jsem byl tedy nepříjemně vyveden z omylu (podobně jako jsem nedávno pro změnu dost trpěl u podobně zestárlé Hrubešové, která mi najednou přijde, že je všude - devadesátky neskončily, devadesátky trvají, zdá se!) Od někoho s filmografií jako má Rapoš snad ani nic jiného čekat nešlo, ale přesto mě až zarazilo, jak děsivě špatné to je. Rád bych zapomněl, že jsem tu scenáristickou zhovadilost kdy viděl. ()

Spiker01 odpad!

Skutečné zlo, tady se nepovedlo vůbec nic a bude se to líbit asi jen ženám v určitém věku. Absolutně se nedokážu vcítit do herců, kteří se snad museli stydět, co hrajou a když Jana Paulová říkala, že roli přijala i kvůli scénáři a režisérovi, tak fakt nevím. Na druhou stranu je tu celkem výškrabek nezajímavých českých herců z pitomých dlouhotrvajících seriálů, takže to jen dotváří výsledný hrůzně obludný dojem. ()

Necrotongue odpad!

Nebudu předstírat, že jsem s tímto hodnocením dopředu už tak trochu nepočítal, ale i přes svá omezení jsem divákem vcelku pružným, takže jsem byl připraven použít i větší množství hvězdiček, kdyby se přece jen zadařilo. No, nezadařilo se. Opět šlo o jednu z typických českých komedií poslední doby, v nichž slouží velmi chabý scénář jen jako základ pro implementování product placementu. Jinak to byl tedy vskutku velmi uvěřitelný příběh z běžného života, vždyť kdo z nás občas neodhodí Ferrari jako prázdnou plechovku od piva, že? Dialogy byly samozřejmě tradičně na pěst. ()

• Režisér filmu a spoluautor scénáře Dušan Rapoš uvedl: „Bylo to fajn. Celý štáb v čele s mými skvělými kamarády, producentem Petrem Šiškou a kameramanem Davidem Ployharem, odvedl profesionální práci a do filmu o ženské solidaritě dal i něco navíc. Své srdce, talent a trpělivost. Také jsem měl tu čest dělat Ženskou pomstu s výbornými herci, které to bavilo. Na place panovala pohoda a já bych rád, aby se tato pohoda přenesla taky do filmu a potěšila diváky. A to nejen ženy.“ (SONY_)
  • Při natáčení Jana Paulová spadla z koně a musela na pozorování do třinecké nemocnice. (SONY_)
  • Závěrečná scéna se měla odehrávat u moře. Mělo se točit buď v Turecku nebo v Egyptě. Ale kvůli zákazu cestování se štáb neplánovaně musel přesunout do Čeladné v Beskydech. (SONY_)