Reklama

Reklama

Ženská pomsta

Trailer
Komedie
Česko, 2020, 88 min

Režie:

Dušan Rapoš

Kamera:

David Ployhar

Hudba:

Lešek Wronka

Hrají:

Mahulena Bočanová, Robert Jašków, Eva Vejmělková, Miroslav Etzler, Jana Paulová, Petr Rychlý, Jakub Kohák, Jiří Ployhar ml., Dana Morávková (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity. (Bohemia MP)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (116)

Spiker01 odpad!

všechny recenze uživatele

Skutečné zlo, tady se nepovedlo vůbec nic a bude se to líbit asi jen ženám v určitém věku. Absolutně se nedokážu vcítit do herců, kteří se snad museli stydět, co hrajou a když Jana Paulová říkala, že roli přijala i kvůli scénáři a režisérovi, tak fakt nevím. Na druhou stranu je tu celkem výškrabek nezajímavých českých herců z pitomých dlouhotrvajících seriálů, takže to jen dotváří výsledný hrůzně obludný dojem. ()

Vančura odpad!

všechny recenze uživatele

Skutečně odpudivá sračka, která je zoufale nevtipná, trapná a debilní. Vydržet to do konce se rovnalo čistému utrpení a uvědomil jsem si u toho mj., že výskyt Dominiky Myslivcové v jakémkoli filmu je ještě spolehlivějším indikátorem jeho sračkovitosti než Jakub Kohák (a co teprve, pokud se tam vyskytuje Kohák i Myslivcová současně, haha). Btw. zarazil mě ten herecký comeback Vejmělkové (byť k němu došlo již před několika lety, jak jsem zjistil až dodatečně), o které jsem měl za to, že herectví dávno pověsila na hřebík, což jsem považoval za chvályhodné, a tímto jsem byl tedy nepříjemně vyveden z omylu (podobně jako jsem nedávno pro změnu dost trpěl u podobně zestárlé Hrubešové, která mi najednou přijde, že je všude - devadesátky neskončily, devadesátky trvají, zdá se!) Od někoho s filmografií jako má Rapoš snad ani nic jiného čekat nešlo, ale přesto mě až zarazilo, jak děsivě špatné to je. Rád bych zapomněl, že jsem tu scenáristickou zhovadilost kdy viděl. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Zmar a bieda českého filmu. Fakt nechápem, ako sa môže točiť toľko brakových filmov, ako keby sa tu nedokázalo nič poriadne natočiť. Len filmy ala Urbaníková a podobné romantické kakačky. Nepoviem raz za čas, aby si prišli na svoje aj gazdinky odchované na mexických telenovelách a románoch od Pilcherovej a Steelovej. Ale čo je moc je moc. 30/100  ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Na nový film Dušana Rapoše jsem byla zvědavá. Například, jestli to bude ta česko-slovenská tradiční romkom odehrávající se kdesi ve vysněném světě jak z katalogu, jestli bude scénář jen špatným převodem už tak dost špatného románu atd. Ale výsledek je mnohem lepší, než by se kdokoli nadál. Jedná se čistě o český příběh s českými herci zasazený do pražského prostředí - tím jsou vyloučené problémy vážící se k dabingu mezinárodního obsazení a nejsou tu žádné nerealistické lokace. Scénář si pro sebe napsala zkušená manželská dvojice Rapoš - Vejmělková, přičemž oba jsou filmoví veteráni už od 80. let a oba měli dostatek času vnímat vývoj žánru v posledních letech. Product placement tu nijak nebije do očí, pokud už musí být, je funkčně zasazen do děje. Nic nechybí, nic nepřebývá, vše do sebe zapadá. Nejsou tu tradiční nešvary zbytečných dialogů, nadbytečných scén, dokonce se tu vtipně pracuje s hudbou a humorné situace jsou jednoduše zobrazené, ale už nejsou polopaticky dovysvětlené. Jediným mínusem je cameo a velmi slabá píseň Heleny Vondráčkové. Pokud by Rapoš svou Ženskou pomstu uvedl už před deseti lety, mohli jsme si všichni ušetřit čas a nervy nad mnohem horšími žánrovými pokusy a nemuselo se tolik kýčařit. Takto zvedá laťku tam, kde už by tomu nikdo nevěřil a ještě za odměnu vrací do povědomí širší veřejnosti svou krásnou ženu. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Odbornou pomoc by měl vyhledat především Rapoš, když si od manželky nechal vnutit tak dementní scénář. Muži jsou zde podle očekávání za totální hovada. Pro větší míru diváckého pohoršení sledujeme vrcholného politika, elitního manažera a slavného herce. Všichni samozřejmě dostanou za uši. Moc jsem nepobral, proč tam vlastně byl Kohák a Myslivcová alespoň mohla provětrat kůzlata. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Na to, proč Jana Paulová přijala nabídku hrát ve filmu, řekla: „Předně kvůli osobě režiséra Dušana Rapoše, dále kvůli obsazení a také scénáři. Těšila jsem se na to, že se potkám s Evou Vejmělkovou, což je pro mě úžasně zajímavá bytost. Měly jsme podobný osud, obě jsme na nějaký čas přestaly hrát. Já se jen vrátila za kratší dobu, ona později. Také jsem byla zvědavá na první herecké setkání s Mahulenou Bočanovou a lákalo mě zahrát si partnerský pár s Petrem Rychlým.“  (SONY_)
  • Při natáčení Jana Paulová spadla z koně a musela na pozorování do třinecké nemocnice. (SONY_)

Reklama

Reklama